پنجره آلومینیومی
_

کدام پروفیل انتخاب شماست؟

خرید پنجره

آلومینیوم چیست؟

 

پنجره دوجداره آلومینیومی

_

آلومینیوم عنصر شیمیایی فلزی منعطف با عدد اتمی 13 و نماد علمی Al که از سنگ بوکسیت به دست می‌آید. آلومینیوم ترکیب منحصربه‌فردی می‌باشد و این عنصر جزو دسته فلزهای پرکاربرد و پرمصرف در حوزه پنجره دوجداره تقسیم بندی شود. از ویژگی های مثبت این فلز می توان به مقاومت در برابر خوردگی، قابلیت شکل پذیری، جلا پذیری بالا و زیبایی اشاره کرد که سبب شده تا این فلز به صورت گسترده در انواع سازه، صنایع هوایی و دریایی، خطوط انتقال برق و حمل و نقل  و همچنین محصول پرطرفدار گروه صنعتی درساوین بالکن شیشه ای ریلی استفاده شود.

آلومینیوم

انواع آلومینیوم

 

دسته بندی پنجره آلومینیومی

_

انواع آلومینیوم را می توان به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم نمود. در پنجره هایی که با سیستم آلومینیوم سنتی ساخته شده 50 درصد آلومینیوم آن از ضایعات می باشد که فقط به صورت رنگ کوره ای یا پودری استفاده می شوند. آلومینیوم مدرن با لاستیک های مخصوص عایق گیری شده، قاب های پنجره بسیار زیباتر از پنجره upvc می باشند، همچنین از نظر تنوع رنگی و مقاومت در برابر تابش آفتاب و تغییرات زیست محیطی آلومینیوم مدرن بسیار بهتر عمل می کند. این نوع متریال در ساخت قاب توری پنجره نیز کاربرد دارد.

تفاوت آلومینیوم دوجداره با آلومینیوم قدیمی

نرمال یا ترمال بریک؟

 

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

_

فلز آلومینیوم به صورت طبیعی انتقال دهنده برق و حرارت است. به علت این خواص ذاتی پنجره های آلومینیومی قسمتی از حرارت را انتقال می دهند. در ترمال بریک پروفیل را توسط تیغه های پلی آمید به هم وصل و دوجداره می کنند. ترمال بریک از دومقطع پروفیل جدا از هم که به وسیله تیغه پلی آمید به هم متصل می شوند، به وجود می آید. وجود این لاستیک در پنجره های آلومینیومی باعث می شود انتقال سرما و گرما و لرزش به حداقل رسیده و همچنین امکان دو رنگ کردن پنجره در نمای بیرون و داخل را  بوجود می آورد .

همچنین پنجره های ترمال در برابر مواد شیمیایی، آب و اشعه یو وی حفظ می کند. ولی در پروفیل نرمال پنجره های آلومینیومی هیچ واسطه لاستیکی وجود ندارد و امکان دو رنگ بودن هم نیز ندارد و نسبت به ترمال بریک از عایق بندی کمتری برخوردار است. پنجره ترمال بریک را می توان گفت که بهترین  پنجره دوجداره با سیستم آلومینیوم می باشد.

آلومینیوم-ترمال-بریک

چرا پنجره ترمال بریک؟

 

ترمال بریک چیست و چه کاربردی دارد؟

_

برخی از مزایای ترمال بریک عبارتند از:

  • در پنجره آلومینیومی ترمال بریک، شیشه های دو جداره در محفظه ی میانی پروفیل ها قرار داده می شوند که این امر باعث عایق بندی کامل شیشه ها می شود.
  • پروفیل هایی که در این نوع پنجره ها استفاده می شود، دارای محفظه های متعدد با ضخامت های مورد نیاز می باشد که میتوان جهت عایق بندی از آنها استفاده نمود. این پروفیل ها مقاومت پنجره را بالا میبرند و باعث ایجاد درزبندی قوی در آن می شود.
  • پنجره های آلومینیومی ترمال بریک در برابر عوامل محیطی مانند باران، برف، تابش نور خورشید و گرد و غبار مقاوم می باشند و تغییر رنگ و شکل نمیدهند.
  • این پنجره ها وزن بسیار سبکی دارند اما در عین حال در برابر وزش باد مقاوم هستند.
  • پنجره آلومینیومی ترمال بریک از انتقال گرما و سرما از بیرون ساختمان به داخل آن جلوگیری می کند و مصرف انرژی برودتی در تابستان و انرژی حرارتی در زمستان را کاهش می دهد.
  • این پنجره ها نوعی عایق حرارتی می باشند و در برابر اشتعال مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. سطح بیرونی پنجره توسط یک لایه پلی آمید از سطح داخلی جدا می شود، این لایه به عنوان نوعی عایق حرارتی عمل میکند. علاوه بر این، پنجره آلومینیومی ترمال بریک نوعی عایق صوتی ست که از انتقال سر و صدا به داخل ساختمان ممانعت می نماید.

7 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
خرید درو پنجره به قیمت قبل