قیمت پنجره دوجداره

عوامل موثر بر قیمت پنجره دوجداره

در بحث قیمت پنجره دوجداره عوامل متعددی دخیل است که در این مقاله به چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت:

یکی از عمده مسایلی که برای مردم اهمیت دارد بحث قیمت محصول و ارزش بهره وری آن است که در پنجره دوجداره نیز این امر احساس میشود. همه ما دوست داریم محصولی را که برایش پولی را پرداخت میکنیم بهترین استفاده را از آن ببریم.همان طور که در بخش مزایای پنجره upvc ذکر کردیم،یکی از مهمترین مزایای درب و پنجره upvc کاهش هزینه ها و همچنین کاهش هدر رفت انرژی است و شاید به جرات می توان گفت مهمترین مزیت این محصول می باشد.

پروفیل پنجره دوجداره

امروزه در صنعت درب و پنجره upvc شرکت های بسیاری در حال عرضه پروفیل هستند اما هر کدام پارامترها و ویژگی های خاص خود را دارند ولی در کل یک هدف را دنبال میکنند.در اینجا به بررسی یکی از پروفیل های پرمصرف در ساخت درب و پنجره upvc می پردازیم:

ویستابست

این سری از پروفیل ها طبق استاندارد های ردوه اول این صنعت بوده با رعایت سلایق لطیف و ظریف در معماری ایرانی طراحی و تولید گردیده است.همچنین در این سری با توجه به وجود پروفیل های خاص بازسازی قابلیت تعویض پنجره های قدیمی را بدون تخریب،به راحتی امکان پذیر می کند.

مقاله پیشنهادی : عوامل موثر قیمت پنجره دوجداره وین تک

با توجه به معرفی و ویژگی های این پروفیل، باید دقت کنید که علاوه بر دارا بودن مزیای بسیار در بحث قیمت نیز مناسب بوده و دارای ویژگی های منحصر به فردی نیز می باشد، و درب و پنجره های upvc که با پروفیل ویستا بست تولید می شوند متناسب با قیمت و مزایا عرضه میشوند.
برای ساخت پنجره upvc  انواع پروفیل استفاده میشود از جمله:پروفیل فریم،پروفیل لنگه(سش)،پروفیل T یا مولیون(دوباله)و…که هر یک قیمت خود را دار می باشد.و در هنگام محاسبه قیمت پنجره upvc ،جداگانه محاسبه می شوند و در پایان جمع بسته می شوند.زمانی که بحث قیمت و هزینه مطرح است باید دقت کنید که درست است در ابتدا ممکن است برای خرید پنجره upvc با پروفیل با استاندارد مناسب هزینه بیشتری پرداخت کنید اما آرامش شما را تضمین کرده و از به بار اوردن هزینه های بعدی مثل تعمیرات و رگلاژ جلوگیری می کند.

عوامل موثر بر قیمت پنجره دوجداره

پیشرفت تکنولوژی از قبيل قفل و یراق آلات درب و پنجره یو پی وی سی آنها را از لحاظ امنیت در تراز بالایی قرار داده است. طرح های زیبا و ایمن این یراق آلات به طوری است که درب و پنجر دوجداره را از چهار جهت قفل کرده و امنیتی فوق العاده به آن می دهد و براحتی فقط با یک چرخش یک دستگیره پنجره یا درب بوسیله قفل هایی به شکل قارچی به قابهایشان محکم گردندکه سبب ایمنی بالای درب و پنجره های دو جداره یوپی وی سی می گردد.

یراق آلات پنجره دوجداره upvc

انواع یراق آلات در و پنجره دوجداره

به علت استفاده بسیار بالای درب و پنجره دوجداره  یو پی وی سی تکنولوژی تولید این صنعت همواره در حال توسعه و نوع آوری است که منجر به تولید تنوع بالایی از یراق آلات شده است که تعدادی از آنها عبارتند از:

  • یراق تک حالته
  • یراق دو حالته
  • یراق کشویی
  • یراق کشویی–لغزشی نیمه اتوماتیک
  • یراق کشویی–لغزشی تمام اتوماتیک
  • یراق تاشو

مهمترین یراق آلات درب و پنجره دوجداره عبارت است از:

۱-اسپانیولت : مهمترین قطعه از یراق آلات درب همان اسپانیولت است و عدم استفاده از آلیاژ مناسب و استاندارد در ساخت آن موجب از کار افتادن چرخ دنده ها و افزایش فشار بر روی دستگیره ها و همینطور باعث عدم حرکت فنر اسپانیولت و در نتیجه باعث از کار افتادن درب میگردد. در بازار دو نوع اسپانیولت موجود است که یکی آلمانی و دیگری ترک است که نوع آلمانی آن به دلیل دو زبانه بودن و شکل قارچی غلطک ها از امنیت بیشتری نسبت به نوع ترک آن برخوردار میباشد.

۲-دستگیره: در انتخاب یک دستگیره خوب باید به نکات زیر توجه نمود:الف- نکته مهمی که باید توجه کرد بلند بودن اهرم دستگیره است که باعث وارد آمدن فشار کمتر به دستگیره و اسپانیولت شده و باز و بسته کردن درب را آسان میکند. استفاده از دستگیره با اهرم توپر موجب کارکرد بهتر آن میگردد.

ب-صفحه اصلی دستگیره که اگر دارای ضخامت غیر استاندارد و از جنس نا مرغوب باشد باعث شکست دستگیره میگردد.ج-نقطه اتصال اهرم دستگیره به صفحه اصلی که توسط ماشین آلات انجام میگردد که باعث حرکت بهتر دستگیره میشود.د-شفت چهار پهلوی دستگیره که اگر از آلیاژ مرغوب ساخته نشده باشد در هنگام فشار زیاد باعث هرز شدن دستگیره میگردد.ه- فنر درب که باید از جنس مرغوب باشد تا در ۹۰ درجه عملکرد اهرم تغییر نکند.و- زوارهای جای پیچ دستگیره که باید از مقاومت کافی بر خوردار باشد که دچار شکستگی نشود و برای پنهان ماندن جای پیچ پس از نصب باید روکش پلاستیکی مخصوصی روی آن قرار داد.

۳-سیلندر: بهترین نوع سیلندر از جنس برنج همراه با روکش آلومینیوم تهیه میگردد.نوع سیلندر مصرفی بستگی به سایز و آکس و نوع پروفیل درب دارد. باید توجه کرد که برای امنیت بیشتر در هنگام خارج کردن کلید از سیلندر قسمت اهرم مرکزی سیلندر باید از مرکز خارج گرددکه در هنگام سرقت و در موقعی که درب قفل است سیلندر خارج نشود.

۴-زبانه : طراحی زبانه در هر دو مدل کوتاه و بلند باید طوری باشد که در موقع باز و بسته شدن درب زبانه در جای خود قرار گیرد و از فشار به روی لولاها جلوگیری کند.

۵-لولای ۱۰۰ میلیمتری : که باید تحمل وزن درب را داشته باشدو حداقل باید ۱۱۰ گرم وزن داشته باشد که دچار شکست نشود.

یراق آلات “کاله کلید” ترکیه

ساخت بزرگترین کارخانه تولید یراق آلات پنجره دو جداره UPVC و آلومینیوم اروپا در شهریور ماه امسال آغاز گردید. شرکت KALE تولید کننده یراق آلات درب و پنجره دو جداره و آلومینیوم با سابقه طولانی، با بهره برداری از این مجموعه صنعتی بزرگ، ظرفیت تولید محصولات خود را تا ۵ برابر افزایش می دهد. مدیرعامل گروه KALE ترکیه اعلام کرد: “پس از ۶۰ سال تولید با کیفیت یراق آلات درب و پنجره و نیز حضور تجاری در بیش از ۱۰۲ کشور و بازارهای جهانی، برآنیم که با احداث بزرگترین کارخانه یراق آلات اروپا پاسخگوی نیاز شرکای تجاری خود باشیم.”

در ادامه با بیان اینکه در این مجموعه جدید از خطوط تولیدی تمام خودکار و آخرین تکنولوژی روز دنیا استفاده خواهد شد، تاکید کرد آزمایشگاه و کنترل کیفی تولید محصولات نیز با نظارت دائم ift و RAL آلمان خواهد بود.در حال حاضر شرکت کاله با توجه به تجربه ۶۰ ساله خود در این عرصه، یراق آلات درب و پنجره دو جداره خود را به مدت ۱۰ سال گارانتی می نماید، با این حال طبق آزمایشات انجام شده یراق آلات درب و پنجره دو جداره کاله به مدت طولانی تری بدون هیچ مشکلی قابل استفاده می باشد. لازم بذکر است این محصولات کاملا منطبق با استانداردهای جهانی و دارای گواهینامه های کیفی SEPRO,GOST,DIN,TSE می باشند.

شیشه پنجره دوجداره

شیشه دوجداره نیز نقش اساسی در بحث قیمت درب و پنجره upvc دارد و با توجه نوع ساخت وجنس مواد مصرفی قیمت گذاری می شود.

شیشه پنجره دوجداره upvc

هزینه نصب پنجره دوجداره

نصب درب و پنجره upvc همان طور که در بخش مربوطه به طور کامل توضیح داده شده است توسط نصاب و تکنسین انجام میشود و قیمت و هزینه آن با توجه به قیمت پروژه تعیین شده و در قیمت کل اعمال میشود.(که معمولا ۱۲ تا ۱۷ درصد قیمت کل پروژه می باشد.)موارد دیگری که در قیمت پنجره upvc تاثیر گذار است برابر است با: زهوار دوجداره،کانکتور،فوم تزریقی و ماستیک.به دلیل وارداتی بودن صنعت درب و پنجره های upvc و آلومینیومی قیمت ارز تاثیر مستقیم و بسزایی روی این صنعت میگذارد.مهمترین عامل در افزایش قیمت درب و پنجره upvc همانا افزایش قیمت دلار یا ارز است . با این مقدمه بهتر است بدانیم که چه موقع درب یا پنجره upvc را تهیه کنیم.

البته باید این نکته را در نظر داشت که افزایش قیمت دلار به سرعت روی قیمت درب و پنجره upvc تاثیر نمی گذارد زیرا معمولا در انبار جنس گذشته موجود می باشد ومدتی طول میکشد که نوسانات ارز روی این صنعت تاثیر گذارد که این مدت را بازه خرید آنی گویند.معمولا خریداران در این مدت برای رفع نیازهای خود به سمت محصولاتی که امکان افزایش قیمت دارند هجوم آورده و بازار را از این اجناس خالی میکنند پس به همین خاطر قیمت درب و پنجره های upvc خیلی سریع با نوسان قیمت ارز مطابق میگردد.به طور کلی قیمت درب و پنجره upvc به عوامل زیادی بستگی دارد ،امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در این باره خدمت تون ارائه کنیم.

مقاله پیشنهادی درساوین : تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button