فریم انتظار یا ساب فریم پنجره دوجداره

فریم انتظار یا ساب فریم پنجره دوجداره

ساب فریم پنجره دوجداره نوعی چارچوب فلزی است که حدود پنجره را تعیین می‌ کند و به عنوان قاب در زیر پنجره و در درون دیوار قرار می گیرد. در اکثر موارد زمان قراردادن و نصب ساب فریم در انتهای عملیات دیوارچینی و پیش از مراحل نهایی است. بهتر این است که قبل از نصب، ساب فریم پنجره دوجداره رنگ آمیزی شود که در طول زمان با مشکل زنگ زدگی و خوردگی مواجه نشود. در این مقاله به آشنایی با ساب فریم پنجره دوجداره می پردازیم.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

ساب فریم به نام فریم انتظر نیز شناخته می شود و مشخص کننده حدود پنجره مورد نظر پیش از نصب آن است.

علت استفاده از ساب فریم

ساب فریم یک چارچوب از جنس فلز است. معمولا زمان قرار دادن و نصب ساب فریم در پایان عملیات دیوارچینی و قبل از مراحل پایانی ساخت دیوار است. در هنگام نصب فریم انتظار باید به این نکته توجه نمود که فریم انتظار باید کاملا تراز و همچنین بدون خمیدگی و پیچیدگی در محل مورد نظر نصب گردد. در صورتی که ساب فریم کاملا تراز نباشد، در نصب خود پنجره نیز اثرگذار خواهد بود.

فریم انتظار باید به گونه ای نصب شود که در ادامه، مراحل بنایی باعث حرکت احتمالی آن نشود. همین طور به شکلی باید نصب شود که سطح داخلی فریم انتظار یا ساب فریم، با سطح کف دیوار ها مماس باشد.

ساب فریم پنجره دوجداره یا فریم انتظارابعاد ساب فریم یا فریم انتظار

پروفیل قوطی که در فریم انتظار مورد استفاده قرار می گیرد دارای ابعاد خاصی است.

معمولا اندازه این قوطی ها از ابعاد ۳۰ در ۶۰ میلی متر شروع می شوند.

بیشتر پروفیل های قوطی مورد استفاده دارای ابعاد ۴۰ در ۶۰ میلی متر یا کمتر هستند، که بسته به عرض سطح و ابعاد پروفیل مورد نظر دارد.

نکاتی درباره ساب فریم

  • باید متناسب با ابعاد و سطح مقطع پروفیل مورد نظر باشد.
  • در جهت جلوگیری از تاب برداشتن ساب فریم آهنی در ابعاد بزرگ باید از تسمه آهنی استفاده کرد تا از تاب دیدگی جلوگیری شود.
  • برای داشتن ظاهری بهتر در هنگام نصب ساب فریم یا فریم انتظار پنجره دوجداره در طبقاتی که نیاز به حفاظ نیست، ترجیحا دیواره ی بیرونی فریم انتظار با نما پوشش داده شود.

کارکرد ساب فریم پنجره دوجداره

اگر فریم انتظار یا همان ساب فریم پنجره دوجداره شما به طور درستی نصب شده باشد در نتیجه موارد زیر رخ می دهد.

با نصب درست و دقیق ساب فریم، پنجره مورد نظر بارهای وارده زنده و مرده ای که بر آن وارد می شود را به راحتی تحمل کرده و فشار و آسیبی به آن وارد نخواهد شد.

با استفاده از ساب فریم آب بندی پنجره کیفیت بالایی خواهد داشت. در نتیجه نفوذ رطوبت و آب و هوا در این بخش غیر ممکن خواهد بود.

بازشوی پنجره بدون مشکل بوده و پنجره به سادگی باز و بسته خواهد شد. در این مورد لازم است بدانید که این باز و بسته شدن پنجره وابستگی زیادی به استاندارد بودن ابعاد پنجره دارد.

ساب فریم پنجره دوجدارهنکات نصب ساب فریم

ساب فریم عضو بسیار مهمی از پنجره بوده و انواع مدل های پنجره نیازمند استفاده از آن هستند. به دلیل اهمیت و نقش ویژه این فریم ها مراحل نصب آن ها نیز بسیار مهم و دقیق است. به طور حتم در صورتی که نصب ساب فریم به درستی انجام نشود، عملکرد پنجره به کلی دچار مشکل خواهد شد.

با هم موارد مهمی که در نصب ساب فریم لازم است که رعایت شود را بررسی می کنیم.

  • در مرحله اولیه نصب این ساب فریم لازم است که محل مورد نظر برای نصب کاملا پاک و بدون هیچگونه آلودگی باشد. پس از رفع آلودگی ها محل مورد نظر باید به طور کامل خشک شود و هیچگونه رطوبتی وجود نداشته باشد.
  • پس از نظافت محل نصب، فریم مورد نظر باید به طور دقیق بر روی محل قرار گیری خود نصب شود و با استفاده از ابزار ها تراز بودن آن به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.
  • علاوه بر اینکه فریم باید نسبت به زمین و سطحی که روی آن قرار دارد کاملا صاف و تراز باشد لازم است که خود بدنه ی فریم بدون هیچ پستی و بلندی و کاملا صاف و تراز باشد.
  • ساب فریم نصب شده باید کاملا مماس با دیوار باشد و بیرون زدگی یا فرورفتگی نداشته باشد.
  • پیش از اینکه پنجره بر روی ساب فریم نصب شود لازم است که بررسی نمایید تا خود پنجره دچار تاب خوردگی و یا ایراد نباشد تا پس از نصب مشکلی از این جهت پیش نیاید.
  • قاب پنجره نیز باید پیش از نصب به طور کامل تمیز شود.

در پایان

فریم انتظار یا ساب فریم عضوی از پنجره است که به میزان بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و کارکرد پنجره را بهبود می دهد. لازم است که برای هر نوع پنجره ای از این فریم استفاده شود. در این مقاله با ویژگی ها و کارکرد فریم انتظار آشنا شدیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید و کاربردی باشد.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم