واردات آلومینیوم آمریکا

واردات آلومینیوم آمریکا

آمریکا و اتحادیه اروپا به رغم حمایت گسترده دیپلماتیک و نظامی از اوکراین و تحریم ها علیه مسکو واردات آلومینیوم و نیکل روسیه را، افزایش داده اند.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

رویترز سه شنبه شب به نقل از داده های سازمان ملل گزارش داد، واردات فلزات صنعتی کلیدی از روسیه علیرغم تلاش‌های جمعی غرب برای قطع درآمدهای خارجی این کشور و چالش‌های لجستیکی افزایش یافته است.

براساس این گزارش، واردات آلومینیوم و نیکل از روسیه توسط آمریکا و اتحادیه اروپا از ماه مارس تا ژوئن 70 درصد افزایش یافته و به 1.98 میلیارد دلار رسیده است.

در طول چهار ماه پس از آغاز عملیات نظامی ویژه مسکو در اوکراین، اتحادیه اروپا بزرگترین واردکننده آلومینیوم خام از روسیه بوده است و در سه ماه گذشته بیش از 78 هزار تن در هر ماه واردات آلومینیوم از روسیه داشته که 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

در 24 فوریه (5 اسفند گذشته) روسیه پس از درخواست کمک جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک برای دفاع از آنها در برابر تشدید حملات نیروهای اوکراینی، عملیات نظامی را در اوکراین آغاز کرد.

غرب و متحدانش با تحمیل تحریم‌های جامع علیه روسیه نسبت به عملیات ویژه مسکو واکنش نشان داده‌اند و اتحادیه اروپا متعهد شده است به وابستگی خود به منابع انرژی روسیه پایان دهد.

تحریم های اعمال شده توسط غرب منجر به اختلال در زنجیره تامین و افزایش قیمت کالاها در سراسر جهان شده است.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم