خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'dorsawi2_dbwin.wp_copyrightpro' doesn't exist]
SELECT*FROM wp_copyrightpro

تیغه کرکره برقی و انواع آنها

Spread the love

تیغه کرکره برقی و انواع آنها

تیغه های کرکره اتوماتیک در کنار کیفیت مختلفی که دارند در طرح ها و اشکال مختلفی نظیر اکسترود ، فوم دار ، صنعتی ، شفاف ، رول گیتر ، قوس دار ، تخت و …درابعاد مختلف در رنگ های متنوع در بازار وجود دارد که باعث می شود هارمونی بین درب و نمای ساختمان را فراهم آورد ، برای همین بسیار مورد توجه طراحان در نمای ساختمان می باشد .جنس این تیغه ها از جنس آلومینیوم ، گالوانیزه ، فولاد و پلی کربنات می باشد . در انتخاب این تیغه ها نه تنها به جنس و نوع تیغه ها باید دقت شود بلکه باید بین ابعاد درب و وزن کلی تیغه ها با نیرو و توان موتور انتخابی بسیار دقیق بود در صورتی که انتخاب مناسبی بین تیغه ها و موتور ایجاد شود می تواند حرکت روان و بی صدایی صورت گیرد و یکی از ارزانترین و کاربردی ترین انواع آنها درب اتوماتیک می باشد . این کرکره ها قابلیت طراحی با لیزر را دارا می باشند. این کرکره ها برای پارکینگ منازل ، کارخانجات ، فروشگاه ها ، سوله ها و بسیاری از مکان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تیغه کرکره برقی و انواع آنها
تیغه آلومینیوم یا آکسترود

تیغه آلومینیوم یا آکسترود

این تیغه از بیلت آلومینیوم ساخته شده و رنگ آن الکترواستاتیک (ضد خش) می باشد که بیشتر در مغازه ها ، درب های صنعتی ، و سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد . این تیغه ها بدلیل اینکه تو خالی هستند و عایق صوتی محسوب نمی شوند برای کرکره برقی منازل و پارکینگ ها توصیه نمی شود . وزن تیغه آکسترود در هرمتر مربع (بسته به کیفیت و مرغوبیت آن) بین 6 تا 8 کیلوگرم می باشد که دارای رنگ بندی متفاوت می باشد.

 

تیغه پانچ دار (سوراخ دار)

از پانچ شدن تیغه های آلومینیومی تک جداره این نوع تیغه کرکره برقی ساخته می شود . تیغه های پانچ دار به صورت ترکیبی با تیغه های آکسترود جهت زیبایی و همچنین نفوذ نور به داخل محیط از جمله پارکینگ ساختمانهای جنوبی و فروشگاه استفاده می شود.لذا باتوجه به اینکه این تیغه کرکره برقی ها از نوع تک جداره می باشند و از نظر مکانیکی مقاومت کمتری نسبت به سایر کرکره برقی ها دارند استفاده از آن به عنوان یک کرکره برقی کامل توصیه نمی شود و حداکثر تا 5 تیغه پانچ توصیه می شود. بهتراست جهت جلوگیری از نفوذ صدا و گرد وغبار از درون سوراخ های کرکره برقی پانچ شده این سوراخ ها با تلق شفاف (پلی کربنات) پوشانده شوند.

تیغه پانچ دار (سوراخ دار)
تیغه آلومینیوم فوم دار

تیغه آلومینیوم فوم دار

از ورق آلومینیوم ساخته می شود و داخل آن خمیر پُلی ارتان ریخته می شود و در کوره به صورت فوم شکل می گیرد و رنگ آن الکترواستایک (ضد خش) می باشد و به علت سبک بودن و کم صدا بودن نسبت به تیغه های اکسترود از آن برای اماکن مسکونی و درب و پارکینگی و پنجره ها استفاده می شود . این تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشد و نسبت به نمای ساختمان انتخاب می شوند. باتوجه به اینکه فوم تزریق شده در این نوع تیغه ها عایق حرارت و صدا نیز می باشد جهت پروژه هایی که خاصیت عایقی نیز مطرح است می توان از این تیغه ها استفاده نمود. برای کرکره برقی پارکینگ منازل و کرکره پنجره ها این نوع تیغه پیشنهاد می شود.

تیغه گالوانیزه فوم دار

از جنس آلیاژ فولاد منیزیوم می باشد و داخل آن خمیر پُلی اروتان ریخته می شود و در کوره به صورت فوم شکل می گیرد و رنگ آن الکترواستایک (ضد خش) می باشد این تیغه ها نسبت به تیغه های فوم دار با جنس آلومینیوم سنگین تر (هرمترمربع 7 تا 8 کیلوگرم) می باشند . این تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشندو نسبت به نمای ساختمان انتخاب می شوند . باتوجه به اینکه فوم تزریق شده دراین نوع تیغه ها عایق حرارت و صدا نیز می باشد جهت پروژه هایی که خاصیت عایقی مطرح است می توان از این نوع تیغه ها استفاده نمود. برای کرکره برقی پارکینگ   منازل و کرکره پنجره ای این تیغه های پیشنهاد می شود . اما نسبت به تیغه فوم دار آلومینیوم از لحاظ مرغوبیت جنس در رده پائین تری قرار دارد.

تیغه گالوانیزه فوم دار
تیغه رول گیتر (کرکره امنیتی)

تیغه رول گیتر (کرکره امنیتی)

این تیغه ها از امنیت بسیار بالای برخودار می باشد و با مفتول های فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی ساخته شده است ؛ تیغه رول گیتر ضد برش است و با قرقره هایی طراحی شده است که از دو طرف داخل ریل قفل می شوند و امکان خروج درب از ریل را حتی با ضربه شدید می گیرد . این نوع کرکره برقی در ورودی بانکها ، مرکز تجاری ، طلا فروشی ها و کلیه اماکن حساس با سطح امنیتی بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد . وزن تیغه رول گیتر در هر متر مربع 13 کیلوگرم می باشد ، از این رو موتورهایی با قدرت بالاتر نسبت به کرکره معمول استفاده می گردد تیغه رول گیتر از لحاظ امنیت و استحکام در سطح بسیار بالایی در مقایسه با تیغه های دیگر می باشد و برای مراکز و اماکن امنیتی اولین گزینه می باشد.

تیغه شفاف (پلی کربنات)

تیغه شفاف یا پلی کربنات از مقاومترین پلی کربنات ساخته شده و با مقاومت بالای خود باعث شده در اماکن امنیتی مختلف از آن استفاده شود . این تیغه ها ضد ضربه ، ضد گلوله ، غیرقابل اشتعال و بسیار شکلیل و زیبا ، در رنگهای گوناگون از جمله شیشه ای ، دودی ، مسی ، آبی و … ساخته می شوند . تیغه شفاف در طرح ها و مدل مختلف در بازار وجود دارد اما نکته مهمی که در خرید این کرکره باید به آن دقت کرد جنس پلی کربنات و وزن آن می باشد . و بسته به نوع کاربرد هر کدام باید انتخاب شود . وزن تیغه های امنیتی پلی کربنات در هر متر مربع باید بالای 10 کیلوگرم باشد . این تیغه ها در وزن های پائین تر فقط کاربرد زیبایی دارد و از حالت امنیتی خارج می شود .

تیغه شفاف (پلی کربنات)

مزایای کرکره برقی جدید بر کرکره سنتی

مزایای کرکره برقی جدید بر کرکره سنتی
  • استفاده از تکنولوژی رنگ الکترو استاتیک

  • امکان چاپ بر روی کرکره برقی

  • مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سرد و گرم

  • استحکام بیشتر و وزن کمتر بواسطه تولید تیغه های دوپل و تک پل

  • سطح ضد خش

  • بی صدا بودن تیغه ها

  • تنوع طرح و رنگ منحصر به فرد ( سفید ، کرم ، قرمز ، آبی ، مشکی ، قهوه ای ، نارنجی ، زرشکی ، زرد ، سبز ، سورمه ای ، قهوه ای )

  • استفاده از دستگاه های اکسترود حرفه ای جهت فرم دهی و افزایش سختی

  • آبکاری با بهترین مواد تا ضخامت ۱۵ میکرون

  • دارای انواع طرح های دکورال : طرح چوب ، طرح سنگ و طرح راش

طرح ها و رنگ های متنوع کرکره برقی

طرح ها و رنگ های متنوع کرکره برقی

* طرح های تولیدی در این واحد شامل انواع طرح های گوناگون مانند: طرح چوب، طرح راش، طرح سنگ و … می باشد.

تیغه های کرکره برقی معمولا در رنگ سفید و کرم استفاده میشوند که بنا به نوع کاربری ساختمان و رنگ نمای ساختمان طرح و رنگ آن مشخص می شود ، همچنین این تیغه ها در 12 رنگ متفاوت که شامل (سفید ، قرمز ، آبی ، مشکی ، کرم ، قهوه ای ، نارنجی ، زرشکی ، زرد ، سبز ، سورمه ای ، نقره ای ) میباشد را در اختیار شما قرار میدهد تا به صورت دلخواه رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید .

* شایان ذکر است رنگ های خاص تیغه کرکره برقی عبارتند از ؛ انواع طرح چوب ، انواع طرح سنگ ، انواع طرح راش و … که برای تولید این نوع تیغه ها یک هفته زمان لازم است .

اطلاعات خود را بالا ببرید

👇👇👇

دوست عزیز میتوانید برای اطلاعات بیشتر در تمام زمینه های ساختمانی به کانال تلگرامی شرکت بپیوندید تا از آخرین تغییرات و تکنولوژی های صنعت ساختمانی در ایران و جهان باخبر شوید :

https://t.me/DorsaWindow 📣

📥ارسال ابعاد درب پارکینگ یا مغازه خود و دریافت پیش فاکتور آنلاین ازطریق آیدی تلگرامی زیر :
💬 DorsaWindows@