روش های رفع افتادگی پنجره دوجداره

روش های رفع افتادگی پنجره دوجداره

پنجره دوجداره پرکاربردترین و محبوب ترین نوع پنجره در حال حاضر است. این نوع پنجره در اکثر ساختمان ها استفاده می شود و ویژگی های مثبت و منفی خاص خود را داراست. در این مقاله به بررسی روش های رفع افتادگی پنجره دوجداره می پردازیم.

افتادگی پنجره دوجداره

زمانیکه پنجره به راحتی باز و بسته نشود به احتمال فراوان به این دلیل است که دچار افتادگی شده است. این مشکل استفاده از پنجره را سخت می کند و کیفیت آن را نیز دچار مشکل خواهد کرد.

در نتیجه بهتر این است که دست به تعمیر و رفع این معضل بزنیم. برای رفع مشکل افتادگی پنجره دوجداره باید از افراد متخصص کمک گرفته شود.

علت افتادگی پنجره دوجداره

افتادگی پنجره می تواند علل مختلفی داشته باشد. در مرحله اول برای رفع این مشکل بهتر است که به درستی بررسی نمایید تا این ایراد به طور قطعی و حتمی رفع شود.

نصب نامناسب

موضوعی که درباره نصب پنجره دوجداره به نظر می آید این است که این کار بسیار ساده و آسان است. این تصور موجب می شود که توجه چندانی به کیفیت نصب پنجره های خود نداشته باشیم. این در حالیست که بسیاری از موارد بروز مشکل افتادگی پنجره مربوط به نصب نادرست آن است.

نصب نادرست علاوه بر اینکه موجب افتادگی پنجره می شود، آن را از شکل و فرم نیز می اندازد. برای رفع این مشکل باید از یک فرد متخصص با مهارت های کافی کمک بگیرید تا با نصب صحیح فشار اضافی را از روی پنجره شما بردارد.

دلایل افتادگی پنجره دوجدارهنشست ساختمان و افتادگی پنجره دوجداره

پنجره ی نصب شده به نحوی به دیوار های ساختمان متصل است و همین ارتباط نزدیک بین دیولر و پنجره، در صورت نشست ساختمان باری اضافی را به پنجره وارد می کند. پس در صورتیکه پنجره شما دچار مشکل افتادگی شد باید بررسی کنید که آیا ساختمان شما دچار نشست شده است یا خیر.

در صورت نشست ساختمان به طور قطع پنجره شما نیاز به تنظیم مجدد خواهد داشت.

کیفیت پایین

متاسفانه در بازار پنجره هایی با ساخت و متریال بی کیفیت وجود دارند که به دلیل قیمت پایین خریدارانی نیز دارند. از علل افتادگی پنجره می تواند همین ساختار بی کیفیت آن ها باشد. مشکل اصلی در اینجاست که برخی سازندگان برای کاهش هزینه های تمام شده ساخت از این نوع بی کیفیت استفاده می کنند که موجب بروز مشکلاتی همچون همین افتادگی پنجره می شود.

ابعاد نامناسب

در پروسه ساخت و نصب پنجره دوجداره، اندازه گیری ها اهمیت فراوانی دارد. در شرایطی که اندازه گیری ها دچار اشکال باشد و به دقت انجام نشده باشد، نصب نیز دچار مشکل شده و فشار نامناسبی به پنجره وارد می شود.

بهتر است که در همان مرحله اول به پروسه اندازه گیری اهمیت داده شود و با دقت و رعایت اصول از پیش تعیین شده انجام بگیرد تا در ادامه مشکلات جدی پیش نیاید.

فشاری که ممکن است در اثر ابعاد نادرست به پنجره وارد شود، به طور قطع یکی از دلایل افتادگی پنجره خواهد بود.

عدم استفاده از ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه ورقی ساخته شده از جنس فولاد است که در ساخت پنجره های دوجداره به کار برده می شود، دلیل استفاده از این ورقه ها این است که پروفیل ها به تنهایی قادر به تحمل وزن پنجره نیستند. از طرفی این ورق ها مقاومت لازم را در برابر انبساط و انقباض نشان می دهند.

اما در این مورد هم برخی از افراد سودجو برای کاهش هزینه ها از این ورق های گالوانیزه استفاده نمی کنند و همین موضوع موجب کاهش کیفیت و ایجاد افتادگی در پنجره بر اثر انبساط و انقباض می شوند.

روش های رفع افتادگی پنجره دوجدارهکیفیت پایین یراق آلات

یراق آلات اعضای کم اهمیتی در ساختار پنجره به نظر می آیند اما باید بدانید که یراق آلات با کیفیت پایین نقش مخرب بسیاری را در عملکرد پنجره دارند.

متاسفانه این مشکل بسیار زیاد پیش می آید که به دلیل عدم توجه به اهمیت بالای یراق آلات، از انواع بی کیفیت آن استفاده شده و مشکلات فراوانی به وجود می آید.

انبساط و انقباظ

پنجره ها به مقدار بسیار زیادی در معرض هوای بیرون و شرایط جوی مختلفی هستند، همین موضوع موجب می شود در موقعیت های آب و هوایی متنوع، دچار انقباض و انبساط های متعددی شوند.

همین اتفاق عامل اصلی تاب برداشتن و افتادگی پنجره های دوجداره خواهد بود. بهتر است با انتخاب پنجره با کیفیت و فراهم کردن شرایط مناسب در حد امکان، از بروز این مشکلات جلوگیری شود.

برای خرید  پروفیل آکپا کلیک کنید.

رفع افتادگی پنجره دوجداره

پس از آشنایی و اطلاع از علل افتادگی پنجره، حال به سراغ این موضوع برویم که چگونه این مشکل را رفع نماییم. پنجره ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارند و رفع مشکل برای هر نوع از آن ها متفاوت است. در ادامه به بررسی شیوه رفع مشکل چند نمونه پرکاربرد آن می پردازیم.

رفع افتادگی پنجره تک حالته و دوحالته لولایی

پنجره دوجداره لولایی محبوب ترین و پراستفاده ترین نوع پنجره است که در فضا های زیادی دیده می شود. افتادگی این نوع پنجره به این گوته است که به سمت پایین فشاری بیشتر از حالت طبیعی وارد می کند. را حل رفع این مشکل رگلاژ پنجره است. روند رگلاژ این پنجره به این صورت است که شیشه پنجره را خارج کرده و آن را به صورت کاملا دقیق و تراز در جای اولیه خود قرار می دهند.

رفع افتادگی پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره کشویی به صورت کشویی باز و بسته می شود و افتادگی آن به این صورت است که هنگام باز و بسته شدن دچار ایراد و گیر های فراوانی می شود. روند و شیوه رگلاژ این پنجره برای رفع مشکل افتادگی آن به این گونه است که شیشه بازشو را به طور کلی خارج کرده و پس از آن به رفع مشکلات ریل پنجره می پردازند.

اگر افتادگی پنجره شما موجب خوردگی ریل آن شده باشد باید به طور حتم، تعویض شود.

سخن پایانی

افتادگی پنجره مشکلی است که به مرور زمان و به احتمال زیاد اتفاق می افتد. این مشکل علل مختلفی دارد که نیاز است شناخته و در صورت امکان رفع شود. در این مقاله به علل و روش های رفع افتادگی پنجره پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم