خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Table 'dorsawi2_dbwin.wp_copyrightpro' doesn't exist]
SELECT*FROM wp_copyrightpro

معرفی سیستم دوجداره

Spread the love

معرفی شرکت دُرسا وین

گروه تولیدی صنعتی دُرسا با بیش از دو دهه سابقه و افتخار درزمینه تولید درب و پنجره دوجداره ، با کیفیتی منحصربه فرد و مواد اولیه درجه یک و با بهره گیری از پرسنل مجرب و آخرین تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا تابه حال توانسته قطعات و خدماتی برتر و با کیفیت تر به مشتریان عزیز ارایه نماید. گروه درسا با تکیه بردانش و  سرمایه انسانی خود و انتقال فن آوري هاي نوين و به كارگيري آن توانسته است رشد قابل ملاحظه اي در تولید صنعت درب و پنجره و اجرای بدون نقص با 5 سال گارانتی به مشتریان عزیز ارائه دهد.

مديريت نوين و پويا ، تعهد به ارزش هاي انساني و خدماتی به موقع و دراسرع وقت از جمله دستاوردهاي گروه دُرسا وین است

نکات سرلوحه گروه دُرسا در کار

افزایش کارایی تجهیزات درب و پنجره ساختمان

ارتقاء استانداردهای زندگی

برآورد کردن نیازهای زندگی مدرن

ارائه به روز ترین فناوری ساختمانی در زمینه درب و پنجره ساختمان

افزایش ایمنی و آسایش در محیطهای ساختمانی

تنوع در رنگ و محصولات

مدیریت مصرف انرژی(EMS)

سیستم دوجداره یا همان UPVC چیست ؟

امروزه PVCدر کنار پلی اتیلن-پلی پروپیلن- پلی استیرول به عنوان یک ماده استاندارد در زمینه های مختلف کاربرد فراوانی دارد.افزودنیها با افزودن موادی مانندضربه‌گیرها(Impact Modifiers) ، کاهش‌دهنده‌های سرعت اشتعال یا متعادل کننده‌های گرما (Heat Stabilizers)، پرکننده‌ها (Fillers)، کمک فرایندها(ProcessingAids) و روان‌کننده‌های داخلی و خارجی(Internal&External Lubricants) و در صورت نیاز رنگ‌های صنعتی (Pigments) و اکسیـد تیتانیوم (Tio2) به نفت خام و نمک طعام ماده جدیدی بدست می‌آید که هر چند خمیر مایه آن PVC است لیکن خواص فیزیکی متفاوتی داشته و به آن ماده غیر پلاستیک یا UPVC اطلاق می‌شود.

اساس پنجره دوجداره، شیشه دوجداره آن می باشد ، که شامل دو یا چند لایه شیشه میباشد که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تادور آن، از هم جدا شده اند. در فضای بین شیشه ها هوا یا گازهای خاص بدون رطوبت (آرگون یا کریپتون) با فشاری تقریباً مساوی با هوایی بیرون وجود دارد ؛ در شیشه درب و پنجرهUPVCغالباً از اسپیسرهای آلومینیمی استفاده می کنند که درون اسپیسر را با ماده رطوبت گیر پر می کنند که این ماده سبب جذب رطوبت هوای مابین دو شیشه می گردد و توسط مواد درزگیرعایق کاملاً آب بندی شده است. در صورت استفاده از شیشه دوجداره و پنجره های عایق می توانند درازای هر مترمربع V به میزان ?? مترمکعب گاز در سال صرفه جویی کنند. علاوه بر کاهش مصرف انرژی و سر و صدا، محیط زیست پاکیزه تری نیز خواهیم داشت.

مزایای به کارگیری سیستم دوجداره

1. استحکام 2. زیبایی فوق‌العاده 3. صرفه جوئی در مصرف انرژی تا 40% 4. کاهش آلودگی صوتی تا میزان 35 دسی بل  5- پائین بودن ضریب انتقال حرارتی  6. حفظ محیط زیست از طریق بازیافت 7. مانع ورود گردو غبار و دود و گازهای موجود از محیط بیرون به داخل 8. مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی 9. مقاوم در مقابل نفوذ اشعه ماوراء بنفش خورشید10. عدم اشتعال در هنگام آتش سوزی و حریق11.  مقاوم در برابر زنگ زدگی ،خوردگی و رطوبت هوا 12.  ایمن در برابر سرقت  13. بی نیاز به صرف هزینه رنگ آمیزی 14. تنوع در طرح و تطابق با هر نوع معماری  15. تنوع در رنگ  16. نظافت راحت و آسان 17. نصب آسان 18. ثبات رنگ در برابر اشعه خورشید  19. مقاوم در برابر عوامل خوردگی – اسیدها و بازها و موارد شیمیایی
20. مقرون به صرفه 21. تنوع در طرح و نوع بازشوها
22. تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه
23. عدم نیاز به سرویسهای مکرر 24. قابلیت استفاده از روکشهای رنگی
25. قابلیت بازیافت

انواع شیشه های دوجداره

این نوع شیشه از دو جداره شیشه فلوت ساده تشکیل شده است

این نوع شیشه از یک جداره رنگی و یک جداره ساده تشکیل شده است

این نوع شیشه دو جداره از یک جداره ساده و یک جداره شیشه رفلکس ساخته می شود که جداره شیشه رفلکس باید به طرف بیرون قرار گیرد . شیشه های رفلکس از عبور نور شدید خورشید به شدت جلوگیری می کنند ولی ایراد آنها این است که داخل ساختمان را تاریک کرده و در شب داخل ساختمان نمایان است

شیشه های سکوریت برای محل های پرخطر و پر تردد در نظر گرفته می شود . شیشه سکوریت در هنگام شکستن کاملاً خرد شده و باعث ایجاد تیکه های بزرگ و خطرناک شیشه نمی گردد .شیشه های جانبی خودروها از نوع سکوریت است.

شیشه های لمینت معمولاً در کارخانه تولید شیشه از دو جداره شیشه ساده به ضخامت 3 میلی متر و یک لایه رزین در وسط آنها تشکیل شده است . شیشه لمینت در موقع برخورد مانع سخت به آنها خرد نشده و تنها ترک بر می دارد . شیشه های جلو و عقب خودروها از نوع لمینت است .

شیشه‌های دو جداره (Double Glazed Units): این قطعات با ایجاد خلأ در بین دو قطعه شیشه به منظور کاهش تبادل حرارتی ساخته می‌شوند. شیشه‌های معمولی به مقدار زیادی انرژی حرارتی ساختمان را به هدر می‌دهند و تا حدود 30٪ از انرژی‌ای را که صرف تهویه هوا شده از طریق آن خارج می‌شود. شیشه‌های دو جداره می‌توانند این مورد را کاهش بدهند.

اغلب خريداران شیشه‌های دوجداره هنگام خريد شيشه بر اين نكته اصرار دارند كه آيا بين دو لايه شيشه گاز آرگون تزريق مي شود يا خير ؟ دو جداره كردن باعث افزايش ويژگي عايق بودن شیشه‌ها مي شود اما واقعيت اين است كه بر طبق مطالعات انجام شده وجود گاز آرگون در ميان دو لايه شيشه در مقايسه با هوا تنها باعث افزايش W/m²*K 0.2 بر مقدار U-Value مي‌شود و بر ميزان ايزولاسيون صوتي نيز هيچ تاثيري ندارد. بطور کلی با دوجداره کردن اصولی و استفاده از چسب های اولیه و ثانويه به صورت اتوماتیک که امکان نفوذ هوا را در بین دوجداره سد کند، احتمال تعرق شیشه دوجداره فوق العاده ضعیف می شود. در واقع آنچه که موجب میشود در شیشه های دو جداره‌ای که به صورت اتوماتیک تولید می‌شود تعرق در سطح شیشه صورت نگیرد، وجود مواد رطوبت گیری است که درون Spacer یا فاصله انداز قرار دارد.