اختلاف قیمت آلومینا

اختلاف قیمت آلومینا

اختلاف قیمت آلومینا

در مجموع، میزان عرضه آلومینا در شمال چین کافی بود. خریداران مایل به انباشت موجودی بودند و قیمت‌های خرید کاهش یافت. با این وجود به‌ دلیل افزایش هزینه‌ها، فروشندگان قیمت‌ها را در سطوح ثابتی حفظ کردند.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

در حال حاضر قیمت آلومینا در استان‌های مختلف و همچنین در بازارهای شمالی و جنوبی چین متفاوت است و ذهنیت خریداران، فروشندگان و بازرگانان نیز با یکدیگر تفاوت دارد. بررسی «SMM» از بازار اخیر آلومینا به دنبال ترتیب زمانی به شرح زیر نشان داده شده است.

با افزایش هزینه‌ها در اواسط ماه جولای، تولید آلومینا در شمال چین کاهش یافت و منجر به افزایش اندک قیمت‌ها شد. برخی از شرکت‌ها در شمال چین با ظرفیت سالانه حدود سه میلیون و 300 هزار تن مجبور به کاهش تولید شدند زیرا آن‌ها قادر به خرید سنگ معدن وارداتی با قیمت بالا و همچنین خرید سنگ معدن کافی داخلی نبودند. بنابراین، عرضه آلومینا در بازار فیزیکی در منطقه شمال چین محدود شد. قیمت آلومینا در استان‌های شانژی و هنان هر دو اندکی افزایش یافت اما این رشد به‌ دلیل افت شدید قیمت آلومینیوم بود که در حدود 17 هزار و 200 یوان بر تن در نوسان بود و نسبت به ابتدای ماه جولای، نزدیک به یک هزار و 600 یوان بر تن کاهش یافت. بنابراین، به‌ دلیل افت حاشیه سود، واحدهای ذوب آلومینا شروع به چانه‌زنی برای کاهش قیمت‌های خرید کردند. با این وجود، از آنجایی که زیان پالایشگاه‌های آلومینا در شمال چین به تدریج افزایش یافت، مصالحه در تعیین قیمت برای آن‌ها دشوار بود. در نتیجه، اختلاف بین خریداران و فروشندگان در مورد قیمت‌های پیشنهادی شروع شد. با توجه به عدم اطمینان در مورد چشم‌انداز قیمت‌ها، بازرگانان نیز نظاره‌گر بازار بودند و تمایل آن‌ها برای خرید و انباشت موجودی بسیار کم بود. در جنوب غربی چین، با احداث ظرفیت تولید جدید در استان‌های گوانگژی و چونگ‌کینگ، قیمت آلومینا افزایش پیدا کرد.

در اواخر ماه جولای، معاملات بازار راکد بود و قیمت‌های پیشنهادی تثبیت شدند. بازار به تدریج افت تولید در منطقه شمالی را پذیرفت و در مجموع تمایل بازار کاهش یافت. در شمال چین، به‌ دلیل افت حاشیه سود و رشد زیان ناشی از هزینه‌های بالا، واحدهای ذوب در تولید کند بودند. از آنجایی که بیشتر واحدهای ذوب تولید پایه را برای تحویل سفارش‌های بلندمدت حفظ کردند، عرضه در بازار فیزیکی اندک بود. علاوه‌براین، واحدهای ذوب تمایلی به فروش محصولات خود نداشتند و قیمت‌های پیشنهادی را بین دو هزار و 950 تا سه هزار و 50 یوان بر تن اعلام کردند و قیمت‌های معاملاتی بین دو هزار و 900 تا سه هزار یوان بر تن بود. معاملات فیزیکی در جنوب غربی چین اندک بود و قیمت‌ها در سطوح ثابتی باقی ماند.

از اواخر ماه جولای تا ابتدای ماه آگوست، خبر کاهش تولید قیمت‌ها را افزایش داد اما کاهش واقعی تولید کمتر از حد انتظار بازار بود و منجر به کاهش مجدد قیمت شد. با توجه به شایعاتی که در بازار وجود داشت، انتظار می‌رود که یک واحد ذوب در شمال چین با ظرفیت تولید سه میلیون تن، به‌ دلیل مسائل زیست‌محیطی، تولید را کاهش دهد یا تعلیق کند که این امر منجر به افزایش قیمت استعلامی در بازار شمال چین شد. این در حالی است که از روز 11 آگوست، هیچ‌گونه توقف تولید در این واحد ذوب اعلام نشد. بنابراین عرضه نسبتا پایدار، نگرانی بازار را کاهش داد. معاملات به تدریج به سطح عادی بازگشت و خریداران پایین‌دست‌تر (واحدهای ذوب) به سختی افزایش قیمت آلومینا را پذیرفتند. در جنوب غربی چین، با عرضه فراوان در بازار فیزیکی و کسب سود بیشتر نسبت به بازارهای شمال چین، واحدهای ذوب تمایل کمتری برای حفظ قیمت‌ها در سطوح ثابت داشتند. بنابراین امکان برای مذاکره بر سر قیمت وجود داشت.

مجموع عرضه آلومینا در شمال چین کافی بود. خریداران مایل به انباشت موجودی بودند و قیمت‌های خرید کاهش پیدا کرد. با این وجود، به‌ دلیل رشد هزینه‌ها، فروشندگان قیمت‌ها را در سطوح ثابت حفظ کردند. پیش‌بینی می‌شود که قیمت آلومینا در شمال چین به نوسان خود ادامه دهد. در جنوب غربی چین، ظرفیت‌های جدید همچنان در حال افزایش تولید هستند و به تداوم رشد عرضه در منطقه کمک می‌کند. عرضه آلومینا در بازار فیزیکی موجود برای فروش نیز در حال افزایش است اما این احتمال نیز وجود دارد که در آینده معاملات با قیمت‌های پایین انجام شود. پیش‌بینی می‌شود که در ماه آگوست قیمت آلومینا در شمال چین به ثبات خود ادامه دهد اما قیمت آن در جنوب چین اندکی کاهش پیدا خواهد کرد.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم