رنگ و لمینت پروفیل UPVC

لمینت پنجره

درب و پنجره UPVC لمینت، پروفیل هایی هستند که فویل های رنگی در فرآیندی خاص و به واسطه ابزار مخصوص، روی آن ها به شکلی جدایی ناپذیر چسبانده و از این طریق امکان تولید رنگ های مختلفی از پنجره برای خریداران و سازندگان به وجود می آید. در این مقاله با رنگ و لمینت پروفیل UPVC آشنا می شویم.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، کلیک کنید.

آشنایی با لمینت یو پی وی سی و رنگ درب و پنجره های دوجداره در شناخت بهتر و انتخاب های درست تر برای ساختمان توسط سازندگان، مهم و موثر است. با توجه به پیشرفت زیاد در بخش طراحی و همچنین علایق متنوع افراد، تنوع رنگ در کلیه مصالح ساختمانی بسیار مورد نیاز طراحان و سازندگان می باشد. با توجه به این موضوع که پنجره در نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها بسیار مهم است. از این جهت استفاده از پروفیل لمینت در پنجره دوجداره روشی بسیار مناسب و کاربردی در ساختمان ها است.

پنجره هایی با نمای چوب تصویر منحصر به فرد و زیبایی برای نمای ساختمان ایجاد می کنند. از آنجایی که تهیه پنجره های چوبی و یا رنگی هزینه بالایی دارد، استفاده از لمینت ها بسیار به صرفه تر بوده و تمامی مشکلاتی که ممکن است در پنجره های چوبی رخ دهد را پوشش می دهد.

از لحاظ امنیت و ظاهر نیز در بالاترین سطح ممکن قرار می گیرد. تنوع گسترده ای از رنگ ها و طرح ها، شرایط و امکانات متنوعی را در اختیار طراحان قرار داده است.

روش های تولید رنگ و لمینت پروفیل upvc

در تمام صنایع و مشاغل یکی از عوامل مهم تاثیرگذار زیبایی و ویژگی های ظاهری است. صنعت UPVC نیز همین روند را طی می کند و تنوع رنگی و ظاهر زیبای پروفیل متناسب باسلیقه ی مشتری مدنظر قرار می گیرد. در ادامه به روش های پرکاربرد تولید پروفیل رنگی اشاره می کنیم:

رنگ آمیزی پروفیل

یکی از ساده ترین و ارزان ترین شیوه ها، رنگ آمیزی پروفیل با رنگ های با پایه آب، است. که بیشتر از روش های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش هیچ تغییری در فرمول اولیه پروفیل UPVC رخ نمی دهد. معمولا بعد از برش و مونتاژ پروفیل سفید، پنجره مونتاژ شده برای رنگ آمیزی به اتاق رنگ انتقال یافته و پروسه رنگ آمیزی در محیطی بدون گرد و غبار با استفاده از پیستوله انجام می گیرد.

لمینت

همراه با پیشرفت فناوری، تمایل و درخواست افراد نیز در جلب اجزا گوناگون آسایش افزایش می یابد. چوب به دلیل داشتن بافت و رنگ های خاص خود همیشه مورد توجه برای استفاده در صنعت ساختمان بوده است. با وجود تخریب های گسترده جنگل ها در دنیا و همچنین قیمت تمام شده ی چوب و خواص فیزیکی آن ماده مناسبی برای ساخت پنجره های عایق نمی باشد.

از این رو لمینت های طرح چوب با در برگرفتن طیف رنگی متنوع و طرح های مختلف از زیباترین و پراستفاده ترین روکش ها نه تنها در صنعت پنجره، بلکه در تمامی صنایع ساختمانی به شمار می رود. صنعت UPVC نیز از این ویژگی لمینت ها برای رفع نیازهای مشتریان خود کمک گرفته است.

هم اکنون پنجره های دوجداره UPVC  و آلومینیوم لمینت شده با طرح های چوبی و رنگی در دسترس مصرف کنندگان قرارگرفته اند.

از آنجایی که درب و پنجره به عنوان عنصری مهم در نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها بسیار حائز اهمیت است. بنابراین استفاده از پروفیل لمینت در پنجره دوجداره روشی بسیار مناسب و کاربردی در زمینه نمای ساختمان هستند. درب ها و پنجره های دوجداره با نمای چوب کمک بسیاری به زیبایی بنا و محیط زندگی می کند. تهیه درب ها و پنجره های چوبی و یا رنگی بسیار پر هزینه خواهند بود. پروفیل های لمینت مخصوص درب و پنجره های دوجداره با طرح چوب ساخته شده اند که شباهت زیادی به پنجره چوبی دارند.

کواکسترود

این روش، در اروپا بیشترین استفاده را دارد، به تازگی در کشور ما توسط یکی از شرکت ها مورد استفاده قرارمی گیرد. در این روش در طول فرایند تولید پروفیل، رنگ به محصول اضافه می شود و پیوند شیمیایی بین مواد تشکیل دهنده پروفیل و رنگ به وجود می آید.

در این روش امکان ایجاد طرح های چوبی هم هست. البته این صنعت هنوز در کشور ما جدید بوده و نتوانسته به طور کامل اطمینان تولید کنندگان پنجره را به دست آورد، اما قطعا پس از گذشت زمان و رفع معایب و مشکلات ممکن، مناسب ترین روش ممکن خواهد بود و صرفه ی اقتصادی خوبی برای تولید کننده و مصرف کننده خواهد داشت از این رو به عنوان انتخاب اول تولید کنندگان در سال های پیش رو تبدیل خواهد شد.

لمینت پروفیلپنجره دوجداره با رنگ و لمینت پروفیل چیست؟

در حال حاضر و با توجه به پیشرفت ها و ویژگی های متنوعی که صنعت مصالح ساختمانی در اختیار سازندگان قرار داده، تمایل سازندگان را به رنگ ها و طرح های متفاوت افزایش داده است. از طرفی در و پنجره عناصر مهمی در ظاهر و نمای ساختمان هستند و این نکته اهمیت ویژه ای به این عضو ساختمان می دهد.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین کلیک کنید.

در نتیجه، استفاده از پروفیل لمینت در پنجره دوجداره روشی بسیار مناسب و کاربردی در زمینه نمای ساختمان است. درب ها و پنجره های دوجداره با نمای چوب کمک بسیاری به جذابیت بصری ساختمان و محیط زندگی می کند، ولی تهیه درب ها و پنجره های چوبی و یا رنگی بسیار گران است و صرفه اقتصادی ندارد.

پروفیل های لمینت مخصوص درب و پنجره های دوجداره با طرح چوب ساخته شده اند که شباهت زیادی به پنجره چوبی دارند و علاوه بر زیبایی ظاهری، مزایای دیگری مانند ثبات رنگ در شرایط مختلف آب و هوایی، ضد خش بودن، استحکام کافی دارند و به سادگی تمیز می شوند.

نحوه تولید پروفیل لمینت UPVC

روش تولید پروفیل های طرح دار هم مثل تولید پروفیل یو پی وی سی سفید می باشد. با این تفاوت که در مرحله میکس، رنگدانه هایی هم رنگ لیبل لمینت به پودر اضافه می شود. بعد از خروج پروفیل از دستگاه، لیبل توسط دستگاه دیگر روی پروفیل با چسبی ویژه و بسیار قوی چسبیده شده و پروفیل از هر جهت روی غلطک های این دستگاه با فشار حرکت می کند، تا هم چسب محکم بچسبد و هم میان لیبل طرح دار و پروفیل هوایی باقی نماند. کیفیت بالای روکش و چسب و همچنین تجهیزات روکش زنی در تولید درب و پنجره لمینت، بسیار مهم است.

لمینت پنجرهدرب و پنجره دو رو لمینت هم از داخل و هم از بیرون رنگ زده می شوند. پنجره های یک رو لمینت می تواند به خواست مشتری و طراحی بیرونی یا داخلی بنای ساختمانی از یک طرف لمینت شود. در صورتی که درب و پنجره یو پی وی سی از بیرون رنگ شود به آن بیرون لمینت و در صورتی که با توجه به نمای داخلی درب و پنجره دوجداره رنگ شده باشد به آن داخل لمینت گفته می شود.

بسیاری از سازندگان و معماران ساختمانی برای زیبایی ظاهری بیشتر نمای بیرونی و نمای داخلی ساختمان از درب ها و پنجره های یو پی وی سی دوجداره، دو رو لمینت استفاده می کنند. در این میان پنجره دوجداره دو رو لمینیت بسیار محبوب است. بنابراین برای افزایش کیفی محصول، از پروفیل های رنگی که نزدیک به رنگ روکش لمینت باشد، استفاده می شود.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست کلیک کنید.

ویژگی های پنجره با رنگ و لمینت پروفیل

لمینت علاوه بر کارایی در طراحی و ایجاد تنوع در نمای ساختمان، به افزایش طول عمر پنجره کمک می کند. لمینت به دلیل خاصیت ضد خشی که دارد می تواند یک لایه ضد سایش را بر روی درب و پنجره دوجداره به وجود بیاورد. یک لمینت استاندارد، ثبات رنگی قابل توجهی دارد، نقش عایق در و پنجره در مقابل شرایط آب و هوایی دارد و دوام و استحکام قابل توجهی دارد.

سخن پایانی

لمینت پنجره، با هزینه مناسب و مقرون به صرفه امکان و شرایط ویژه و پرطرفداری را برای سازندگان و مصرف کنندگان فراهم می کند که در نوع خود بسیار جذاب می باشد. این لمینت های مخصوص پنجره تنوع و زیبایی را به راحتی در دسترس استفاده کنندگان قرار می دهند. در این مقاله با ساخت و ویژگی های لمینت پروفیل پنجره آشنا شدیم. امیدواریم از این مطالب استفاده برده باشید.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم