برای رونق صنعت نیازمند ارتباط با جهان هستیم

برای رونق صنعت نیازمند ارتباط با جهان هستیم

برای رونق صنعت نیازمند ارتباط با جهان هستیم

مهران رضاییان مدیرعامل شرکت آلومینیوم کوپال اصفهان در گفت و گو با مجله آلومینیوم با اشاره به شرایط تولید در یک سال گذشته، بیان کرد: خوشبختانه وضعیت تولید ما در یک سال اخیر خوب بود اما متاسفانه در زمینه تخصیص ارز با مشکلاتی مواجه بودیم.

وی اظهار کرد: ما در یک سال اخیر واردات ماشین‌آلات و مواد اولیه داشتیم که در زمینه تخصیص ارز مشکلات بسیاری داشتیم. زمان تخصیص ارز طولانی مدت شده و ما حدود 5 ماه است که در نوبت قرار داریم.

رضاییان درباره تاثیر کرونا نیز، تصریح کرد: همه‌گیری کرونا چندان روی فعالیت ما تاثیر نداشت زیرا بازار ما بیشتر به افزایش و کاهش قیمت‌ها واکنش نشان می‌دهد. به هر میزان بازار به سمت افزایش قیمت‌ها می‌رویم، تقاضا در بازار بیشتر می‌شود.

برای خرید پنجره هافمن کلیک کنید.

به گفته وی، در کنار تخصیص ارز، قطع برق واحدهای صنعتی از دیگر موانعی است که تولیدکنندگان را با مشکل همراه کرده است.

رضاییان درباره رونمایی از محصول جدید در نمایشگاه امسال در و پنجره، افزود: ما امسال چند رنگ آندایز جدید ( رنگ مشکی و طلایی) را به نمایشگاه آورده‌ایم. همچنین در حوزه محصولات جدید جام بالکن را رونمایی کرده و چند سیستم ترمال بریک را معرفی کرده‌ایم. در سال جاری برروی سیستم های مختلفی کار می‌کنیم که امیدوار هستیم برای نمایشگاه ساختمان پروفیل‌های جدید آماده شوند و مانور بیشتری در آن رویداد داشته باشیم.

مدیرعامل آلومینیوم کوپال همچنین اضافه کرد: در مجموعه به دنبال طرح توسعه هستیم، البته اگر در حوزه صنایع کار ما تسهیل شود به دنبال تولید یراق هستیم و همچنین در حوزه فعالیت‌های خودمان به دنبال اجرای طرح‌های توسعه و گسترش کارخانه پروفیل کارخانه و افزایش ظرفیت هستیم.

رضاییان درباره نمایشگاه امسال نیز، گفت: نمایشگاه امسال نیز همچنان به دلیل شروع کرونا خلوت است اما به طور کلی احساس می‌کنم نمایشگاه حالت تکراری به خود گرفته است، یعنی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان همان افراد سال قبل هستند. البته ما حضور خود در نمایشگاه را الزامی می‌دانیم.

وی در ادامه افزود: برای رونق صنعت نیازمند ارتباط با دنیا و واردات ماشین‌آلات و تکنولوژی هستیم. متاسفانه امروز به دلیل تحریم‌ها شاهد نظام واسطه‌گری در محصول همچون منیزیم هستیم که منجر به افزایش قیمت می‌شود. نبود چنین ارتباطی کار ما سخت کرده است.

رضاییان در پایان عملکرد باشگاه آلومینیوم را در پیگیری مسائل و موضوعات مثبت ارزیابی کرد.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم