صنایع هرمزگان

صنایع هرمزگان

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه شرکت‌های اقماری ذیل آلومینیوم باید در هرمزگان مستقر شوند گفت: صنایع هرمزگان باید مانند صنایع مستقر در خوزستان و کرمان، مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنند.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در دیدار مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: امیدارم صنعت آلومینیوم که در مقطعی دچار یک سکته شد بتواند با قدرت به راه خود ادامه دهد و ظرفیت تولید را در طول سالیان افزایش دهد.

وی وضعیت بیکاری هرمزگان را اسفناک دانست و عنوان کرد: رتبه اول فقر و فلاکت در استان هرمزگان برای هیچ شخصی قابل باور نیست و رئیس جمهور نیز در سفری که به استان هرمزگان داشتند، تاکید ویژه‌ای روی کاهش نرخ بیکاری استان داشتند.

عبادی‌زاده با بیان این نکته که صنایع باید بخشی از معضل بیکاری هرمزگان را حل کنند، ابراز کرد: سرمایه‌گذاری دولت در بخش‌های کشاورزی، صنایع دستی، صنایع خرد و غیره می‌تواند نقش مهمی در بهبود شاخص‌های اقتصادی داشته باشد.

ایشان با اشاره به اهمیت حضور شرکت‌های اقماری در هرمزگان، بیان کرد: شرکت‌های اقماری که ذیل آلومینیوم فعالیت می‌کنند، اگر در خود استان مستقر باشند باعث کاهش قیمت تمام شده محصول می‌شوند و از طرفی ارزش افزوده برای استان هرمزگان نیز ایجاد می‌کند.

وی با ذکر این نکته که شرکت‌های اقماری برخی از صنایع به صورت کامل در خارج از استان مستقر هستند، عنوان کرد: استقرار شرکت‌های اقماری ذیل صنایع در استان هرمزگان نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری دارند و باید حضور این شرکت‌ها در استان در دستور کار قرار گیرد.

عبادی‌زاده ضمن تاکید بر جذب نیروهای ساکن هرمزگان در آزمون‌های استخدامی، ابراز کرد: هر شخصی که می‌خواهد در حوزه شرکت‌های اقماری آلومینیوم می‌خواهد فعالیت کند باید در استان هرمزگان مستقر باشد، چرا که این امر باعث بهبود برخی از شاخص‌های اقتصادی هرمزگان می‌شود.

عبادی‌‌زاده بیان کرد: اگر استقرار صنایع در هر منطقه‌ای مزایای مختلفی نداشته باشد، تنها باعث افزایش تورم در بازار مسکن و کالا در استا می‌شود به همین جهت صنایع باید به صورت جدی به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی ورود کنند.

وی، عنوان کرد: به رئیس جمهور هم اعلام کرده‌ام که اگر مسئولیت‌ها اجتماعی صنایع به کمک استان نیاید با بودجه عمومی دولتی نمی‌توان شاخص‌های منفی هرمزگان را بهبود بخشید و فاصله موجود با استان‌های دیگر را پر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان ابراز کرد: سال گذشته استان خوزستان در بیش از 7 هزار میلیارد تومان از بخش مسئولیت‌های اجتماعی بهره‌مند شد و استان کرمان نیز تنها در بخش ورزش بیش از 200 میلیارد تومان تنها در قالب مسئولیت‌های اجتماعی هزینه کرده است که انتظار می‌رود صنایع مستقر در هرمزگان نیز بخشی از مشکلات استان را از طریق ایفای مسئولیت اجتماعی خود برطرف کنند.

عبادی‌‌زاده با اشاره به ضعیف بودن ارتباط صنعت با دانشگاه در هرمزگان، بیان کرد: نخبگان و دانشگاهیان از عدم ارتباط صنعت با دانشگاهیان در حوزه علم و پژوهش گلایه دارند که آلومینیوم باید از جامعه نخبگانی و دانشگاهی برای حل چالش‌های خود استفاده کند، چرا که تقویت ارتباط میان صنعت و دانشگاه باعث رشد یکدیگر خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر ارتباط دانشگاه‌های هرمزگان با دانشگاه‌های برتر کشور، عنوان کرد: باید تفاهم‌نامه‌هایی میان دانشگاه‌های هرمزگان با دانشگاه‌های برتر کشور منعقد شود تا اگر با چالشی در حوزه صنعت روبه‌رو شد بتواند از طریق ارتباط با دانشگاه‌های برتر کشور آن را برطرف کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، ابراز کرد: شرکت آلومینیوم باید یک دفتر نمایندگی در دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری راه‌اندازی کند چرا که تحقق این امر باعث رشد دانشگاه و صنعت می‌شود.

عبادی‌‌زاده با اشاره به مصرف بالای برق برخی از صنایع، بیان کرد: برخی از صنایع به تنهایی نزدیک به تمام شهر بندرعباس برق مصرف می‌کنند که با احداث نیروگاه اختصاصی توسط صنایع دیگر با چالش کمبود برق مواجه نخواهیم بود.

وی عنوان کرد: احداث نیروگاه در کنار صنعت آلومینیوم اقدام خوبی است که امیدوارم هر چه زودتر به نتیجه برسد. از طرفی حرکت به سمت شیرین‌سازی آب دریا جهت تامین آب مورد نیاز، حرکت بسیار بزرگی در راستای استقلال صنعت محسوب می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به یارانه‌های پنهان صنایع، ابراز کرد: یارانه‌ها و سهمیه‌های پنهان که به صنایع واگذار می‌شود باید در سود نهایی لحاظ شود، چرا که برخی از محصولات با قیمت بسیار پایین‌تر توسط دولت به صنایع واگذار می‌شود.

عبادی‌‌زاده بیان کرد: صنایع باید رشته‌ها و مهارت‌های مورد نیاز خود را به مراکز فنی و حرفه‌ای ارائه دهند تا فنی و حرفه‌ای نیز اقدام به ارائه آموزش‌های مهارتی کند.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم