خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'dorsawi2_dbwin.wp_copyrightpro' doesn't exist]
SELECT*FROM wp_copyrightpro

شیشه دوجداره استاندارد چه ویژگی دارد ؟

Spread the love

شیشه دوجداره استاندارد :

مقدمه :

با توجه به اینکه شیشه مهمترین بخش یک پنجره UPVC میباشد و ۸۰ درصد مساحت یک پنجره را در بر میگیرد ، نقش بسیار مهمی را در عایق صوت و تبادل حرارتی در پنجره شما ایفا می کند و با توجه به اینکه در کشور ما تولید شیشه های دو جداره غیر استاندار) کارگاهی و یا دستی( به صورت فراوان تولید می گردد ، بر آن شدیم تا در این قسمت شما را با نحوه تولید شیشه دو جداره استاندارد و مواد استفاده شده در آن آشنا کنیم تا بتوانیم در انتخاب این کالا بهترین تصمیم گیری را انجام دهید .

* در ذیل بطور خلاصه مشخصات شیشه دوجداره استاندارد را بیان خواهیم کرد. در صورت خرید پنجره دوجداره استاندارد حتما از شیشه دوجداره استاندارد استفاده نمایید.

  1. استفاده از شیشه های فلوت و درجه A درب و پنجره دوجداره

وجود هرگونه خال و جوش و یا خط و یا عدم دید شفاف نشان ندهنده این است که لایه های شیشه دوجداره شما گرید A نمی باشد و از شیشه درجه B و یا شیشه شیت استفاده شده است.

  1. استفاده از اسپیسر آلومینیومی یکپارچه:

اسپیسرهای آلومینیومی بین دوچداره باید بصورت یکپارچه در کنج ها باشد و فقط در یک نقطه و آن هم در یکی از اضلاع بهمدیگر متصل شده باشند. در غیر این صورت شیشه دوجداره شما استاندارد نمی باشد.

  1. استفاده از چسب اولیه تزریقی – بوتیل تزریقی

اسپیسر آلومینیومی توسط بوتیل تزریقی و نه بوتیل نواری، باید به شیشه دوجداره متصل گردد. علامت تشخیص وجود بوتیل تزریق آن است که وقتی شیشه دوجداره را از روبه رو نگاه می کنیم هرگز اسپیسر آلومینیومی دیده نشود و کاملا بصورت یکنواخت توسط چیب پوشانده شده باشد و بصورت یکدست مشکی با چسب ثانویه تلفیق شده باشد.

  1. استفاده از چسب ثانویه پلی سولفاید:

در تولید شیشه دوجداره استاندارد از دو نوع چسب اولیه بوتیل و چسب ثانویه پلی سولفاید استفاده می گردد. حتما باید از نوع مرغوب آن و به مقدار کافی استفاده شود. روش تشخیص آن هم این است که وقتی شیشه دوجداره را از روبه رو ( قیل از نصب در غاب پنجره ) نگاه می کنیم دور تا دور آن یک نوار مشکی از چسب دیده می شود که ضخامت و یا پهنای آن حتما حتما باید ۵ میلی متر باشد و یکدست مشکی دیده شود و از زیر آن اسپیسر آلومینیومی دیده نشود ، به قولی کچلی نداشته باشد.

5تزریق سلی کاژل یا همان مواد رطوبت گیر در داخل اسپیسر ها:

در دو ضلع از شیشه دوجداره استاندارد شما باید سلی کاژل و یا مواد رطوبت گیر تزریق گردد تا رطوبت بین دوجدار را جذب خود نماید. در غیر اینصورت شیشه دوجداره شما بخار می گیرد. علامت وجود سلی کاژل در داخل اسپیسر آن است که وقتی شیشه دوجداره را تکان می دهید باید صدای جابجایی مثل شن و یا نمک در داخل اسپیسر و شیشه دوجداره شنیده شود.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که تمام مراحل تولید شیشه دوجداره باید توسط ماشین آلات مخصوص و مکانیزه تولید شیشه دوجداره صورت پذیرد. پیشنهاد می گردد که حتما از کارخانه ای که قرار است شیشه دوجداره شما را تولید کند بازدید نمایید و یا نمونه تولیدی آن شیشه دوجداره را داشته باشید تا هنگام نصب پنجره دوجداره خود ، آن نمونه را با نمونه تولید شده مقایسه نمایید.

درب و پنجره دوجداره زمانی عایق سرما و گرما و صدا خواهد بود که در آن از شیشه دوجداره استاندارد استفاده شده باشد. زیرا ۸۰ درصد پنجره شما را شیشه دوجدار در بر می گیرد. پس در انتخاب خود وسواس به خرج دهید.

6دیده شدن سوپاپ گاز:

دو عدد سوپاپ گاز باید در یکی از اضلاع شیشه دوجداره بر روی اسپیسر آلومینیومی وجود داشته باشد. اگز گاز آرگون تزریق شده باشد ، سطح داخلی شیشه دوجداره شما با سطح خارجی آن ( سطحی که با محیط بیرون در تماس است) باید اختلاف دما داشته باشد. بدین صورت که داخل گرم و بیرون سرد باشد. اگر هر دو سمت سرد بود نشان این است که گاز آرگون تزریق نشده است.

لینک مستقیم سفارش آنلاین

👇👇👇

📥ارسال ابعاد درب و پنجره هریک از محصولات (⭕️ درب و پنجره دوجداره ⭕️ توری ⭕️ درب کرکره برقی ⭕️ بالکن شیشه ای)

و دریافت پیش فاکتور آنلاین ازطریق آیدی تلگرامی زیر :
💬 DorsaWindows@

دوست عزیز همچنین شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در تمام زمینه های ساختمانی به کانال تلگرامی شرکت بپیوندید تا از آخرین تغییرات و تکنولوژی های صنعت ساختمانی در ایران و جهان باخبر شوید :

https://t.me/DorsaWindow 📣