تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال چیست؟

تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال

پنجره یکی از بزرگ ترین منبع هایی است که در ساختمان ها باعث اتلاف انرژی می شود. یکی از اصلی ترین قسمت ها که باعث این امر می شود شیشه است. شیشه تک جداره، دوجداره یا سه جداره باعث کم شدن عایق پنجره های شما خواهد شد. اما این نکته حائز اهمیت است که تنها شیشه باعث خوب بودن عایق پنجره ها نخواهد بود و جنس قاب نیز به همان اندازه مهم است و نیاز به توجه دارد. توجه داشته باشید که انتخاب قاب مناسب در عمر و کاربرد پنجره بسیار موثر می باشد. در ادامه مقاله به بررسی انواع قاب پنجره آلومینیومی خواهیم پرداخت و به تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال خواهیم پرداخت.

پنجره های آلومینیومی در دو نوع پنجره ترمال بریک و پنجره آلومینیومی نرمال قابل تولید می باشند.

در دهه اخیر نوعی جدید از انواع پنجره با طراحی های منحصر به فرد وارد بازار شدند. پنجره هایی که از جنس آلومینومی ترمال ساخته می شوند به طور معمول دارای این ویژگی می باشند که از اتلاف انرژی تا حد بسیار بالایی جلوگیری می کنند. در مقابل پنجره های ساخته شده از نرمال آلومینیومی این ویژگی را نخوهند داشت.

پنجره آلومینیوم

مواد مختلفی برای ساخت قاب های پنجره در بازار ایران موجود است. این مواد شامل چوب، یو پی وی سی، فایبرگلاس، آهن و آلومینیوم می باشد. هر کدام از این متریال ها مزایای و معایب خود را دارند که قرار است در این مقاله به بررسی انواع پنجره آلومینیومی بپردازیم.

مراقبت از پنجره های آلومینیومی نسبتا آسان می باشد و نیاز به نگهداری خاصی نخواهد داشت. پنجره های آهنی نیاز به رنگ آمیزی سالیانه دارند و ممکن است با زنگ زدگی مواجه شوند، اما متریال آلومینیوم متفاوت می باشد و دارای این معایب نخواهد بود. پنجره های چوبی به مرور زمان خورده می شوند و ممکن است دچار پوسیدگی شوند، اما پنجره های آلومینیومی پوسیده نمی شود و دچارخوردگی نخواهد شد. پنجره های یو پی وی سی از نوع پلاستیک بوده و از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و در رقابت شدید با آلومینیوم می باشد.

پنجره های آلومینیومی منبسط و منقبض نمی شوند و برای نو و تازه نگهداشتن آنها نیاز به رنگ آمیزی مکرر نخواهد بود. این قاب ها براق بوده و رنگ و شکل خود را به خوبی طی سالیان دراز حفظ می کنند. زیبایی پنجره های آلومینیومی به قدری بالا و مهم است که ظاهری مدرن به خانه یا ساختمان شما خواهد داد. یکی از معایب پنجره های آلومینیومی نرمال عایق حرارتی آن می باشد.

رسانا بودن این فلز و عایق ضعیف آن باعث شده انرژی زیادی برای گرم کردن منزل خود صرف کنید و مبلغ قبوض انرژی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال

پنجره آلومینیومی نرمال

پنجره آلومینیوم نرمال، پنجره هایی مدرن با ظاهری شیک و استحکام بالا هستند. این پنجره ها نه فقط زیبا هستند، بلکه برای دستیابی به چشم انداز منحصر به فرد معماران مورد توجه قرار گرفته است. در واقع پنجره های نرمال شکل جدیدی از پنجره ها در صنعت ساخمان محسوب می شوند. برای دست یابی به عملکرد بهتر این نوع پنجره، می توان با دو جداره نمودن و استفاده از یراق مرغوب، سطح کیفی آن را بالا برد. پنجره های آلومینیوم با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای مورد استاندارد صنعت ساختمان را برآورده ساخته است.

عایق حرارتی و انتقال گرما در این متریال در برابر یو پی وی سی و پنجره آلومینیومی ترمال بریک ضعیف می باشد. حتی اگر از شیشه دوجداره و یا سه جداره استفاده کنید به دلیل جنس قاب پنجره عایق ضعیفی خواهید داشت. حتی اگر فرآیند دوجداره شدن آن توسط ماشین آلات صنعتی و بدون دخالت انسانی باشد، باز هم عایق ضعیفی خواهید داشت. دلیل عایق ضعیف آلومینیوم نرمال رسانا بودن این فلز می باشد. آلومینیوم به طور ذاتی رسانای حرارت و گرما می باشد و به راحتی از خود عبور می دهد.

مزایای پنجره دوجداره نرمال

پنجره نرمال به پنجره آلومینیومی گفته می شود که در پروفیل اولیه آن از هیچ گونه لایه و اتصالاتی جهت عایق کردن پروفیل های فریم و چهارچوب و میانی استفاده نشده است و کلیت پروفیل اصلی از آلومینیوم تشکیل شده است.

طراحی خاص و منحصر به فردی که این نمونه از پنجره ها دارند برای بسیاری از افراد جذابیت های زیادی به همراه داشته است. شما می توانید با بررسی محاسبات فنی این پنجره ها یکی از بهترین نمونه های آنها را روی ساختمان های خود نصب کنید و از ویژگی ها و مزیت هایی که دارند نهایت استفاده را ببرید.

این نوع از پنجره ها عایق رطوبت وصوت و سازگار با محیط زیست می باشند. این نوع از پنجره ها در مقابل تغییرات آب و هوایی، بارش باران و تابش آفتاب مقاومت بالایی دارند. این نوع از پنجره ها را می توان با تنوع بالای رنگ و طرح تهیه نمود.

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

تفاوت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال

در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک نوع دیگری از انواع در و پنجره آلومینیومی عایق در برابر حرارت است که به صورت در و پنجره آلومینیومی اختصاصی می باشد.

ترمال بریک به فرآیندی گفته می شود که در آن یک تیغه پلی آمید به هم متصل می شود. با این تیغه دو مقطع پروفیل جدا از هم و به وسیله تیغه پلی آمید به هم متصل می شوند. این لاستیک در پنجره های آلومینیومی باعث می شود انتقال سرما و گرما و لرزش به حداقل برسد و همچنین امکان دو رنگ کردن پنجره در نمای داخل و خارج را به وجود می آورد.

مزایای ترمال بریک

پنجره آلومینیومی ترمال بریک در مقایسه با قاب های آهنی نیز بسیار پرفروش تر می باشد. پنجره های آهنی دچار زنگ زدگی می شوند و نیاز به رنگ آمیزی سالیانه خواهید داشت. پنجره هایی که با متریال چوب ساخته می شوند در برابر حشراتی مثل موریانه ضعیف می باشند ولی آلومینیوم نیز مقاوم بوده و هیچگاه دچار خوردگی نخواهند شد.

نوسان درجه حرارت و آب و هوای شدید بروی این متریال تاثیر نخواهد گذاشت. این قاب ها دچار تاب خوردگی و دفرمه شدن نخواهند شد و بسیار مستحکم می باشند. این متریال با ظرافت بسیار بالایی که دارا می باشند در عین حال بسیار مستحکم هستند.

  • عایق حرارتی و صوتی
  • عایق رطوبتی
  • غیر قابل اشتعال
  • قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست
  • سرسختی بالا در مقابل آلودگی هوا و گرد و غبار
  • سبک و در عین حال مقاوم در برابر فشار زیاد باد
  • زیبایی ظاهری و تنوع در رنگ
  • ایمنی بالا در برابر سرقت و زلزله
  • مقاومت بالا در مقابل عوامل محیطی از قبیل تابش آفتاب و باران

تفاوت پنجره ترمال بریک با نرمال

تفاوت پنجره ترمال بریک و نرمال

بارزترین تفاوت بین پنجره های نرمال و ترمال این می باشد که پنجره های ترمال بریک از ورود گرما و سرما به منزل یا ساختمان جلوگیری می کنند. این جلوگیری توسط جدار خارجی انجام می شود. آلومینیوم دارای ضریب حرارتی بسیار بالایی است این عامل و هم چنین دو جداره بودن شیشه ها موجب عدم انتقال گرما و سرما خواهد شد. در واقع می توان گفت که این نوع از پنجره ها رسانش گرما و سرما و صوت را به صفر رسانده اند. پلی آمید به کار رفته در این نوع از پنجره ها استحکام و طول عمر آن ها را تا اندازه زیادی بالا خواهد برد. با توجه به تحقیقات انجام شده در صورت استفاده کردن از پنجره های ترمال بریک در فصل زمستان تا 40 درصد و در فصل تا بستان تا 35 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.

همچنین پنجره ترمال بریک در برابر مواد شیمیایی، آب و  اشعه یو پی وی حفظ می کند. در پنجره آلومینیومی نرمال در برابر ترمال هیچ واسطه لاستیکی وجود نخواهد داشت و عایق بندی کمتری را شامل می شود. پنجره ترمال با نرمال بسیار متفاوت می باشد و قیمت آنها متفاوت است. مشکلاتی که عنصر آلومینیوم به صورت ذاتی دارا می باشد را می توانید با فرآیند ترمال بریک کاملا از بین ببرید.

با پنجره آلومینیومی ترمال بریک یک قاب پنجره جذاب خواهید داشت که در برابر رطوبت و ترک خوردگی مقاوم می باشد. این نوع متریال بسیار محبوب بوده و شامل طیف رنگ گسترده ای می باشد که متناسب با نمای ساختمان و سلیقه خود می توانید هر رنگی را که بخواهید برگزینید. افزایش بهره وری از انرژی و کاهش تعمیر و نگهداری از دیگر برتری های ترمال بر نرمال می باشد.

نتیجه گیری نهایی

پنجره آلومینیوم به دو دسته کلی نرمال و ترمال بریک تقسیم می شود. پنجره های نرمال به دلیل رسانا بودن ذاتی این فلز از عایق خوبی برخوردار نیستند، اما با اضافه کردن یک تیغه پلی آمید و فرآیند ترمال بریک شدن بسیاری از مشکلات پنجره آلومینیومی نرمال را از بین خواهید برد.

 

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم