زیباترین پنجره های جهان

شماره پنج – مسجد نصیر الملک شیراز

دربین پنجره هایی که امروزه ساخته می شوند توسط شرکت های معتبر و معروف، پنجره Upvc مدرن با اون حجم از زیبایی و مزایا در مقابل این پنجره هایی که برای شما توی این لیست آماده کردیم  از زیبایی کمتری برخوردار هستن.شاید براتون جالب باشه یکی از پنج پنجره ای که در این لیست قرار دارد داخل کشور خودمان و در شهر شیراز می باشد.مسجد نصیر الملک در قرن ۱۹ میلادی ساخته شده است و یکی از مسجد های قدیمی شهر شیراز می باشد .درب و پنجره های رنگین شبستان این بنا توسط دو استاد بزرگ نجار شیرازی ساخته شده است که واقعا از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند.

شماره پنج – مسجد نصیر الملک شیراز

شماره چهار – پنجره کالج چاپل

نمازخانه کالج کینگ چاپل در دانشگاه کمبریج انگلستان واقع شده است.یکی از بهترین نمونه های معماری در کشور انگلستان می باشد ، پنجره های ساخته شده برای این بنا از بهترین های تمام دوران جهان است.

شماره چهار – پنجره کالج چاپل

شماره سه – بنای تشکر

این بنا در سال ۱۹۷۷ در دالاس ایالت تگزاس آمریکا ، ساخته شده که از سه قسمت اصلی تشکیل شده است.یک قسمت از آن بنام شکرگزاری می باشد که در آن نماد های مذهبی مربوط به مسلمانان ، مسیحیان و یهودیان می باشد.شکل مارپیچ آن حدود ۲۷ متر می باشد ، نمایان گر دستیابی به سمت نامحدود رو به بالای انسان است.

شماره سه – بنای تشکر

شماره دو – مرکز فرهنگی شیکاگو

مرکز فرهنگی شیکاگو در سال ۱۸۹۷ ساخته شده است که یک ساختمان و بنای برجسته شیکاگو می باشد .این مرکز محل پذیرش رسمی این شهر می باشد که برای استقبال رئیس های جمهور و مقامات رسمی می باشد.این گنبد باشکوه ۱۱ متر قطر دارد که در حقیقت بزرگترین گنبد در جهان است.این گنبد دارای ۳۰،۰۰۰ قطعه شیشه بزرگ تشکیل شده است.

شماره دو – مرکز فرهنگی شیکاگو

شماره یک – Sainte Chapelle

این پنجره نمازخانه ای در شهر پاریس می باشد که مشهور ترین ویژگی این نمازخانه که جزو بهترین بناهای جهان می باشد پنجره های آن می باشد.این بنا از ۱۵ پانل شیشه ای رنگی بسیار بزرگ تشکیل شده است.

شماره یک - Sainte Chapelle

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا در جای خالی عدد مورد نظر را وارد نمایید *

Call Now Button