دلایل دفرمه شدن پنجره دوجداره

دلایل دفرمه شدن پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره از بهترین و پرکاربرد ترین انواع پنجره های موجود در بازار هستند که در اکثر ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان پس از گذشت مدتی از استفاده این پنجره ها همچون هر وسیله و عضو ساختمانی مشکلاتی به وجود می آید. یکی از این مشکلات دفرمه شدن و یا تاب برداشتن قاب پنجره است. در این مقاله دلایل دفرمه شدن پنجره دوجداره را بررسی خواهیم کرد.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

اساسا تغییر شکل و فرم پنجره کاملا در عملکرد آن تاثیر خواهد داشت و کارکرد آن را دچار اخلال می کند. می توان گفت که پنجره ای که دفرمه شود به خوبی باز و بسته نشده و در نتیجه این اتفاق دوجداره بودن آن نیز خیلی اثرگذار و کاربردی نخواهد بود.

دفرمه شدن پنجره دوجداره

دفرمه شدن پنجره دوجداره می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که هر یک از این دلایل به نوعی می تواند به اشکال در نصب مرتبط باشد. در ادامه هر یک از دلایل احتمالی را بررسی کرده و با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

یکی از اصلی ترین دلایلی که برای دفرمه شدن پنجره دوجداره می توان در نظر گرفت نشست ساختمان است. این اتفاق موجب می شود که جای قرار گیری پنجره تغییر کرده و در نتیجه قاب پنجره تحت فشار قرار بگیرد این فشار در طول زمان کوتاهی موجب تغییر شکل و دفرمه شدن این پنجره ها خواهد شد.

مورد دیگری که ممکن است موجب تغییر شکل قاب پنجره دوجداره شما شود برخورد و ضربه شدید است.

راه های جلوگیری از دفرمه شدن پنجره دوجداره

گاهی اوقات پنجره‌های دوجداره در هنگام باز و بسته شدن گیر دارد، گاهی اوقات به سختی باز و بسته می‌شود و گاهی اوقات نیز آن‌قدر سفت و سخت است که اصلا نمی‌توان آن‌ها را باز و بسته کرد. بعضی وقت‌ها هم زمانی که پنجره را باز می‌کنیم، باز نمی‌ماند و خود به خود بسته می‌شود. این دسته از پنجره‌ها نیاز به رگلاژ و رفع گیر دارند. برای آنکه گیر آن‌ها رفع شود.

سخن پایانی

در این مقاله با دلایل دفرمه شدن پنجره های دوجداره که گاهی رخ می دهد آشنا شدیم. امیدواریم این مطالب برای شما کاربردی بوده باشد و از آن استفاده لازم را برده باشید.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم