لغو امتیاز تعرفه‌ آلومینیوم وارداتی از امارات

لغو امتیاز تعرفه‌ آلومینیوم وارداتی از امارات

لغو امتیاز تعرفه‌ آلومینیوم وارداتی از امارات

رئیس جمهور  آمریکا اعلام کرد که بر خلاف تصمیم رئیس جمهور پیشین، تعرفه های وضع شده برای واردات آلومینیوم از امارات متحده عربی را مجدداً اعمال خواهد کرد.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

رئیس جمهور جدید آمریکا اعلام کرد که بر خلاف تصمیم رئیس جمهور پیشین، تعرفه های وضع شده برای واردات آلومینیوم از امارات متحده عربی را مجدداً اعمال خواهد کرد.

دونالد ترامپ در آخرین لحظات ریاست جمهوری خود، تعرفه های این کشور برای واردات آلومینیوم از امارات را لغو کرده بود. کاخ سفید عصر دوشنبه اعلام کرد که این تعرفه 10 درصدی به دلایل امنیت ملی برقرار خواهد بود.

بایدن گفت: از نظر من، شواهد موجود نشان می دهد که واردات از امارات متحده عربی هنوز تولید داخلی را جابجا می کند و در نتیجه امنیت ملی ما را تهدید می کند.

ترامپ در اعلامیه ای که در روز تحلیف بایدن هنگام سفر وی به استراحتگاه خود در فلوریدا، اعلام کرد تعرفه واردات آلومینیوم از امارات را به حالت تعلیق درآورده است. این اقدام پس از توافق سال گذشته امارات با ترامپ برای ایجاد روابط دیپلماتیک با اسرائیل صورت گرفت.

اعمال مجدد تعرفه ها توسط بایدن کمتر از یک هفته پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده با توقف فروش 50 جنگنده پیشرفته F-35 در روابط خود با امارات یک عقب گرد موقت داشت. یک مقام مسئول این توقف فروش را عادی توصیف کرد.

به گفته دفتر نماینده تجارت ایالات متحده، آلومینیوم از لحاظ ارزشی به عنوان بزرگترین کالای صادراتی امارات متحده عربی به ایالات متحده رتبه بندی می شود و این کشور در سال 2019، 1.3 میلیارد دلار از این فلز را به خریداران آمریکایی فروخت.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم