تولیدکنندگان بیلت آلومینیوم

تولیدکنندگان بیلت آلومینیوم

طبق نظرسنجی «SMM»، میانگین نرخ بهره‌برداری تولیدکنندگان بیلت آلومینیوم در چین، برای دو ماه متوالی کاهش یافت و به 71.3 درصد در ماه جولای رسید که افت 0.99 واحد درصدی را نسبت به ماه گذشته ثبت کرد.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

به‌ نقل از موسسه «SMM»، نرخ بهره‌برداری در شمال چین افزایش پیدا کرد و در مرکز و جنوب چین در مجموع بدون تغییر باقی ماند. با این وجود، نرخ بهره‌برداری در شرق، شمال غرب و جنوب غرب چین همگی نسبت به ماه گذشته کاهش داشت.

نظرسنجی «SMM» نشان می‌دهد که تولید بیلت‌های آلومینیومی در مغولستان داخلی به حالت عادی بازگشته است زیرا خطوط تولید برخی از واحدهای بیلت آلومینیوم که برای تعمیر و نگهداری در ماه ژوئن تعلیق شده بودند، در ماه جولای تولید را از سر گرفتند. همچنین به‌ دلیل همکاری با واحدهای ذوب آلومینیوم، برخی از واحدهای بیلت آلومینیوم در ماه‌های می و ژوئن، آلومینیوم مذاب را به صورت محدود خریداری کردند. با این وجود، عرضه این محصول در ماه جولای بهبود پیدا کرد که این امر باعث افزایش نرخ بهره‌برداری تولیدکنندگان محلی بیلت آلومینیوم شد. در ماه جولای، نرخ بهره‌برداری اکسترودرها در واحدهای پایین‌دستی با افت 5.6 درصدی نسبت به ماه گذشته کمتر بود. برخی از واحدهای بیلت آلومینیوم در جنوب غرب و شمال غرب چین تولید را کاهش دادند.

به ‎دلیل سهمیه‌بندی برق در استان سیچوان، واحدهای ذوب آلومینیوم محلی و واحدهای بیلت آلومینیوم تولید را به میزان قابل توجهی کاهش دادند و میانگین نرخ بهره‌برداری روند نزولی را در پیش گرفت. در اوایل ماه آگوست، حادثه‌ای در یک واحد ذوب آلومینیوم در استان سیچوان رخ داد که بر ظرفیت تولید 190 هزار تنی آلومینیوم و 40 هزار تنی بیلت آن تاثیر گذاشت. نرخ بهره‌برداری تولیدکنندگان بیلت آلومینیوم در ماه آگوست کاهش بیشتری پیدا کرد. موسسه «SMM» سیاست سهمیه‌بندی برق محلی و ازسرگیری تولید شرکت‌های مرتبط را زیر نظر خواهد داشت.

از آنجایی که مذاب آلومینیوم عمدتا با میانگین قیمت ماهانه قیمت‌گذاری و معامله می‌شود، فروش مذاب آلومینیوم سودآورتر از مصرف آن برای تولید شمش به‌ دلیل افت قیمت در ماه جولای بود. بنابراین سهم مذاب آلومینیوم در تولید و عرضه محصولات واحدهای ذوب آلومینیوم در ماه جولای به همین نسبت افزایش یافت. مجموع عرضه بیلت‌های آلومینیومی برای پوشش تقاضا کافی بود. از آنجایی که نرخ بهره‌برداری اکسترودرها در واحدهای پایین‌دستی روند کاهشی خود را حفظ کرده است، موجودی داخلی واحدهای تولید چین و موجودی انبار بازرگانان چین ممکن است همچنان افزایش یابند.

اخیرا حاشیه سود تبدیل بیلت‌های آلومینیومی در بازار اندک شده است که به‌ دلیل کاهش حجم معاملات در سراسر چین با رشد همراه نشد. بسیاری از شرکت‌ها اعلام کردند که در صورت عدم بهبود چشمگیر در سفارش‌های واحدهای پایین‌دستی در ماه آگوست، آن‌ها کاهش تولید بیلت آلومینیوم را در نظر خواهند گرفت. بنابراین، انتظار می‌رود که نرخ بهره‌برداری شرکت‌های بیلت آلومینیوم در ماه آگوست اندکی روند کاهشی را ادامه دهد اما مجموع عرضه فراوان باشد. موسسه «SMM» نرخ بهره‌برداری اکسترودرها در واحدهای پایین‌دستی و همچنین توسعه بخش املاک و مستغلات، زیرساخت‌ها و سایر زمینه‌ها در نیمه دوم سال جاری را زیر نظر خواهد داشت.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم