۱۵ پروژه آلومینا در جاجرم

۱۵ پروژه آلومینا در جاجرم

۱۵ پروژه آلومینا در جاجرم

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران واقع در شهرستان جاجرم گفت: اکنون ۱۵ پروژه این شرکت با سرمایه‌گذاری پیش بینی شده پنج هزار و ۴۷۸ میلیارد ریال ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

تورج زارع اظهار داشت: یکی از این پروژه ها، پروژه تولید هیدرات‌های ویژه است که دانش فنی آن بومی بوده و کشورهای محدودی آن را تولید می‌کنند.

وی گفت: پروژه هیدرات ریزدانه در سال ۹۶ وارد مرحله اجرایی شد و برهه ای از زمان به علت افزایش قیمت ارز متوقف شد اما اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در این زمینه ۶۰۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود.

زارع اظهار داشت: یکی دیگر از پروژه ها، مقاوم سازی سازه واحد سود و تبخیر به ارزش سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال است که از سال ۹۹ آغاز شده است که ۷۷ درصد پیشرفت دارد و درسال آتی پایان می یابد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر ضرورت توقف استفاده از منابع آبی زیرزمینی افزود: این شرکت در راستای صرفه جوی و کاهش میزان مصرف منابع زیر زمینی، پروژه سد خاکی را در دستور کار دارد که در این زمینه ۸۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

افتتاح طرح در دهه فجر

زارع در بخش دیگر سخنان خود درباره پروژه های بهره برداری شده در دهه فجر امسال گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی پروژه طراحی، تامین و راه انداری یک دستگاه فیلتر پرس (به صورت پایلوت صنعتی) افتتاح شد.

وی افزود: این پروژه با هدف توسعه و بهینه سازی فرآیند تولید اجرایی شد و کاربرد این دستگاه در  راستای افزایش ظرفیت جداسازی و انتقال مواد ناخالص فرآیند تولید به سد باطله است.

وی گفت: ظرفیت این پروژه حدود ۱۵ تن بر ساعت است و با بهره برداری از آن شاهد افزایش ظرفیت تولید و کاهش مصرف آب مجتمع به میزان حدود ۲.۵ مترمکعب بر ساعت هستیم.

۱۵ پروژه آلومینا در جاجرم خراسان شمالی ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داردمدیرعامل شرکت آلومینای ایران واقع در شهرستان جاجرم اظهار داشت: ارزش تجهیزات تامین شده برای این پروژه ۳۰۰ هزار دلار است و برای طراحی، اجرا، نصب و راه اندازی آن  ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: یکی از زیرساخت های اصلی فرآیند تولید آلومینا، جداسازی مواد ناخالص (گل قرمز) از محلول آلومینا و انتقال آن به سد باطله است با توجه به کاهش کیفیت و خلوص بوکسیت خوراک کارخانه میزان گل قرمز باطله افزایش یافته است. افزایش ظرفیت جداسازی گل قرمز از طریق افزودن فیلترهای پرس به مجموعه باعث افزایش ظرفیت تولید و همچنین کاهش مصرف آب در مجموعه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران با اشاره به اینکه نصب چهار دستگاه فیلتر پرس در برنامه این شرکت است گفت: افزایش قابلیت میزان سرمایه گذاری مورد نیاز، ظرفیت جداسازی و اقتصادی بودن پروژه «تامین، نصب و راه اندازی ۴ دستگاه فیلتر پرس» به مبلغ ۲ میلیون یورو را برای کاهش مصرف ۱۵ مترمکعب بر ساعت آب و فیلتراسیون ۱۴۰تن برساعت از اهداف اجرای این پروژه است.

مجتمع آلومینای ایران به عنوان تنها تولید کننده پودر آلومینا در کشور، یک پنجم نیاز داخلی را تامین می کند و مابقی نیاز کشور در این بخش از خارج وارد می شود.

آلومینای ایران در شهرستان جاجرم، واحد تولیدی منحصر به فرد تولیدکننده پودر آلومینا است که این محصول به عنوان ماده اولیه چهار واحد تولیدی از جمله ایرالکو، المهدی، سالکو و نیز تولید شمش در جاجرم به مصرف می رسد.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم