کاربرد فوم پلی اورتان در پنجره دوجداره

کاربرد فوم پلی اورتان در پنجره دوجداره

مهمترین ویژگی یک پنجره دوجداره عایق حرارت و انرژی بودن آن است. در این میان فوم پلی اورتان یک گزینه مناسب برای از بین بردن درز های احتمالی موجود در این نوع از پنجره ها است. در این مقاله با کاربرد فوم پلی اورتان در پنجره دوجداره آشنا خواهیم شد.

با پیشرفت های فراوانی که در صنعت ساختمان به وجود آمده تمامی سازندگان در تلاش هستند کهبهترین عملکرد و کمترین میزان هدررفت انرژی را برای تمامی اجزای ساختمان ایجاد کنند و از ابزار های متنوعی در این جهت استفاده می کنند.

فوم پلی اورتان چیست؟

فوم پلی اورتان در اصل یک اسپری شامل فوم فشرده شده است. استفاده این فوم در موارد مختلف و به منظور درزگیری است. برای استفاده از این فوم در مرحله اولیه لازم است که تمامی قسمت های محل مورد نظر را به طور کامل پاک کنید. و حدود سی درصد از فضای مورد نظر را از فوم پر کنید. تحقیقات ثابت کرده است که حتی پنجره هایی که با بالاترین کیفیت ممکن ساخته شده اند، همچنان در بسیاری از شرایط مقاومت لازم را نخواهند داشت. در نتیجه بهتر است که از فوم برای افزایش مقاومت استفاده شود.

فوم پلی اورتان در پنجره دوجدارهاهمیت استفاده از فوم پلی اورتان

فوم پلی اورتان از وجود میکروب و قارچ در محل مورد نظر جلوگیری می کند. این ویژگی از مهمترین مزیت های این فوم محسوب می شود. ویژگی دیگری که موجب اهمیت فوم پلی اورتان می شود خاصیت هایی است که به وسیله آن از اتلاف انرژی جلوگیری می شود. این فوم انتقال حرارتی پایینی دارد و همچنین دچار خوردگی و سایش نیز نمی شود. این فوم نوعی فوم ضدآب بوده و در برابر رطوبت دوام بسیار بالایی دارد. این ویژگی موجب امکان استفاده از این ماده در مکان های مرطوب می شود که با توجه به قرار گیری پنجره ها در محیط بیرونی، ویژگی بسیار مهم و کاربردی محسوب می شود.

این فوم ها پس از استفاده حجم بیشتری پیدا کرده و به خوبی تمامی درزها را پوشش می دهند.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

از دیگر مزایای فوم پلی اورتان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سبکی وزن
  • طول عمر بالا
  • ویژگی های متناسب با کاربرد پرکنندگی
  • دوام بسیار بالا در برابر سایش، خوردگی و انبساط و انقباض
  • خاصیت عایق صدا بودن
  • خاصیت عایق حرارتی

آشنایی با فوم پلی اورتانمعایب فوم پلی اورتان

در کنار تمام مزایا و ویژگی های مثبتی که فوم پلی اورتان داراست، معایبی نیز وجود دارد. یکی از این معایب این است که از فوم پلی اورتان تنها می توان در فضا هایی که نیاز به تعمیرات و بازسازی ندارند استفاده کرد. دلیل این مشکل استحکام و مقاومت بالای این فوم ها و غیر قابل جدا شدن آن ها است. این خود یک ایراد اساسی محسوب می شود.

فوم پلی اورتان گازی سمس و مضر را تولید می کند که به سلامت انسان آسیب می زند. در نتیجه در هنگام استفاده از این فوم ها لازم است که از ماسک های مخصوص استفاده شود.

فوم پلی یورتان از سری اسپری فوم هاییست که مواد آن پس از گذشت زمان قابلیت تجزیه ندارد و به محیط زیست آسیب وارد می کند.

شیوه استفاده از فوم پلی اورتان

جهت استفاده از فوم پلی اورتان برای درزگیر لازم است که در ابتدای کار تمام قسمت ها و منافذ را به طور جدی و کامل تمیز کرده و هرگونه آلودگی را از بین ببرید. پس از این مرحله محل مورد نظر را به اندازه 30 درصد از فوم پر نمایید. پس از تزریق فوم لازم است که کمی صبر کنید تا فوم به خوبی خشک شود. برای اینکه درزگیری به شکل بهتری انجام شود آن را به شکل برعکس در دست بگیرید.

تزریق این فوم ها به وسیله شلنگ های مخصوص بسیار ساده است. پس از پروسه تزریق نیز می توانید با کمک کاتر بخش های اضافه را جدا نمایید و سنباده بکشید تا سطحی صاف و یکنواخت در اختیار داشته باشید. همچنین توجه داشته باشید که در حین استفاده از این فوم ها حتما از دستکش استفاده کنید. چرا که در صورت چسبیدن آن به دست، جدا کردن آن بسیار دشوار خواهد بود.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین کلیک کنید.

نکات مهم در حین استفاده

  • حتما پیش از استفاده بسته فوم را چند بار تکان دهید.
  • استفاده از دستکش پلاستیکی در حین کار را فراموش نکنید.
  • با توجه به ویژگی های شیمیایی چسب های پلی اورتان، میزان دمای بسته ی چسب تاثیر فراوانی در شکل عملکرد آن و حرکت مولکول هایش دارد. به طور مثال زمانیکه قوطی اسپری فوم هنگام تزریق گرم باشد حرکت این گازها افزایش یافته و فشار بیشتری روی مواد وارد می شود و شدت تزریق افزایش می یابد. همچنین در صورت سرد بودن فوم در هنگام تزریق حرکت گاز کمتر شده و فشار کاهش می یابد. در نتیجه بهتر است که فوم را کمی قبل از استفاده گرم کنیم.

سخن پایانی

درزگیری و صرفه جویی در جهت جلوگیری از هدررفت انرژی و انتقال صوت اهمیت فراوانی در پنجره های دوجداره دارد. با وجود تمام خواص و کیفیت این پنجره باز هم ممکن است که درزهایی وجود داشته باشد که موجب نفوذ هوای بیرون به فضای داخلی ساختمان شود. برای رفع این مشکل راه حل های متنوعی وجود دارد که استفاده از فوم پلی اورتان یکی از آن هاست. در این مقاله به بررسی این فوم و مزایا و معایبش پرداختیم. امید است این نکات شما را در انتخابی مناسب یاری کند.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم