دلایل انتخاب پنجره دوجداره

دلایل انتخاب پنجره دوجداره

دلایل انتخاب پنجره دوجداره چیست؟ پاسخ به این سوال باعث می شود با اطمینان و دقت بیشتری دست به انتخاب پنجره دوجداره بزنید و مواردی که باید به آن توجه کرد را مورد نظر قرار دهید.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

به طور کلی همه می دانیم که پنجره دوجداره پر استفاده ترین نوع پنجره در صنعت ساختمان سازی است. در این مقاله با دلایل انتخاب پنجره دوجداره آشنا شده و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره به هر پنجره ای گفته می شود که دولایه شیشه به طور موازی در آن مقابل یکدیگر قرار گرفته باشند و میان آن ها نیز گاز آرگون تزریق خواهد شد تا خاصیت عایق بودن را داشته باشد. پنجره دوجداره جدیدترین تکنولوژی پنجره است که نقش عایق دما و صدا را دارد و به خوبی مانع عبور هوای گرم و سرد، از داخل به بیرون و از بیرون به داخل ساختمان می شود. همچنین کارکرد دیگری پنجره دوجداره همانطور که گفتیم، عایق صدا بودن آن است که با توجه به گسترش فراوان فضاهای شهری آن را بسیار ارزشمند می کند.

انواع دلایل انتخاب پنجره دوجدارهویژگی های انتخاب پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره دارای خواص و ویژگی های منحصر به فرد خود هستند که تبدیل به دلایل انتخاب پنجره دوجداره می شوند. در ادامه این ویژگی ها را بررسی می کنیم.

سازگاری با محیط زیست

پنجره های دوجداره که با پروفیل های UPVC تولید می شوند بدون استفاده از سرب ساخته شده و قابل بازیافت هستند.

عایق حرارت

از ویژگی های شاخص درب و پنجره های دوجداره که باعث انتخاب آن ها برای هر ساختمانی می شود، عایق حرارتی بودن آن ها است. این پنجره با کیفیت بالایی مانع تبادل دمای بیرون و درون ساختمان می شوند، به نحوی که با نصب پنجره دوجداره به مقدار چشمگیر و قابل توجهی از مصرف انرژی کاسته می شود.

عایق صدا

عایق صدا بودن یکی دیگر از ویژگی های خاص پنجره دوجداره است، که آن را منحصر به فرد و محبوب می کند. استفاده از پنجره دوجداره در محیط های شهری و مکان هایی که در آن ها آلودگی صوتی وجود دارد، تا حد زیادی به رفع این مشکل می انجامد. اهمیت انتخاب پنجره دوجداره در میزان آسایشی است که ساکنان یک ساختمان در صورت حذف معضل آلودگی صوتی، تجربه خواهند کرد.

ضد آب

در ساخت پنجره های دوجداره به دلیل پیشرفته بودن ساختار و تکنولوژی ها از قطعات با کیفیت بالا و با دقت استفاده می شود. همین امر موجب می شود، این پنجره ها در مقابل آب خاصیت نفوذ ناپذیری داشته باشند.

انتخاب پنجره دوجدارهمقاوم بودن

پنجره های دوجداره طراحی و ساخت دقیقی دارند و به همین دلیل و همچنین متریال با کیفیت، بسیار مقاوم و مستحکم هستند. از طرفی این پنجره دوام بالایی داشته و مقاوم بودن آن ها در برابر شرایط مختلف از امتیازات ویژه پنجره دوجداره به حساب می آید.

کاربرد پنجره دوجداره

می توان گفت در اکثر فضا ها می توان از پنجره دوجداره استفاده کرد. دلیل این موضوع و محدود نبودن کاربرد آن این است که، پنجره های دوجداره در انواع متفاوت با شکل های مختلف ظاهری و تنوع در بازشو تولید و به بازار صنایع ساختمانی عرضه می شوند.

بیشترین کاربردی که پنجره دوجداره دارد، در فضاهای مسکونی است. این پنجره ها با نوجه به آسایشی که به ساکنان منتقل می کنند بهترین و اولین انتخاب هر سازنده ای هستند.

استاندارد شیشه دوجداره

ساخت شیشه دوجداره به این شکل است که یک صفحه بزرگ شیشه ای وارد پروسه تولید می شود. و پردازش شده تا به طور دقیق برش بخورد. پس از اندازه گیری ها و برش شیشه ها، در میان آن ها موارد رطوبت گیر قرار داده می شود تا مانع بروز مشکلات رطوبت و بخار شیشه شود. در ادمه به وسیله چسب این شیشه ها درزگیری می شوند و در ادامه گاز آرگون به درون آن تزریق می شود.

معایب انتخاب پنجره دوجداره

می توان گفت ویژگی های مثبت پنجره دوجداره غالب است. برای این پنجره ها نمی توان تعداد زیادی از معایب را برشمرد، شاید تنها نکته منفی که بتوان از آن نام برد این است که این پنجره ها قیمت بالاتری نسبت به سایر پنجره ها دارند ولی باید توجه داشت که ذخیره انرژی که انجام می شوده این هزینه بیشتر را جبران خواهد کرد.

سخن پایانی

انتخاب پنجره دوجداره برای ساختمان مسئله ی مهم و تاثیرگذاری بر روی آسایش ساکنین است. در این مقاله با دلایل انتخاب پنجره دوجداره آشنا شدیم.

امیدواریم این مطالب مورد استفاده شما قرار بگیرند.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم