عوامل موثر بر قیمت در و پنجره

عوامل موثر بر قیمت درب و پنجره

در واقع یکی از مهم ترین عواملی که برای مشتریان حائز اهمیت است، قیمت پنجره دوجداره و ارزش بهره وری آن است. استفاده از درب و پنجره یو پی وی سی مزیت هایی نیز به همراه دارد، مانند کاهش هزینه ها. به این خاطر که استفاده از این نوع پنجره ها باعث کاهش هدر رفتن انرژی می شود. بنابراین به جرات می توان گفت این موضوع یکی از اصلی ترین مزیت های پنجره دوجداره یو پی وی سی به شمار می رود.

قیمت پایه ی درب و پنجره ی دو جداره، براساس اصولی ثابت، مشخص می‌ شود. اما عوامل مختلفی بر قیمت آن اثر می گذارند. حال برای اینکه بتوانیم شما را در انتخاب پنجره دوجداره مناسب کمک کنیم، عوامل موثر بر قیمت در و پنجره دوجداره را در این مقاله از سایت درساوین بیان می کنیم.

محاسبه ی قیمت پنجره دوجداره

برای محاسبه ی قیمت واقعی پنجره دوجداره، باید ابعاد دقیق پنجره را داشته باشیم. علاوه بر این‌، عوامل دیگری نیز برای تشخیص قیمت دقیق پنجره، موثر هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر قیمت پنجره

قیمت پنجره دوجداره معمولا به طور میانگین به سادگی قابل محاسبه است. اما برای رسیدن به قیمت واقعی پنجره دوجداره به طور دقیق، لازم است که ابعاد دقیق پنجره را داشته باشیم. علاوه بر این‌ تعداد بازشوها، فیکس و نوع باز شدن پنجره بر اساس تک حالته، دو حالته یا کشویی بودن، برای تشخیص قیمت دقیق پنجره، موثر است. قیمت پایه درب و پنجره دوجداره بر اساس میانگین هر مترمربع از فضای مورد نظر مشخص می‌ شود.

تعداد درب و پنجره ها

اولین فاکتوری که در بررسی قیمت ها تاثیر گذار می باشد، تعداد درب ها و پنجره هایی می باشد که قرار است نصب شوند. زیرا با تعداد بالاتر هزینه ی ساخت، ملزومات و ابزار و یراق نیز افزایش خواهد یافت.

ابعاد پنجره

اگر متراژهای درب و پنجره در یک ساختمان متفاوت باشد، باید همه ی آن ها اندازه گیری شود و هزینه ی نهایی در هر متر مربع تعیین می شود. مثلا اگر در ساختمانی مساحت کل درب و پنجره‌ های یو پی وی سی 30 متر مربع باشد، قیمت نهایی از ضرب مساحت کل در قیمت هر متر مربع مشخص می‌ شود.

عوامل موثر بر قیمت درب و پنجره

جنس فریم در و پنجره

رایج ترین موادی که برای ساخت پروفیل های در و پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرد، آلومینیوم و UPVC است. هر کدام از این پروفیل ها مزایا و معایب و شرایط خاص خود را دارند. به عنوان مثال می توان اشاره نمود که استفاده از پروفیل آلومینیوم برای ساخت پنجره ها از پنجره هایی که با پروفیل یو پی وی سی ساخته می شوند بسیار زیادتر می باشد، اما آلومینیوم مصرف انرژی و عایق بودن آن بسیار مناسب نمی باشد که برای حل این مشکل باید از آلومینیوم های ترمال برک استفاده کرد.

از مزایای یو پی وی سی می توان گفت که در و پنجره های ساخته شده با این نوع پروفیل بسیار محکم و مقاوم هستند و عایق حرارتی بسیار خوبی دارند. سبک بودن و هزینه کمتر نیز از مزیت های دیگر این پروفیل ها است.

نوع پروفیل

ابعاد پروفیل معمولا به سری های ۶۰ و ۷۰ نیز تقسیم بندی می شوند. در واقع این اعداد همان عرض سطح مقطع پروفیل است که در پنجره دوجداره به کار گرفته می شود. در این صورت منظور از سری ۶۰ همان عرض سطح مقطع ۶۰ میلی متر می باشد.
هر چه سطح مقطع پروفیل بیشتر باشد، وزن پروفیل بالا بیشتر می شود و در نتیجه قیمت درب و پنجره دوجداره افزایش پیدا می کند.
لازم به ذکر است که در پنجره یو پی وی سی کشویی سری 60 یا 70 نداریم و به سری تک ریل و یا جفت ریل هستند.


پروفیل ها ار لحاظ کاربرد و شکل به چهار نوع اصلی تقسیم می شوند:

  • پروفیل فریم: بعنوان چارچوب مورد استفاده قرار می گیرند.
  • پروفیل لنگه : کاربرد آن بعنوان لنگه بازشو می باشد.
  • پروفیل مولیون: این پروفیل ها معمولا به عنوان تقسیم کننده داخلی کاربرد دارد.
  • پروفیل جانبی: در اشکال خاص درب و پنجره upvc به عنوان مکمل به کار می رود.


پروفیل‌های رنگی و لمینت‌ ها بسته به مساحتی که از رنگ برایشان استفاده شده است، قیمت‌های متفاوتی دارند.

یراق آلات مصرفی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار یراق آلات استفاده شده در درب ها و پنجره ها استفاده وسایلی مانند لولا، اسپانیولت داخلی، دستگیره و بسیاری دیگر از موارد اینچنین می باشد. که خود این موارد ذکر شده تحت تاثیر برند و شرکتی که آن ها را تولید کرده است، و کیفیت جنس دارد.

عوامل موثر بر قیمت درب و پنجره

نوع شیشه

بیشترین قسمت از پنجره را شیشه‌ های آن تشکیل می‌ دهند. به همین دلیل شیشه‌ ها بر قیمت نهایی پنجره تاثیر زیادی دارند. شیشه در انواع لمینت، سکوریت، سندبلاست، شیشه هوشمند در بازار موجود است. شیشه هوشمند و شیشه لمینت به دلیل کاربرد خاص و شرایط تولید آن قیمت بسیار بالایی نسبت به دیگر انواع شیشه دارند. شیشه دوجداره در انواع رنگ ها و همینطور در چند نوع رنگ رفلکس در بازار موجود می باشد.

با تغییر انتخاب شیشه از ساده به رنگی یا رفلکس قیمت آن نیز بالا می رود. به طور معمول شیشه رفلکس نسبت به شیشه ساده گران تر است.

سایر موارد موثر بر قیمت درب و پنجره

غیر از موارد عنوان شده، موارد دیگری نیز وجود دارد که بر قیمت نهایی درب و پنجره UPVC دوجداره موثر است و در درجه دوم قرار می گیرند. در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

هزینه نصب پنجره دوجداره

پس از خرید پنجره دوجداره و پرداخت هزینه‌های آن، فراموش نکنید که باید هزینه‌ای را برای نصب آن‌ها کنار بگذارید. نصب درب و پنجره کاری تخصصی و فنی است که نیاز به مهارت و دانش مشخصی دارد. همچنین به دلیل وزن و اندازه پنجره‌ها کاری پرزحمت است. بنابراین هزینه‌ بر بودن آن بسیار منطقی است.

عوامل موثر بر قیمت درب و پنجره

داخلی بودن یا وارداتی بودن برند درب و پنجره

طبیعی است که درب و پنجره‌ های وارداتی، گران‌ تر از نمونه‌ های تولید داخل باشند. درب و پنجره‌ های خارجی با دلار خریداری می‌شوند و هزینه حمل و نقل از کشور مبدا به ایران نیز بر هزینه‌ های تولید آن‌ ها اضافه می‌ شود.

هر چند که نمونه‌ های درب و پنجره خارجی دارای کیفیت بالایی هستند، اما با این وجود، کشور ایران در تولید درب و پنجره‌ های دوجداره، برندهای خوب و باکیفیتی دارد.

آیا مدل‌ های مختلف پنجره قیمت های متفاوتی دارند؟

قیمت پنجره‌ های دوجداره براساس مدلی که دارند، تغییر می کند. به این ترتیب مدل‌ های چند قسمتی با حالت بازشوهای متفاوت، قیمت‌ های مختلفی دارند. هر چه تعداد بازشوهای پنجره بیشتر باشد و حالت باز شدن‌ شان پیچیده‌ تر باشد، قیمت آن‌ ها بیشتر خواهد بود.

شیوه تولید پنجره‌ ها نیز بر قیمت آن‌ ها تاثیرگذار است. مثلا پنجره‌ ها دوجداره‌ ای که به صورت مکانیزه تولید می‌ شوند، به دلیل صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها با تولید مکانیزه، دارای قیمت تمام شده پایین‌ تری نسبت به مدل‌ هایی هستند، که دستی و غیر مکانیزه تولید می‌ شوند.

علاوه بر این‌، برندهای مختلف نیز دارای قیمت‌ های متفاوت هستند. هر برندی با توجه به کیفیت و نحوه تولیدی که دارد، روی درب و پنجره‌ های دوجداره قیمت‌ گذاری می‌ کند.

مقالات زیر را از دست ندهید:

پنجره کشویی

انواع توری پنجره

توری پلیسه

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم