پنجره دوجداره آلومینیوم

معرفی پنجره دوجداره آلومینیوم

در پنجره‌هاي آلومينيومي با تکيه بر چند اتصال رايج به خصوص يراق آلات پيچ و پرچي و همچنين پانچ با استفاده از لقمه‌هاي توپر آلومينيومي قدرت اتصال به نحوي فوق‌العاده بالاست. يراق‌آلات مستقيماً به فلز آلومينيوم متصل هستند.استفاده از شیشه دو جداره مناسب و نوارهای لاستیکی استاندارد دور شیشه باعث ایزوله شده محیط داخل از بیرون شده که محیط را عایق حرارتی و حتی صوتی از بیرون مینماید.

پنجره آلومینیوم

انواع آلومینیوم :

 • آلومینیوم سنتی
 • آلمینیوم مدرن

تعریف آلومینیوم :

آلومینیوم عنصری شیمیایی با عدد اتمی ۱۳ میباشد که بیشترین آلومینیوم دنیا از سنگ بوکسیت به دست می آید.آلیاژهای آلومینیوم به دلیل داشتن خواص منحصر به فرد مانند استحکام بالا نسبت به وزن آن ، جوش پذیری راحت و شکل پذیری عالی به گونه گسترده در انواع سازه ها و صنایع هوایی و دریایی ، خطوط انتقال برق ، حمل و نقل و …. استفاده می شوند.

تفاوت آلومینیوم دوجداره با آلومینیوم قدیمی:

آلومینیوم سنتی : ۵۰ درصد آلومینیوم آن از ضایعات تشکیل شده که نیاز به میلگرد مقاومتی دارد . و فقط قابلیت ارائه به صورت رنگ کوره ای یا پودری را دارا می باشد.
آلومینیوم مدرن : بیش از ۸۰درصد آلومینیوم آن از بیلت دست اول شرکت ایرالکو ۶۰-۶۳ می باشد. که نیاز به میلگرد مقاومت ندارد و از لحاظ رنگ و شفافیت کیفیت بالاتری برخوردار است.
آلومینیوم دوجداره با لاستیک های مخصوص عایق گیری شده و فِرم های آنها نسبت به آلومینیوم های قدیم بسیار زیباتر و ظریف تر می باشد ؛ همچنین تنوع رنگی بالاتر و بیشتر این نوع آلومینیوم نسبت به آلومینیوم مشابه قدیمی و مقاومت بیشتر در برابر تابش آفتاب و تغییرات زیست محیطی .

تفاوت آلومینیوم دوجداره با آلومینیوم قدیمی

مزایای پنجره دوجداره آلومینیوم

 • عایق نسبی حرارتی
 • عایق رطوبتی
 • عایق صوتی
 • غیر قابل اشتغال
 • سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت
 • مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
 • مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
 • زیبایی فوق العاده، تنوع رنگ زیاد و دلخواه
 • سبکی فوق العاده
 • ایمن در مقابل سرقت و زلزله
 • مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل به دلیل عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان

آلومینیوم دوجداره

رنگهاي پودري الکترواستاتيک با تنوع فوق‌العاده بيش از ۲۰۰ رنگ متنوع را در اختيار مصرف‌کنندگان پروفيل آلومينيوم مي‌گذارد که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ريختگي می گردند. علاوه بر آن تنوع و زيبايي يک سيستم پوشش و رنگ‌ آميزي ديگر يعني آنادايز تنها برای پروفیل آلومينيوم قابل انجام است.

پروفيل‌هاي آلومينيوم با رنگ‌هاي چاپي و سخت‌شدن در کوره دوام و زيبايي دو چنداني دارند.امروزه استفاده از فریم های آلومینیومی به علت شکل پذیری بالا و سبکی متداول شده است چرا که با افزوده شدن تعداد شیشه های موجود، لازم است به طریقی وزن ساختمان را کاهش دهیم و لذا در این مقوله آلومینیوم فلز مناسبی به نظر می رسد.

انواع آلومینیوم پنجره دوجداره

آلمینیوم دوجداره ترمال بریک Termal Break

تعریف : ایجاد دولایه آلومینیوم مجزا از یکدیگر و اتصال این دولایه توسط لایه پلی آمید بین این دولایه منجر به عدم انتقال حرارت بین این دولایه شده و ارتباط بین این دولایه را قطع میکند . در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت حرارت بین این دولایه می باشد که توسط لایه پلی آمیر انجام می شود.در ثانی پلی آمیر خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا و در برابر مواد شمیایی و آب و اشعه یووی حفظ میکند.

لولایی

 • سری ۵۵
 • سری ۶۰
 • سری۷۵
 • سری ۷۷
 • سری ۷۸
 • سری ۱۱۵

کشویی SL

 • سری ۶۰
 • سری ۹۵
 • سری ۱۱۵
 • سری ۱۶۰

آلومینیوم دوجداره نرمال  No Termal

تعریف : آلومینیومی با سطحی نازک از یک لایه لاستیک پوشانده شده است.

لولایی

 • سری ۴۸
 • سری ۶۰
 • سری ۹۰

کشویی

سری ۹۵ SL

قابلیت کشویی شدن  ، لیفتینگ و همچنین کشویی شدن به تکه های موازی کنار هم را دارد.double rill , three rill

مواد اولیه سیستم دوجداره آلومینیوم شایکو از شمش های شرکت بزرگ ایرالکوبابیلت ۶۰-۶۳ می باشد.درصد عایق یراق لیفتینگ ۲ برابر بیشتر از یراق کشویی می باشد.سری ۱۶۰ فقط قابلیت کشویی را دارا می باشد.در سری ۹۵ ترمال بریک شما هم سه لنگه و هم دولنگه می توانید استفاده کنید یعنی دو فریم یا سه فریم رو در رو کنار هم میتوانید قرار دهید.در سری های ۶۰ و ۷۰ لولایی ها ترمال بریک Headen Went  میباشد که در حقیقت لنگه های آن مخفی می باشد.

آلومینیوم-ترمال-بریک

آلومینیوم دوجداره ترمال بریک

ترمال بریک به دلیل داشتن لاستیک پلی آمید مابین جدار داخلی و خارجی پروفیل که توسط ماشین آلات پانچ میگردد. امکان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده . امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را نیز میسر می نماید. پلی آمید خواص مکانیکی خودرا در حرارتهای بالا و دربرابر مواد شیمیایی ، آب ، اشعه UV حفظ می کند.

بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه های پلی آمید می باشد. تیغه پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر میشود. در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت میباشد

اتلاف انرژی در پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک بسیار کمتر از پنجره های آلومینیومی نرمال است.نتیجه استفاده از پروفیل ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرماوگرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس میباشد.

در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره ها :

 •  ۳۸% کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما
 •  ۳۲% کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما
 •  ۲۸% کاهش مصرف سوخت
 •  ۲۰% کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات
 •  همچنین به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری میشود

در پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک با تکیه بر چند اتصال رایج به خصوص یراق آلات پیچ و پرچی و همچنین پانچ با استفاده از لقمه‌های توپر آلومینیومی قدرت اتصال به نحوی فوق‌العاده بالاست. یراق‌آلات مستقیماً به فلز آلومینیوم متصل هستند.

پنجره دوجداره آلومینیوم

رنگهای پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق‌العاده بیش از ۲۵۰ رنگ متنوع را در اختیار مصرف‌کنندگان پروفیل آلومینیوم می‌گذارد که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ریختگی است. علاوه بر آن تنوع و زیبایی یک سیستم پوشش و رنگ‌ آمیزی دیگر یعنی آنادایز تنها برای پروفیل آلومینیوم قابل انجام است. پروفیل‌های آلومینیوم با رنگ‌های چاپی و سخت‌شدن در کوره دوام و زیبایی دو چندانی دارند.

امروزه استفاده از فریم های آلومینیومی به علت شکل پذیری بالا و سبکی متداول شده است چرا که با افزوده شدن تعداد شیشه های موجود، لازم است به طریقی وزن ساختمان را کاهش دهیم و لذا در این مقوله آلومینیوم فلز مناسبی به نظر می رسد. همچنین استفاده از پرده کرکره های عایق در فصول سرد باعث محدودیت در تلفات انرژی بالاخص در هنگام شب خواهد شد.

علاوه بر آن تنوع و زیبایی یک سیستم پوشش و رنگ آمیزی یعنی آنادایز تنها در آلومینیوم قابل استحصال است.سیستم پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است.

مقایسه آلومینیوم با پروفیل UPVC

عایق بودن

در مقایسه آلومینیوم با پروفیل UPVC ؛ آلومینیوم حرارت را از خود عبور داده و رسانای گرماست و تبادل گرمایی در پنجره آلومینیومی انجام می گیرد. برای حل این مشکل تولید کنندگان پنجره آلومینیم ماده ای به نام ترمال بریک به فریم پنجره های خود اضافه می کنند،اضافه کردن این ماده میزان عایق بودن پنجره را افزایش داده ولی فریم پنجره یکپارچگی خود را از دست می دهد. و مشکل این راه حل افزایش بسیار بالای قیمت این پنجره آلومینیم می باشد.

اما پنجره upvc از تبادل انرژی جلوگیری می کند. به طور طبیعی پنجره upvc عایق حرارت هستند. امکان ساخت پنجره از پروفیلهای چند حفره ای یکی از خصوصیات ویژه پنجره های upvc می باشد. این حفره ها عایق بودن پنجره را تقویت می کنند،این حفره ها با عایق مخصوصی در پنجره upvc احاطه شده که برخلاف حالت حفره در پنجره آلومینیمی هوای بیرون به داخل انتقال پیدا نمی کند.

زیبایی

رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در پروفیل upvc  به حساب می آید و روکش های لمینیت طرح دار زیباتر از رنگ کوره ای آلومینیمی می باشد. عمر، دوام و مقاومت روکش های upvc بیشتر از رنگ آلومینیمی است،و اینکه رنگ پروفیل پنجره دوجداره UPVC در اثر باران های اسیدی و در مقابل هوای مرطوب اکسیده و خورده نمی شود و تا پایان عمر ساختمان، به علت مقاومت بالا زیبایی اولیه خود را در مقابل عوامل فرسایشی حفظ می کند ، ولی به مرور زمان زیبایی پنجره آلومینیم از بین رفته و در اثر تغییر فصل ها رنگش ریخته می شود.

مقایسه آلومینیوم با پروفیل UPVC

مقاومت

در پنجره آلومینیم پوسیدگی و خوردگی به وجود می آید و به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شود. امکان شکستگی فریم پنجره نیز در شرایط آب و هوایی بد وجود دارد. و مقاومت کمی در مقابل آلودگی طبیعی هوا،گازها،کودهای شیمیایی و… از خود نشان می دهند،رسانایی این ماده در داخل خانه باعث افزایش میعان می شود.پنجره های upvc در مقابل پنجره های آلومینیم پوسیده نمی شوند. به علت اینکه این پنجره ها اتصالاتش به هم جوش می خورد. و مقاومت بسیار بالایی دارند و به یکدیگر با بست های مکانیکی متصل می شوند. پنجره upvc از نظر مقاومت قابل اطمینان تر از پنجره آلومینیومی می باشد.

مقاومت در برابر اشتعال

پنجره های آلومینیمی دربرابر حرارت از بین رفته یا آسیب جدی می بینند. ولی پنجره دوجداره UPVC سبب افزایش آتش نشده و نیز آتش نمی گیرند.

حفاظت از محیط زیست

در مقایسه آلومینیوم با پروفیل UPVC تصور می شود آلومینیم از محیط زیست حفاظت می کند و در مقابل upvc ماده ای ارزان تر است. برای ساخت پنجره آلومینیم در تمام مراحل ساخت از مواد شیمیایی سمی زیادی استفاده می شود که از طرف سازمان بهداشت همه این مواد سرطان زا و سمی معرفی شدند.می توان به طور گسترده از ماده دیگری به نام upvc که ماده مقاوم و پایدار است استفاده کرد تا جایگزین این مواد سمی شود. Upvc در ساخت پنجره استفاده می شود که مواد سمی و زائد تولید نمی کند و در ساختمان به عنوان مواد اولیه استفاده می شود.

سایر محصولات درساوین

تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره UPVC بدون تخریب

با تعویض پنجره های قدیمی میتوانیم بسیاری از معایب جاری حاصل از استفاده از پنجره های قدیمی را اصلاح کنیم.

امروزه که مصرف انرژی یکی از دغدغه های مهم در عرصه های مختلف بشمار می آید . با استفاده از پنجره های UPVCبیش از %۴۰ میتوان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد .

قیمت پنجره دوجداره

یکی از عمده مسایلی که برای مردم اهمیت دارد بحث قیمت محصول و ارزش بهره وری آن است که در پنجره دوجداره نیز این امر احساس میشود

قبل از نصب، آگاهی کافی از انواع توری‌ها داشته باشید که با توجه به احتیاجتان گزینه بهتری را انتخاب کنید. هنگام نصب توری پنجره دوجداره UPVC به‌قصد مبارزه با حشرات نباید چیزی را از قلم انداخت .

توری پنجره دوجداره

امروزه توری‌هایی با قاب‌های آلومینیومی،UPVC،چوبی یا فلزی در انواع کشویی،پلیسه،ثابت و رولینگ برای انواع پنجره‌ها موجود است.

قبل از نصب، آگاهی کافی از انواع توری‌ها داشته باشید که با توجه به احتیاجتان گزینه بهتری را انتخاب کنید. هنگام نصب توری پنجره دوجداره UPVC به‌قصد مبارزه با حشرات نباید چیزی را از قلم انداخت .

پنجره دوجداره Upvc

پنجره های دوجداره UPVC یو پی وی سی استاندارد ، راه حل مناسبی برای صرفه جویی انرژی در ساختمان های جدید و قدیمی محسوب می شوند.

عایق بودن بالای پنجره های دوجداره UPVC یو پی وی سی استاندارد دمای مطلوب و ثابتی را بدون استفاده از سیستم های گرمایش یا تهویه معمول خواهد داشت .