پنجره دوجداره UPVC

چرا پنجره دوجداره Upvc

امنیت بالا

دمای احتراق UPVC حداقل ۳۸۰ درجه سانتی گراد است که در مقایسه با پنجره‌های چوبی دیرتر مشتعل شده و اين ماده برخلاف چوب با دور نمودن منبع حریق خود به خـــود خـاموش می‌شود. همچنین استفاده از مواد افزودنی (مولتی فایرها ) سرعت انتشار حریق را بسیار کند می کند. مقاومت الکتریکی ماده UPVC بسیار بالا بوده و بدون نیاز به سیستم اِرت،خطر برق گرفتگی را به حداقل می رساند.

جذابیت و کارآمدی

جذاب ترين امر در بازسازي و يا نوسازي انتخاب پنجره دوجداره  UPVC  است. مدلهاي مختلفي وجود دارد كه شما خواهيد توانست با انتخاب هر يك از آنها بنا به سليقه و كاربرد هريك و متناسب با هر بودجه اقدام به تهيه آنها نماييد ؛ همچنین مقاومت ۱۰۰% در برابر پوسيدگي دارند و عدم نياز به رنگ آميزي ساليانه می باشد .

صرفه جویی انرژی

پنجره های دوجداره UPVC  یو پی وی سی استاندارد ، راه حل مناسبی برای صرفه جویی انرژی در ساختمان های جدید و قدیمی محسوب می شوند. عایق بودن بالای پنجره های دوجداره UPVC  یو پی وی سی استاندارد دمای مطلوب و ثابتی را بدون استفاده از سیستم های گرمایش یا تهویه معمول خواهد داشت ، همچنین امکان بهره برداری بیش از ۴۰ درصد سطح شیشه را به ما می دهد .

عایق گرما ، سرما ، صدا و گردو غبار

طبق مطالعات سازمان بهینه سازی مصرف سوخت ۴۸ درصد راههای نفوذ هوا از پنجره‌ها و ۲۴ درصد آن از درهاست. عایق بودن شیشه‌ها، اتلاف انرژی‌های سرمایشی و گرمایشی را نزدیک به ۴۵ تا ۷۵ درصد کاهش می دهد. ( با توجه به تعبیه شیشه‌های دوجداره) همچنین زهواره‌های لاستیکی ظریف و زیبا و با طرحهای خاص موجب جلوگیری از نفوذ گرد و غبار،رطوبت،صدا و آلودگی ناشی از دود صنایع و اتومبیل‌ها می شود . این امر تا حد زیادی نگرانی خطرات ناشی از آلودگی هوا را کاهش می دهد.

پنجره Upvc

پنجره دوجداره Upvc چیست؟

ماده اولیه درب و پنجره دوجداره UPVC از مخفف کلمات Unplasticised Poly Vinyl Choloride تشکیل شده است . این ماده یک نوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام بوده و در فرآیند تولید UPVC مواد مختلفی چون ضربه گیرها، تثبیت کنندها، مواد ضد احتراق، پرکننده ها، کمک کنندها، رنگ های صنعتی و روان سازها به آن اضافه می شود که قابلیت کاربردی به عنوان پروفیل درب و پنجره را باعث می گردد.

تنظیم کننده ضربه(Impact Modifier):

این ماده، مقاومت پروفیل را در مقابل ضربه تنظیم و تثبیت می نماید.

کربنات کلسیم(caco3):

این ماده به عنوان پرکننده(Filler) مورد استفاده می باشد. کربنات کلسیم می بایست روکش شده وبا دانه بندی مناسب استفاده شود. استفاده از نوع نامرغوب این ماده علاوه بر تاثیر نامطلوب بر روی مقاومت الاستیسیته سایر خواص محصول، موجب خورندگی تجهیرات تولید نیز میگردد.

دی اکسید تیتانیوم(Tio2):

این ماده افزودنی برای سفیدی رنگ پروفیل و همچنین مقاوم سازی آن در مقابل اشعه ماورای بنفش بکار برده می شود.

پایدارکننده(Stabilizar):

این ماده افزودنی پایدار کننده رنگ و مقاومت حرارتی پروفیل در مقابل تابش نور خورشید و اشعه ماورای بنفش بوده و در براقیت سطح پروفیل نیز موثر می باشد.

مزایای بکارگیری پنجره دوجداره Upvc

 1. استحکام بسیار بالا
 2. زیبایی فوق‌العاده
 3. صرفه جوئی در مصرف انرژی تا ۴۰%
 4. کاهش آلودگی صوتی تا میزان ۳۵ دسی بل
 5. پائین بودن ضریب انتقال حرارتی
 6.   حفظ محیط زیست از طریق بازیافت
 7.  مانع ورود گردو غبار و دود و گازهای موجود از محیط بیرون به داخل
 8. مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
 9. مقاوم در مقابل نفوذ اشعه ماوراء بنفش خورشید
 10. عدم اشتعال در هنگام آتش سوزی و حریق
 11. مقاوم در برابر زنگ زدگی ،خوردگی و رطوبت هوا
 12. ایمن در برابر سرقت
 13. بی نیاز به صرف هزینه رنگ آمیزی
 14.  تنوع در طرح و تطابق با هر نوع معماری
 15.  تنوع در رنگ
 16.  نظافت راحت و آسان
 17.  نصب آسان
 18. ثبات رنگ در برابر اشعه خورشید
 19.  مقاوم در برابر عوامل خوردگی – اسیدها و بازها و موارد شیمیایی
 20. مقرون به صرفه

  قیمت پنجره دوجداره

 21. تنوع در طرح و نوع بازشوها
 22. تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه
 23. عدم نیاز به سرویسهای مکرر
 24. قابلیت استفاده از روکشهای رنگی
 25. قابلیت بازیافت

سیستم دوجداره چیست؟

امروزه PVCدر کنار پلی اتیلن – پلی پروپیلن – پلی استیرول به عنوان یک ماده استاندارد در زمینه های مختلف کاربرد فراوانی دارد.افزودنیها با افزودن موادی مانندضربه‌گیرها(Impact Modifiers) ، کاهش‌دهنده‌های سرعت اشتعال یا متعادل کننده‌های گرما (Heat Stabilizers)، پرکننده‌ها (Fillers)، کمک فرایندها(ProcessingAids) و روان‌کننده‌های داخلی و خارجی(Internal&External Lubricants). در صورت نیاز رنگ‌های صنعتی (Pigments) و اکسیـد تیتانیوم (Tio2) به نفت خام و نمک طعام ماده جدیدی بدست می‌آید. که هر چند خمیر مایه آن PVC است لیکن خواص فیزیکی متفاوتی داشته و به آن ماده غیر پلاستیک یا UPVC اطلاق می‌شود.

مقایسه پروفیل پنجره دوجداره UPVC “

اساس پنجره دوجداره، شیشه دوجداره آن می باشد ، که شامل دو یا چند لایه شیشه میباشد که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند ، توسط اسپیسر در دور تادور آن، از هم جدا شده اند. در فضای بین شیشه ها هوا یا گازهای خاص بدون رطوبت (آرگون یا کریپتون) با فشاری تقریباً مساوی با هوایی بیرون وجود دارد ؛ در شیشه درب و پنجره UPVC غالباً از اسپیسرهای آلومینیمی استفاده می کنند .که درون اسپیسر را با ماده رطوبت گیر پر می کنند، که این ماده سبب جذب رطوبت هوای مابین دو شیشه می گردد و توسط مواد درزگیرعایق کاملاً آب بندی شده است. در صورت استفاده از شیشه دوجداره و پنجره های عایق می توانند در  مصرف انرژی بسیار صرفه جویی کنید. علاوه بر کاهش مصرف انرژی و سر و صدا، محیط زیست پاکیزه تری نیز خواهیم داشت.

مراحل تحویل پنجره دوجداره

2- بازدید از محل پروژه و اندازه‌گیری پنجره UPVC

در این مرحله کارشناس مربوطه که کاملاً به محصول احاطه دارد، از محل پروژه شما بازدید به عمل می‌آورد. هم‌زمان بصورت حضوری، فرم‌ها و طرح‌هایی که در پروژه شما قابل‌استفاده می‌باشد را به‌صورت دقیق شرح می‌دهد. طرحی منطبق با خواسته و نیاز شما و البته کاملاً استاندارد و فنی طراحی گردد. کارشناسان ابعاد بردار ما در کارخانه حضور دارند و این به لحاظ تسلط دقیق بر روی کلیه اجزای می‌باشد.

4- نصب و تحویل پنجره دوجداره

در این مرحله محصول تولیدشده به محل نصب ارسال‌شده و به‌وسیله تکنسین‌های مجرب نصب می‌گردد. از حساس‌ترین مراحل کار، مرحله نصب این محصول می‌باشد. نصب پنجره UPVC به‌وسیله افراد غیرمتخصص به‌شدت کیفیت را پایین می‌آورد. پنجره دوجداره می‌بایست طوری نصب گردد که به‌راحتی باز و بسته‌شده و بالاترین کارایی را داشته وبه صورت استاندارد عایق‌کاری شود تا ساختمان از نفوذ گردوغبار ، رطوبت و صدا در امان باشد .

سایر خدمات درساوین

1-مشاوره و خدمات تلفنی درب و پنجره UPVC

در این مرحله بلافاصله پس از تماس با دُرساوین ، شما با یکی از کارشناسان شرکت ارتباط داده می‌شود. پس‌ازآن تمامی اطلاعات فنی موردنیاز پنجره‌های UPVC را به شما ارائه دهد. کارشناسان اطلاعاتی درباره پروفیل‌های موجود دربازار و همچنین معیارهای درست سنجش پنجره دوجداره مناسب را برای شما ارائه می‌دهند .همچنین اطلاعاتی از مزایا پنجره دوجداره برای شما بازگو می‌شود تا شما خریدی بهتر داشته باشید.

3- ارائه پیش فاکتور به کارفرما و تائید نهایی و انعقاد قرارداد

پس از بازدید از پروژه بر اساس مذاکرات تلفنی و حضوری طرح و قیمت پنجره دوجداره ارائه می‌شود و پس از تائید کارفرما و انعقاد قرارداد تولید آن شروع می‌شود. پروسه تولید حدوداً ۵ تا ۸ روز می‌باشد. کارشناسی دقیق، پیش‌نیاز تولید باکیفیت درب و پنجره دوجداره UPVC می‌باشد. لذا دُرسا وین قبل از قطعی نمودن فروش پنجره یوپی‌وی‌سی به مشتریان خود، دو بار محل پروژه را بررسی می‌نماید تا با بالاترین سطح دقت، اقدام به تولید نماید.

5- خدمات پس از فروش محصولات UPVC

در گروه دُرساوین خدمات پس از فروش بسیار حائز اهمیت بوده و پس از نصب و تحویل هر پروژه، دفترچه خدمات پس از فروش شرکت به شما تحویل داده‌شده و چنانچه مشکلی در نصب و تجهیزات وجود داشته باشد. تیم فنی به‌سرعت در محل حاضرشده و مشکل را فوراً مرتفع می‌نماید. پروفیل‌های نصبی ما دارای ۲۰ سال ضمانت کتبی و ۵ سال ضمانت نصب می‌باشد . ما معتقدیم بکار گیری پنجره‌های یوپی‌وی‌سی ، یک‌بار و برای یک‌عمر بایستی باشد. لذا با ارائه خدمات بلندمدت این کیفیت را تضمین کرده و همواره در کنار مشتریان عزیز هستیم.

انواع شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

این قطعات با ایجاد خلأ در بین دو قطعه شیشه به منظور کاهش تبادل حرارتی ساخته می‌شوند. شیشه‌های معمولی به مقدار زیادی انرژی حرارتی ساختمان را به هدر می‌دهند و تا حدود ۳۰٪ از انرژی‌ای را که صرف تهویه هوا شده از طریق آن خارج می‌شود. شیشه‌های دو جداره می‌توانند این مورد را کاهش بدهند.اغلب خريداران شیشه‌های دوجداره هنگام خريد شيشه بر اين نكته اصرار دارند كه آيا بين دو لايه شيشه گاز آرگون تزريق مي شود يا خير؟ دو جداره كردن باعث افزايش ويژگي عايق بودن شیشه‌ها مي شود اما واقعيت اين است كه بر طبق مطالعات انجام شده وجود گاز آرگون در ميان دو لايه شيشه در مقايسه با هوا تنها باعث افزايش W/m²*K 0.2 بر مقدار U-Value مي‌شود و بر ميزان ايزولاسيون صوتي نيز هيچ تاثيري ندارد.

.بطور کلی با دوجداره کردن اصولی و استفاده از چسب های اولیه و ثانويه به صورت اتوماتیک که امکان نفوذ هوا را در بین دوجداره سد کند، احتمال تعرق شیشه دوجداره فوق العاده ضعیف می شود. در واقع آنچه که موجب میشود در شیشه های دو جداره‌ای که به صورت اتوماتیک تولید می‌شود تعرق در سطح شیشه صورت نگیرد، وجود مواد رطوبت گیری است که درون Spacer یا فاصله انداز قرار دارد.

شیشه دوجداره ساده

شیشه ساده یا Float

این نوع شیشه از دو جداره شیشه فلوت ساده تشکیل شده است.
شیشه دوجداره رفلکس

شیشه رفلکس Reflex

این نوع شیشه دو جداره از یک جداره ساده و یک جداره شیشه رفلکس ساخته می شود که جداره شیشه رفلکس باید به طرف بیرون قرار گیرد . شیشه های رفلکس از عبور نور شدید خورشید به شدت جلوگیری می کنند ولی ایراد آنها این است که داخل ساختمان را تاریک کرده و در شب داخل ساختمان نمایان است.

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یا Tempered

شیشه های سکوریت برای محل های پرخطر و پر تردد در نظر گرفته می شود . شیشه سکوریت در هنگام شکستن کاملاً خرد شده و باعث ایجاد تیکه های بزرگ و خطرناک شیشه نمی گردد، شیشه های جانبی خودروها از نوع سکوریت است.

شیشه لمینت

شیشه لمینت Laminate

شیشه های لمینت معمولاً در کارخانه تولید شیشه از دو جداره شیشه ساده به ضخامت ۳ میلی متر و یک لایه رزین در وسط آنها تشکیل شده است . شیشه لمینت در موقع برخورد مانع سخت به آنها خرد نشده و تنها ترک بر می دارد . شیشه های جلو و عقب خودروها از نوع لمینت است .

شیشه دوجداره رنگی

شیشه رنگی یا Tinted

این نوع شیشه از یک جداره رنگی و یک جداره ساده تشکیل شده است.

محصولات ما

پروفیل پنجره دوجداره

امروزه تنوع بسیار بالایی در بازار تولید پروفیل UPVC وجود دارد و بیش از ۳۰ برند پروفیل UPVC در بازار وجود دارد

که هر یک از تولید کنندگان برتر سعی در افزایش کیفیت، ارائه قیمت مناسب، تنوع در محصولات و خدمات حرفه ای می باشند تا سهمی از بازار تولید پرفیل UPVC را جذب نمایند.

قیمت پنجره دوجداره

در بحث قیمت گذاری پنجره upvc عوامل متعددی دخیل است که در این مقاله به چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت

یکی از عمده مسایلی که برای مردم اهمیت دارد بحث قیمت محصول و ارزش بهره وری آن است که در پنجره دوجداره نیز این امر احساس میشود

توری پنجره دوجداره

امروزه توری‌هایی با قاب‌های آلومینیومی،UPVC،چوبی یا فلزی در انواع کشویی،پلیسه،ثابت و رولینگ برای انواع پنجره‌ها موجود است.

قبل از نصب، آگاهی کافی از انواع توری‌ها داشته باشید که با توجه به احتیاجتان گزینه بهتری را انتخاب کنید. هنگام نصب توری پنجره دوجداره UPVC به‌قصد مبارزه با حشرات نباید چیزی را از قلم انداخت .

پنجره دوجداره آلومینیوم

آلیاژهای آلومینیوم به دلیل داشتن خواص منحصر به فرد مانند استحکام بالا نسبت به وزن آن ، جوش پذیری راحت و شکل پذیری عالی دارد.

در پنجره‌هاي آلومينيومي با تکيه بر چند اتصال رايج به خصوص يراق آلات پيچ و پرچي و همچنين پانچ با استفاده از لقمه‌هاي توپر آلومينيومي قدرت اتصال به نحوي فوق‌العاده بالاست. يراق‌آلات مستقيماً به فلز آلومينيوم متصل هستند.