ساخت گلخانه با پروفیل UPVC

ساخت گلخانه با پروفیل UPVC

ساخت گلخانه هایی با دیواره های شیشه ای موجب ایجاد فضایی مناسب و از لحاظ بصری جذاب برای پرورش گیاهان هستند. به خصوص گیاهانی که به صورت طبیعی در بعضی مناطق جغرافیایی رشد نمی کنند برای رشد به چنین فضایی نیاز دارند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

در این شکل از گلخانه‌ها تمام بخش‌ های فضا از سقف، دیواره‌ها و سایر بخش ها باید از شیشه ساخته شوند، تا گیاهان نور کافی و مورد نیاز خود را دریافت کرده و به خوبی رشد نمایند.

در ادامه با ساخت گلخانه با پروفیل UPVC آشنا می شویم.

استفاده از پروفیل UPVC در ساخت گلخانه

از مناسب ترین گزینه ها برای ساخت یک گلخانه مناسب در و پنجره های UPVC است. این پروفیل ها به دلیل ویژگی های خاص خود و همچنین کارایی بالایی که دارند، برای این مصرف بسیار مناسب هستند.

استفاده از UPVC در ساختار گلخانه باعث افزایش طول عمر آن می شود. یو پی وی سی تا سال‌ها نیاز شما برای تعویض یا تعمیر را کاهش خواهد داد و موجب می‌شود به صرف هزینه برای این موارد نیز نیازی نباشد.

این پروفیل ها مقاومت بالایی دارند و منظور از مقاومت بالای پنجره یو پی وی سی عدم تغییر رنگ و شکل  آن در برابر تابش نور خورشید، گرما یا سرما، ضربه و از این قبیل مسائل است.

این مقاومت یک امکان ویژه و قابلیت منحصر به فرد محسوب می شود.

ساخت گلخانه با پروفیل UPVC

مدل‌های مختلفی از در و پنجره دو جداره وجود دارند و با توجه به کاربری آن‌ها در گلخانه قابل استفاده‌ هستند.

از دلایل مهمی که موجب می شود تا در و پنجره دو جداره برای یک گلخانه مناسب و کاربردی باشد، عملکرد آن به عنوان یک عایق است. عایقی که از ورود هوای سرد یا گرم به داخل محیط به اندازه مناسبی جلوگیری می‌کند و اجازه می‌دهد دمای هوای داخل گلخانه ثابت بماند.

از طرفی این نوع در و پنجره از ورود بخشی از ذرات اضافی و آلودگی‌ها نیز جلوگیری خواهد کرد.

همین طور به دلیل استفاده از دو یا سه جداره شیشه در ساختار در و پنجره‌های چند جداره یو پی وی سی. مقاومت این ساختار در برابر ضربه بیشتر است. پروفیل در و پنجره، سبک اما مقاوم است و می‌تواند وزن این ساختار را به خوبی تحمل کند.

به دلیل وجود گالوانیزه‌های یو شکل در پروفیل UPVC این پایداری تقویت شده است. یکی از مزایای پروفیل در و پنجره این است که امکان ساخت سازه‌های متنوع به کمک آن وجود دارد.

پروفیل در و پنجره UPVC این امکان را برایتان به وجود می‌آورد که هر ایده و طرحی که دارید را به راحتی پیاده سازی کنید.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین  کلیک کنید.

انواع سازه های گلخانه ای

حال می رسیم به نوع سازه گلخانه ها که تنوع آن نیز زیاد است.

گلخانه های چوبی

اسکلت اصلی این گلخانه ها از چوب می باشد. این امکان وجود دارد که با انواع پوشش پلاستیک و پلی کربنات نیز روی آن را پوشاند.

ارتفاع این نوع گلخانه ها دو الی سه متر می باشد.

این نوع گلخانه به علت ناهمگونی مصالح مصرفی، سیستم گرمایشی و تهویه مناسبی را دارا نیستند. این نوع از گلخانه های با ارتفاع کم محسوب می شوند. هزینه ساخت این نوع گلخانه به نسبت پایین است. با توجه به نامناسب بودن فضای داخل آن برای رشد گیاه معمولا میزان تولید در واحد سطح در مقایسه با گلخانه های مدرن بسیار پایین است.

یک سازه کاملا موقتی است و توجیح اقتصادی ندارد.

ساخت گلخانه با پروفیل UPVCگلخانه های صنعتی و مدرن

اسکلت این گلخانه ها از جنس فلز بوده و پوشش آن از جنس پلاستیک های uv دار، پلی کربنات و شیشه ای می باشد.

در واقع 4 نوع گلخانه داریم. گلخانه‌های نوع A،B،C،D که به ترتیب از A به D به کیفیت گلخانه افزوده می شود.

اتصالات قطعات در گلخانه صنعتی و مدل یا به وسیله پیچ و مهره و یا استفاده جوش هست و درست است که هزینه ساخت گلخانه مدل بیشتر از گلخانه چوبی و اقتصادی اولیه است.

هم نسبت به آن آسان تر و سریع تر و هم تغییرات در سازه آن راحت تر بوده و از عمر بیشتری برخوردار می باشد.

نکات مهم در ساخت گلخانه چیست؟

جهت افزایش کیفیت تولید و اطمینان از مقاومت سازه گلخانه در برابر عوامل طبیعی مثل بارش برف، وزش باد و یا سایر حوادث مانند سیل، طوفان، زلزله، تگرگ و از این دست، نیازمند احداث گلخانه ای هستیم که حداقل استانداردهای لازم را دارا باشد.

به طور کلی عوامل اصلی در تولید محصولات یعنی نور، حرارت، میزان رطوبت و تهویه مناسب نیز تاثیرگذار است.

میزان کنترل گلخانه بر عوامل محیطی کاهش تبادل دما و رطوبت قابل کنترل و نوردهی حداکثری و تهویه عالی، به طور مشخص بر میزان تولید افزوده شده و هزینه‌های موجود را کم می کند.

همین طور طراحی داخلی گلخانه باید به نحوی باشد که قابلیت جلوگیری از نفوذ و گسترش آفت ها و بیماری ها را داشته باشد و با فراهم آوردن بهترین شرایط تولید محصول و رشد گیاهی، میزان ریسک تولید را به حداقل برساند.

هزینه های ساخت گلخانه شامل فونداسیون، هزینه خرید تجهیزات، لوله، اتصالات، پوشش گلخانه، و نصب آن می باشد.

هزینه ها به نوع تجهیزات و از جمله هزینه احداث پوشش گلخانه که از تنوع بسیاری برخوردار است مربوط می شود.

سخن پایانی

گلخانه های ساخته شده به وسیله درب و پنجره های UPVC قابلیت ها و استاندارد های فراوانی را دارا هستند. در این مقاله این مسئله را مورد بررسی قرار دادیم.

امیدواریم این مطالب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم