پنجره لوور آلومینیومی

پنجره لوور آلومینیومی

پنجره لوور یا پنجره کرکره ای نوعی از پنجره است که خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد. تصور اغلب افراد بر این است که پنجره لوور فقط در ساختمان های تجاری قابل استفاده است، و از طرفی این تصور نیز وجود دارد که نگهداری و نظافت این نوع پنجره دشوار است. در صورتی که در حقیقیت اینگونه نیست. در واقع پنجره های لوور از جهت زیبایی و  دیگر موارد، می توانند انتخاب جذابی برای مکان های متفاوت باشند، و زیبایی خاصی در فضا ایجاد کنند. در این مقاله با پنجره لوور آلومینیومی آشنا می شویم.

تاریخچه پنجره لوور

پنجره های لوور در اروپا اختراع شدند. دلیل پیدایش این نوع پنجره این بود که آشپزخانه های بزرگ آن زمان به تهویه نیاز داشتند و این نوع پنجره می توانست علاوه بر حفظ فضای خصوصی، در جریان هوا تاثیرگذار باشند. نمونه‌های اولیه این پنجره، از جعبه‌ هایی از جنس چوبی یا سفالی ساخته شده و هر طرف جعبه دارای ردیفی از نرده های چوبی بود که ویژگی اصلی پنجره های لوور هم می باشد.

این پنجره ها کمک می کردند تا گرما از آشپزخانه خارج شده درحالی‌که برف و باران وارد فضای داخلی نمی‌شد. در واقع فارغ از شرایط آب و هوایی، پنجره های لوور عایق بسیار مناسبی به حساب می آمدند. در طول دهه 1930 بود که آلتو معماری اهل فنلاند، به طور گسترده شروع به استفاده از پنجره های لوور در طرح های خود نمود.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

پنجره های لوور متناسب با فضا

پنجره های لوور انواع متفاوتی دارد که به معرفی آن ها می پردازیم.

 • لوورهای آستانه تا سقف: این سبک، حداکثر جریان هوا را در شرایط آب و هوایی گرم فراهم می کند.
 • لوورهای کنترلی مضاعف: این سبک اجازه می دهد تا اسکلت های پایین و بالا به طور مستقل از یکدیگر باز شوند. با این مدل می توان هوای تازه را از طریق لبه ها وارد فضای داخلی کرد، در حالی که اسکله های پایین در زیر باران بسته می مانند
 • لوورهای باریک: این سبک پنجره برای پنجره های کوچکتر در حمام و  توالت ایده آل است.
 • شیشه های مات یا رنگی: این مورد به منظور حفظ حریم خصوصی است و در بعضی موارد باعث افزایش عایق بندی حرارتی نیز می شود.

پنجره لوور آلومینیومی

انواع پنجره لوور

این پنجره ها نوع دیگری از نورگیرها هستند که در اندازه های مختلف ساخته می شوند و این قابلیت را دارند که به صورت های افقی و یا عمودی در ساختمان نصب شوند.

لوور دوکی (شیدر)

این لوورها می توانند با کمک تیغه هایی با مقطع دوکی شکل نماهای ظریف و جذابی ایجاد کنند، که نتیجه آن علاوه بر زیبایی نما قابلیت استفاده به عنوان آفتابگیرهای کاربردی را نیز به وجود می آورد.

پنجره لوور ثابت

این مدل از پنجره لوور آلومینیومی جزء موارد بسیار پرکاربرد و پراستفاده شیدرهای لووری هستند، که به خاطر ساده و اقتصادی بودنشان و همینطور به خاطر تعبیه و نصب آسان می توانند بر روی نماهای گوناگونی از جمله نمای شیشه ای، ورق کامپوزیت و هر نوع نمای دیگری تعبیه شوند.

پنجره لوور متحرک

پنجره لوور متحرک به وسیله کنترل از راه دور و یا سوییچی به کاربران ارائه می شود و همچنین این مدل به وسیله اتصالات و قطعه های خاصی که در کنارش وجود دارد امکان سازگاری با فناوری های جدید را دارد و به صورت شخصی سازی شده مورد استفاده قرار می گیرد.

آفتابگیر آلومینیومی کامپوزیت

آفتابگیر آلومینیومی کامپوزیت، بین دو لایه از ورقه آلومینیوم نوعی ماده ای از جنس پلیمر غیر سمی قرار داده می شود که موجب افزایش مقاومت و سبکی هر چه بیشتر آفتابگیر می شود.

پنجره لوور آلومینیومی مستطیلی

کاربرد آفتابگیر آلومینیومی با لوور دوکی تفاوت بسیاری ندارد و با توجه به اینکه همانند یکدیگر عمل می کنند در زمینه های مشترک مورد استفاده قرار می گیرد و تنها بر اساس نوع سلیقه و خواست مخاطبان در هر یک از انواع، انتخاب و نصب می شود.
برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

ویژگی های پنجره لوور آلومینیومی

ساخته شدن این پنجره ها از آلومینیوم که در مقابل سایر فلزات سنگین مزایای بیشتری را داراست، در زمان طراحی ساختمان و ساخت و ساز آن، این مزیت ها را می توان در نظر گرفت. چند نمونه از ویژگی های پنجره لوور عبارتند از:

امکان بازیافت

لوور آلومینیومی بدون از دست دادن کیفیت قابل بازیافت می باشد. پروسه ی بازیافت آلومینیوم فقط 5% از انرژی مورد نیاز برای تولید آن را نیاز دارد.

وزن کم

آلومینیوم از فلز های سبک محسوب می شود و وزن بسیار کمتری نسبت به سایر فلز ها دارد. در زمان طراحی نمای آلومینیومی ساختمان ها، با توجه به این که این فلز از فلزات سبک به شمار می آید در نصب آن به انرژی کمتری نیاز است در نتیجه، صرفه جویی بیشتری انجام می شود.

مقاومت در مقابل خوردگی

آلومینیوم یک پوشش اکسید محافظ بر روی خود دارد که از آن در مقابل خوردگی محافظت می کند. این یک مزیت بزرگ برای هر ساختمان به حساب می آید. اگر می خواهید ساختمانی را طراحی کنید که چندین دهه عمر کند، لوور آلومینیومی می تواند بهترین انتخاب مناسب باشد.

کنترل دمای محیط

استفاده از این سایبان سبب کاهش حرارت وارد شده بر داخل ساختمان می شود. هنگامی که روی سطح خارجی شیشه سایه تشکیل می شود از حرارت وارد شده بر فضای پشتی شیشه کاسته می شود چرا که انتقال حرارت در این روش به صورت رسانش و تابش بوده و انتقال حرارت به شکل رسانش اجرا می شود و پرتوهای با موج بلند را از خود عبور نمی دهد.

امکان نگهداری آسان

پنجره های لوور از جهت نگهداری، ویژه هستند. این امکان وجود دارد که قسمت بیرونی پنجره را از داخل خانه تمیز کرد. بعلاوه با ابزارهای جدید، تمیز کردن لوورها راحت تر از سایر انواع پنجره هاست.

افزایش بازدهی انرژی

پنجره های کرکره‌ای علاوه بر زیبایی و کاربردی بودن، با محیط زیست هم سازگار هستند.
نه تنها با بازکردن کامل این پنجره ها می توان جریان هوا را بدون محدودیت وارد خانه کرد بلکه با تیغه های قابل تنظیم آنها، می توان جریان هوا را به راحتی کنترل کرد.

پنجره لوور آلومینیومی

نکات مهم هنگام خرید پنجره لوور آلومینیومی

موارد مهمی وجود دارند که بهتر است هنگام خرید به آن ها توجه کنیم. این موارد عبارتند از:

 • توجه به این موضوع که ضمانت داشته باشد
 • در ابعاد استاندارد باشد.
 • طیف وسیعی از انواع شیشه برای انتخاب در اختیار شما باشد.
 • به استانداردها توجه داشته باشید.
 • سوراخ، پیچ یا پرچ قابل مشاهده نداشته باشد.
 • گواهی ضد آتش سوزی داشته باشد.
 • همراه قفل نصب شده در کارخانه عرضه شود.
 • نصب آسانی داشته باشد و بازدهی انرژی آن بالا باشد.
 • اهرم های کنترل مناسب و مهر و موم های قوی داشته باشد.
برای استعلام قیمت پنجره ویستابست کلیک کنید.

سخن پایانی

پنجره لوور آلومینیومی مزایای بسیاری دارد که بخش زیادی از این مزایا مربوط به جنس آلومینیومی آن است و البته زیبایی ظاهری آن نیز بسیار مورد توجه می باشد، در این مقاله با پنجره لوور آلومینیومی و ویژگی های آن آشنا شدیم، امیدواریم این مطالب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم