پارتیشن دوجداره چیست؟

سیستم پارتیشن دوجداره

سیستم پارتیشن دوجداره در حقیقت دیوارهایی کاذب هستند که در محیط هایی مانند فضاهای اداری به عنوان جدا کننده قسمت های مختلف از محیط عمل می کنند. پارتیشن های دوجداره معمولا با ترکیبی از شیشه و یا آلومینیوم طراحی شده و در اختیار سازندگان قرار می گیرند. استفاده پارتیشن دوجداره در فضاهای ادارای برای نظم بخشیدن و کاربرد مفیدتر فضا و همچنین ایجاد فضای خصوصی است.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

سیستم پارتیشن دوجداره با استفاده از سیستم دوجداره و ایجاد عایق صوتی بسیار قوی به لحاظ بصری نیز محیط باز و آرام را به وجود می آورد. ﻋﻼوه ﺑﺮ اﯾﺠﺎد ﺣﺮﯾﻢ ﺷﯿﺸﻪ اى در ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺑﻨﺪى ﻓﻀﺎ، ﻋﺎﯾﻖ ﺻﻮﺗﻰ را ﻧﯿﺰ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻣﻰ ﮐند که این ویژگی بسیار مهمی است. اﯾﻦ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺑﺎ دارا ﺑﻮدن وﯾﮋﮔﻰ ﻫﺎى ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﻓﺮد ﺧﻮد از ﻟﺤﺎظ زﯾﺒﺎﯾﻰ و ﻋﺎﯾﻖ ﺑﻮدن، اﻣﮑﺎن اﺳﺘﻔﺎده در ﻣﮑﺎن ﻫﺎﯾﻰ ﻣﺎﻧﻨﺪ اﺗﺎق ﺟﻠﺴﺎت را ﻧﯿﺰ به وجود می آورد.در این مقاله با این سیستم بیشتر آشنا می شویم.

سیستم پارتیشن دوجداره

پارتیشن صفحاتی از جنس های مختلف است که با هدف جداسازی بخش های متفاوت فضا و محیط مورد استفاده قرار می گیرد که با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد بهره مندی از به روز ترین ایده ها و روش ها برای طراحی و ساخت انواع پارتیشن ها هستیم، که در این میان سیستم پارتیشن دو جداره یکی از مدرن ترین و به روز ترین انواع این سازه بوده و با داشتن ویژگی های جذاب طرفداران و استفاده فراوانی دارد.

در حال حاضر کاربرد پارتیشن ها در زمینه های فراوانی گسترش یافته و این مورد نشان دهنده اهمیت استفاده از این سیستم جداسازی و تقسیم بندی در محیط های متنوع می باشد. سیستم پارتیشن دو جداره مشابه پنجره دوجداره عمل کار می کند و با داشتن مقاومت و استحکام بسیار بالا دارای طول عمر طولانی است.

سیستم پارتیشن دوجدارهزمانی که این نوع پارتیشن برای تقسیم بندی فضا مورد استفاده قرار می گیرد، بیشترین میزان شفافیت و زیبایی ظاهری در اختیار کاربران قرار می گیرد و از بالاترین میزان عایق صدا با این سیستم استفاده کنند. انتخاب این سیستم پارتیشن بندی برای بهره مند شدن از انعطاف پذیری، عایق صدا، طراحی لوکس و مدرن بهترین و مناسب ترین گزینه به شمار می رود. هم چنین پارتیشن های دوجداره به منظور پوشش کامل برای ارتفاع از کف زمین تا سقف کارایی بی نظیر را دارا بوده و هم چنین قابلیت ساخت در مدل های منحنی و مسطح را دارد.

کاربرد پارتیشن دوجداره

کاربرد پارتیشن اصولا برای جدا کردن فضاها هست. با استفاده از پارتیشن های دو جداره در محیط های اداری به راحتی می توان محیط را تقسیم بندی کرد و برای هر فرد فضایی مخصوص در نظر گرفت.

علاوه بر آن پارتیشن های دوجداره به دلیل آن که عایق صدا نیز هستند می توانند به آرامش و سکوت محیط های اداری نیز کمک می کند. باعث میشود کارمندان با آرامش بیشتری به انجام امور خود بپردازند.

شاید این طور به نظر برسد که از پارتیشن دوجداره تنها در فضاهای اداری می توان استفاده نمود اما باید گفت که این نوع از پارتیشن ها را می توان به دلیل تنوع رنگ و ترکیب آن با شیشه و آلومینیوم و استیل در دکوراسیون های داخلی فضای منزل نیز مورد استفاده قرار داد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

ویژگی های پارتیشن دوجداره

  • پارتیشن دوجداره امکان جداسازی و تقسیم بندی فضا ها را به آسانی ایجاد می کند.
  • پوشش دادن معایب ساختمان با استفاده از پارتیشن مزایای دیگر استفاده از این عناصر داخلی به حساب می آید. با استفاده از این جدا کننده ها می توان ستون ها و دیوارهای کج و سایر معایب ساختمان را به خوبی از دید پنهان کرد.
  • استفاده از سیستم پارتیشن دوجداره نسبت به سایر روش های جداسازی فضا مانند دیوارکشی هزینه مناسب تری دارد.
  • طراحی، نصب و اجرای آن به در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.
  • سیستم پارتیشن دوجداره به دلیل خاصیت عایق صدا بودن می تواند به آرامش و سکوت محیط هایی مانند محیط اداری بسیار کمک کننده باشد.
  • پارتیشن های دوجداره دارای تنوع بالایی هستند و می توانند با توجه به دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر شما طراحی و اجرا گردند.
  • هزینه پارتیشن بندی این نوع بسیار به صرفه می باشند.
  • بیشتر پارتیشن ها از جنس ام در اف هستند، اما می توان با ترکیب آن با شیشه، آلومینیوم و استیل انواع جذابی از آن ها را در اختیار داشت.

انواع سیستم پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره

  • سیستم پارتیشن دو جداره ام دی اف: این پارتیشن ها بسیار با کیفیت و مدرن بوده و به طور کلی جداره های تشکیل شده این نوع از پانل ام دی اف یا قاب های شیشه خور هستند. در این نوع پارتیشن ها از 16 میلیمتر ام دی اف با روکش ملامینه بهره مند می شوند و در بخش هایی از آن از شیشه ها 4 و 6 میلیمتری استفاده شده و این امر سبب افزایش استحکام و ظاهر لوکس این پارتیشن دو جداره می گردد. این پارتیشن عایق صدا به مقدار زیادی بوده و به عنوان یکی از پرتقاضاترین و پرفروش ترین پارتیشن های اداری به حساب می آید.
  • سیستم پارتیشن دو جداره شیشه ای: پارتیشن دوجداره شیشه ای یکی دیگر از انواع این سیستم بوده که با داشتن کیفیت بالا از آلیاژ آلومینیوم و استیل پروفیل طراحی و تولید می شود. این پارتیشن با امکان جداکردن بخش های ورودی و راهروهای منتهی به اتاق ها در ساختمان ها مورد استفاده بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند.
برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

سخن پایانی

سیستم پارتیشن دوجداره، بسیار کاربردی و پراستفاده در فضاها با کاربری های متفاوت علی الخصوص محیط های اداری است. انواع مختلف این پارتیشن ها و متریالی که از آن ساخته می شوند امکانات و ویژگی های ظاهری متنوعی را در اختیار طراحان قرار می دهد که بر جذابیت آن ها می افزاید. در این مقاله با این پارتیشن های دوجداره و مزایای آن ها آشنا شدیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم

Call Now Button