کاهش ارزش آلومینیوم

کاهش ارزش آلومینیوم

افزایش مجدد تعداد مبتلایان به کرونا در چین و احتمال تشدید سیاست انقباضی از سوی فدرال‌رزرو باعث شد تا آلومینیوم مجددا بخشی از ارزش خود را در بازارهای جهانی ظرف دو روز ابتدایی هفته جاری از دست بدهد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

 آلومینیوم در بورس‌‌‌های کالایی دنیا مجددا وارد مسیر عقبگرد قیمتی شد؛ به نحوی که این فلز در معاملات آتی بورس آمریکا در روز دوشنبه سیزدهم ژوئن با نرخ ۲‌هزار و ۶۱۹دلار به ازای هر تن به فروش رفت که این رقم کمترین بهای فروش آن پس از دسامبر ۲۰۲۱ بود.

بازی کرونایی چین با آلومینیوم

کاهش قرنطینه کرونایی در شانگهای چین باعث شد تا جریان افزایش قیمت به بازار فلز نقره‌‌‌ای وارد شود؛ به‌‌‌نحوی که بهای این فلز در معاملات بورس فلزات لندن و بورس آمریکا در هفته ابتدایی ماه ژوئن، رشد قیمت را تجربه کرد. اما اثرگذاری کاهش قرنطینه در چین بر بازار فلزات صنعتی دوام چندانی نداشت. ظرف روزهای اخیر اخباری مبنی بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در بیجینگ و شانگهای منتشر شده و احتمال ازسرگیری قرنطینه سختگیرانه در این شهرها مطرح شده است. این اخبار با ایجاد تردید نسبت به تقاضا برای این فلز، زمینه عقبگرد قیمتی فلز نقره‌‌‌ای را فراهم کرده است.

سیگنال کاهشی فدرال‌رزرو برای بازارهای کالایی

در روز جمعه دهم ژوئن، شاخص قیمت مصرف‌کننده در چین برای ماه مه برابر ۶/ ۸‌درصد اعلام شد. این رقم بیشترین میزان شاخص قیمت مصرف‌کننده در این کشور ظرف ۴۰سال اخیر بود. با وجود اجرای سیاست‌‌‌های انقباضی از سوی فدرال‌رزرو، تورم در آمریکا کنترل نشده که این موضوع احتمال تشدید سیاست انقباضی را مطرح کرده است. احتمال تشدید سیاست انقباضی از سوی فدرال‌رزرو برای ماه جولای باعث شد تا سیگنال کاهشی به بازارهای مالی و کالایی دنیا وارد شود. این احتمال از عقبگرد قیمتی آلومینیوم حمایت کرد.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم