شيشه پنجره دوجداره طرح دار یا دکوراتيو جورجين بار

شيشه دوجداره طرح دار یا دکوراتيو جورجين بار

شيشه دوجداره طرح دار یا دکوراتيو جورجين بار

شيشه دوجداره طرح دار یا دکوراتيو جورجين بار از انواع شیشه‌های تزييني می‌باشد. در نماي ساختمان و معماري داخلي مورداستفاده قرار می‌گیرد. بر روي تمامي درب و پنجره‌های دوجداره UPVC، پنجره دوجداره آلومینیوم، آهني و چوبي قابل جايگذاري می‌باشد. اين نوع شيشه دوجداره از شبکه‌هایی تزييني با ساختار پروفيل یو پی‌وی‌سی و يا پروفیل‌های کوچک آلومينيومي تشکيل گرديده است. ساختار و جنس متفاوت شبکه‌های تزييني شيشه دوجداره جورجين بار Georgian Bar موجب تقسیم‌بندی آن به دو حالت :

 • شبکه تزييني رو شيشه دوجداره طرح دار
 • شبکه تزييني داخل شيشه دو جداره طرح دار

شبکه تزييني رو شيشه دوجداره طرح دار

در اين حالت شبکه‌های تزييني پنجره دوجداره با استفاده از پروفيل منقسم شيشه توليد می‌گردد. ابتدا پروفيل منقسم بر اساس طرح موردنظر برش خورده سپس با استفاده از چسب دوطرفه برروي شيشه دوجداره چسبانده می‌شود. درب يا پنجره دوجداره را به‌صورت ظاهري تقسیم‌بندی و شبکه‌بندی می‌نماید.

معایب شبکه تزييني رو شيشه دوجداره طرح دار

 •  تنوع کم در طرح‌های قابل‌اجرا بر روي شيشه دوجداره
 •  جمع شدن آلودگي و گردوغبار در محل اتصال پروفيل منقسم به شيشه و کناره‌های آن
 • همچنين احتمال از بين رفتن چسب آن در برابر شرايط محيطي متفاوت
  ازجمله معايب اين روش می‌باشد که برتري حالت دوم را سبب می‌شود.
شيشه پنجره دوجداره طرح دار یا دکوراتيو جورجين بار
شيشه دوجداره طرح دار یا دکوراتيو جورجين بار

شبکه تزييني داخل شيشه دو جداره طرح دار

شیشه های جورجین بار نوع خاصی از شیشه های دوجداره هستند . بین دولایه شیشه پروفیل های آلومینیومی تزئینی در رنگهای جذاب و در طرح های هندسی مختلف به کار رفته اند . از این نوع شیشه در ساختار انواع پنجره . درهای ورودی و کابینت های آشپزخانه استفاده می شود . جورجين بار داخل شيشه از قيمت بالاتري نسبت به حالت اول برخوردار است . ولي در کنار آن با زيبايي خود متناسب با طراحي نما و دکوراسيون داخلي مي باشد. براي توليد اين نوع شيشه دوجداره طرح دار، ابتدا طرح مورد نظر باتوجه به ابعاد شيشه را مشخص میکنیم . سپس با استفاده از پروفيل هاي خاص و بست هاي مخصوص جورجين بار طرح شبکه تزييني را اجرا مي کنيم. در مرحله بعد شبکه تزييني را در چهارچوب اسپيسر شيشه دوجداره دکوراتیو قرارداده و آنرا فيکس ميکنيم.در ادامه روند توليد شيشه دوجداره انجام مي پذيرد.

 از جمله مزاياي شبکه تزييني داخل شيشه دو جداره طرح دار :

 • تنوع در رنگ و سطح مقاطع پروفيل مصرفي جورجين بار
 •  طرح هاي متنوع قابل اجرا
 • عدم نياز به نظافت (ايزوله بودن محيط شبکه تزييني)
 •  و طول عمر بالا را مي توان بيان نمود.

انواع پنجره دوجداره با شيشه طرح دار جورجين بار

طراحي شبکه تزييني دکوراتیو براساس درخواست و سليقه مشتري صورت مي پذيرد. شيشه دوجداره جورجين بار با اسامي فرفورژه طلايي، گل ۴ پر نقره اي، گل ۴ پر ، گل لي لي و لوزي که در تصاوير زير چند مدل از آنها را مشاهده مي کنيد مشخص مي شود.

شيشه پنجره دوجداره طرح دار یا دکوراتيو جورجين بار

محصولات ما

قیمت پنجره دوجداره

در بحث قیمت گذاری پنجره upvc عوامل متعددی دخیل است که در این مقاله به چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت.

یکی از عمده مسایلی که برای مردم اهمیت دارد بحث قیمت محصول و ارزش بهره وری آن است که در پنجره دوجداره نیز این امر احساس میشود

توری پنجره دوجداره

امروزه توری‌هایی با قاب‌های آلومینیومی،UPVC،چوبی یا فلزی در انواع کشویی،پلیسه،ثابت و رولینگ برای انواع پنجره‌ها موجود است.

قبل از نصب، آگاهی کافی از انواع توری‌ها داشته باشید که با توجه به احتیاجتان گزینه بهتری را انتخاب کنید. هنگام نصب توری پنجره دوجداره UPVC به‌قصد مبارزه با حشرات نباید چیزی را از قلم انداخت .

پنجره دوجداره آلومینیوم

آلیاژهای آلومینیوم به دلیل داشتن خواص منحصر به فرد مانند استحکام بالا نسبت به وزن آن ، جوش پذیری راحت و شکل پذیری عالی دارد.

در پنجره‌هاي آلومينيومي با تکيه بر چند اتصال رايج به خصوص يراق آلات پيچ و پرچي و همچنين پانچ با استفاده از لقمه‌هاي توپر آلومينيومي قدرت اتصال به نحوي فوق‌العاده بالاست. يراق‌آلات مستقيماً به فلز آلومينيوم متصل هستند.

پنجره دوجداره Upvc

پنجره های دوجداره UPVC یو پی وی سی استاندارد ، راه حل مناسبی برای صرفه جویی انرژی در ساختمان های جدید و قدیمی محسوب می شوند.

عایق بودن بالای پنجره های دوجداره UPVC یو پی وی سی استاندارد دمای مطلوب و ثابتی را بدون استفاده از سیستم های گرمایش یا تهویه معمول خواهد داشت .