تاخت قیمت آلومینیوم به مرز ۳۰۰۰ دلار

تاخت قیمت آلومینیوم به مرز ۳۰۰۰ دلار

تاخت قیمت آلومینیوم به مرز ۳۰۰۰ دلار

قیمت آلومینیوم در پی انتظارات برای ادامه اختلالات عرضه و هم‌زمان ادامه رشد تقاضا تا مرز ۳۰۰۰ دلار در هر تن پیش رفت.

این فلز که در سه هفته گذشته ۱۵ درصد رشد قیمت داشته، روز دوشنبه به رکورد بالای جدیدی در ۱۳ سال گذشته صعود کرد. گروه مالی گلدمن ساکس اعلام کرد تولید چین در بحبوحه تلاش این کشور برای کاهش آلودگی و تامین نیرو کاهش پیدا کرده است و هم‌زمان کودتا در گینه که تولیدکننده بوکسیت است، نگرانی‌ها نسبت به مختل شدن عرضه این ماده خام ضروری در تولید آلومینیوم را افزایش داده است. کارخانه‌های آلومینیوم در اتحادیه اروپا هم با هزینه‌های رو به رشد مربوط به اعتبار کربن و تامین نیرو روبرو شده‌اند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

به گفته تحلیلگران گلدمن ساکس، در چین و به میزان فزاینده‌ای در اتحادیه اروپا، ریسک سیاست برای عرضه آلومینیوم رشد کرده است. اگرچه این بانک انتظار ندارد کودتای اخیر در گینه تاثیری روی عرضه بوکسیت داشته باشد اما ریسک‌های صعودی به قوت خود باقی‌مانده‌اند، زیرا تنش‌های منطقه‌ای ممکن است باعث ایجاد محدودیت‌های لجستیکی بیشتری شود.

بسیاری از شرکت‌کنندگان در نشست هاربر آلومینیوم در شیکاگو اظهار کردند مشکلات عرضه، صنعت آلومینیوم را تا پایان امسال و در سال ۲۰۲۲ درگیر می‌کند و برخی هم پیش‌بینی کردند این حل این مشکلات پنج سال زمان خواهد برد.

قیمت آلومینیوم حداکثر ۱.۹ درصد افزایش یافت و به ۲۹۸۰ دلار در هر تن رسید که بالاترین قیمت میانه معاملات از سال ۲۰۰۸ است. این فلز ساعت ۱۲ و ۳۹ دقیقه بعدازظهر در شانگهای ۲۹۶۵ دلار و ۵۰ سنت در هر تن معامله شد. آلومینیوم در چین حداکثر ۴.۳ درصد افزایش یافت و به ۲۳۶۵۰ یوان رسید که بالاترین قیمت از سال ۲۰۰۶ بود. سایر فلزات پایه قیمت پایین‌تری داشتند و قیمت روی در لندن یک درصد سقوط کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش سهام شرکت آلومینیوم چین که بزرگ‌ترین تولیدکننده چین است، روز دوشنبه در معاملات هنگ‌کنگ ۱۲ درصد صعود کرد.

منبع: پنجره ایرانیان

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم