ترخیص دستگاه های تولیدی از گمرک

دستگاه‌های تولیدی کارخانه اروند چرخ پس از ۳ سال از گمرک رفسنجان ترخیص شد

ترخیص دستگاه های تولیدی از گمرک

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با هماهنگی گمرک، بانک کشاورزی و بازرسی کل استان کرمان توانستیم محموله ۱۰ میلیارد تومانی مورد نیاز کارخانه تولید رینگ آلومینیوم را که ۳ سال پیش از کشورهای آلمان و ایتالیا خریداری و در گمرک رفسنجان متوقف شده بود ترخیص کنیم.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

یدالله موحد عصر دوشنبه 8 آذر در جریان بازدید از کارخانه اروند چرخ رفسنجان (تولید رینگ آلومینیوم) در رفسنجان اظهار کرد:  با ترخیص این کالاها و دستگاه های تولیدی از گمرک، تولید این کارخانه به میزان ۷۰۰ هزار رینگ در سال به ظرفیت این کارخانه اضافه خواهد شد.

ترخیص دستگاه های تولیدی

وی افزود: این کالاها و دستگاه ها به دلیل مشکلات حوزه بانکی در انبار گمرک نگهداری می شد که ارزش ریالی آنها ۱۰ میلیارد تومان است و با ترخیص از گمرک ۱۲۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

موحد بیان کرد: در ستاد حمایت از سیاست های اقتصاد مقاومتی جلسات به صورت گفت و گویی بین واحدهای صنعتی و تولیدی که دارای مشکل هستند و نیز ارگان های دولتی و نظارتی برگزار می شود تا مشکلات واحدها برطرف شود.

موحد ادامه داد: تمامی اعضای این ستاد بر مبنای درک مشترک به رفع موانع و مشکلات اقتصادی اهتمام می ورزند.

وی با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی و مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی سربازان این جبهه جنگ اقتصادی کنونی هستند بیان کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا از این وضعیت عبور کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی باید به عنوان پل ارتباطی بین بخش خصوصی و دولتی زمینه رفع مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی را فراهم کند و بر مبنای گفت و گوی سه جانبه بین مدیران تولید، مدیران حاکمیتی و دستگاه‌های نظارتی نسبت به حل مشکلات اقدام شود.

وی اظهار کرد:  مشکلات ۳۷۰ پرونده حمایت قضایی از سرمایه گذاران و بخش تولید در استان کرمان بر اساس همکاری و تعامل سازنده در جلسات گفت و گو حل می شود.

ترخیص دستگاه های تولیدی از گمرکموحد با اشاره به اینکه در بم با حضور دادستان و حکم دادستانی، دستگاه سی تی اسکن که ۱۰ سال در انبار گمرک مانده بود، ترخیص شده است ادامه داد: اتاق بازرگانی باید کارگزاران گمرکی مسلط و با تجربه مورد نیاز را برای برطرف شدن موانع و سرعت بخشی به ترخیص کالاهای نگهداری شده در گمرکات جذب کند زیرا استان کرمان در حال صنعتی شدن است.

گمرک رفسنجان رتبه ۱۳ کشور را کسب کرد

رئیس گمرک شهرستان رفسنجان هم در این برنامه اظهار کرد: ۱۰۵ گمرک در کشور وجود دارد که به دلیل موفقیت های صادرات و واردات کالاها در گمرک رفسنجان، این نهاد در ماه گذشته رتبه ۱۳ کشور را در بین گمرکات کشور به دست آورد که بیانگر توانمندی های این مجموعه است.

حمید خدابنده لو بیان کرد: گمرک منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از اواسط سال ۱۳۹۴ آغاز به کار کرده و در تمامی زمینه های گمرکی فعالیت دارد امّا عمده فعالیت این گمرک در بخش صادرات است.

وی اظهارداشت: طی ۸ ماه امسال ۲۳۴ میلیون دلار کالا از این گمرک صادر شده و واردات هم به همین میزان ارزش دلاری داشتیم.

در ادامه رئیس کل دادگستری استان کرمان به همراه رئیس اتاق بازرگانی استان و دیگر مدیران محلی از برخی واحدهای تولیدی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان بازدید کردند.

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم