جلوگیری از رکود اقتصادی

جلوگیری از رکود اقتصادی

تورم کارخانه‌ای چین در ماه می به پایین‌ترین سرعت خود در ۱۴ ماه اخیر رسید زیرا تقاضای ضعیف برای فولاد، آلومینیوم و سایر کالاهای صنعتی کلیدی به دلیل محدودیت‌های سختگیرانه کووید- ۱۹ و کاهش روند جهانی قیمت‌ها به سرعت افزایش یافت.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

اداره ملی آمار چین اعلام کرد که شاخص قیمت تولیدکننده پس از رشد ۸ درصدی در ماه آوریل و مطابق با پیش‌بینی‌های نظرسنجی رویترز، ۶.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و این کمترین مقدار از مارس ۲۰۲۱ بود.

شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه مه ۲.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که مطابق با رشد آوریل بود. در نظرسنجی رویترز، انتظار می‌رفت که شاخص قیمت مصرف‌کننده ۲.۲ درصد افزایش یابد.

فشارهای ملایم قیمت‌ها همچنین به بانک مرکزی چین اجازه می‌دهد تا محرک‌های بیشتری را برای حمایت از اقتصاد حتی در شرایطی که مقامات پولی در بیشتر کشورها در تلاش برای کاهش تورم با افزایش شدید نرخ بهره هستند، منتشر کند.

شیانا یوئه، اقتصاددان چین در کپیتال اکونومیکس، گفت: تورم در کارخانه در باقی سال به مسیر نزولی خود ادامه خواهد داد. دومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه‌های اخیر به طور قابل توجهی کند شده است که تحت تاثیر کنترل‌های سختگیرانه کووید- ۱۹، اختلال در زنجیره تامین و تولید و مصرف قرار گرفته است. کابینه چین در اواخر ماه می، بسته‌ای متشکل از ۳۳ اقدام را برای احیای اقتصاد این کشور اعلام کرد.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم