بررسی پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

درب و پنجره ها یکی از مهم ترین قسمت های ساختمان ها هستند. از پنجره ها استفاده می کنیم تا نور طبیعی برای منزل فراهم شود و فضایی برای اتصال به خانه شما با فضای بیرونی ایجاد خواهد کرد. انواع مختلفی از پنجره ها وجود دارند که ما در این مقاله به بررسی پنجره آلومینیومی ترمال بریک خواهیم پرداخت.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین کلیک کنید.

آلومینیوم کاربرد های بسیار زیادی دارد و در صنعت های مختلف از آن استفاده می شود. درب و پنجره های آلومینیومی به طور فزاینده ای در صنعت ساختمان محبوب شده است. از این متریال در ساختمان ها و به عنوان درب و پنجره استفاده می شود. این متریال در کنار یو پی وی سی اصلی ترین نوع متریال برای ساخت پنجره است. پنجره آلومینیومی نیز در طیف رنگ بسیار گسترده ای موجود می باشد که با توجه به سبک ساختمان خود می توانید رنگ آن را برگزینید. درب و پنجره های آلومینیومی بسیار ظریف، زیبا و چشم نواز می باشد. گول ظرافت بسیار بالای درب و پنجره های آلومینیومی را نخورید، مقاومت این نوع از پنجره ها بسیار بالا می باشد که باعث می شود این پنجره از استحکام بالایی برخوردار باشد.

پنجره های آلومینیومی در دو نوع نرمال و ترمال بریک تولید می شوند که در ادامه ویژگی های پنجره ترمال بریک را بررسی می کنیم.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

اگر در حال ساخت و ساز هستید و یا قصد تعویض پنجره های قدیمی خود را دارید، با سه نوع متریال برای قاب های درب و پنجره مواجه خواهید شد. درب و پنجره با سیستم یو پی وی سی، درب و پنجره آلومینیومی و درب و پنجره آهنی تقسیم بندی می شود. درب و پنجره های آلومینیومی خود به دو دسته آلومینیوم نرمال و آلومنییوم ترمال بریک تقسیم می شود.

آلومیینیوم نرمال یا کلاسیک سالیان درازی است که در حال استفاده است. این نوع متریال به دلیل رسانا بودن عنصر آلومینیوم از عایق حرارتی و صوتی خوبی برخوردار نمی باشد. با استفاده از یک تیغه پلی آمید پنجره آلومینیومی ترمال بریک می شود. پنجره ترمال بریک از مزایایی برخوردار هستند که پنجره های نرمال نیز این مزیت ها را نخواهند داشت.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

در واقع ترمال بریک یک عایق حرارتی است که در قاب های درب و پنجره ها قرار می گیرد. با ترمال بریک درب و پنجره ای کار آمدتر و استاندارد تر داشته باشید. توجه داشته باشید که پنجره آلومینیومی ترمال بریک نیز بسیار ظریف و زیبا می باشد که ظرافت این پنجره ها باعث نشده که استحکام آن ها کم شود و پس از مدتی دچار دفرمگی شود. این ظرافت نیز با استحکام بالا همراه است که باعث می شود که درب و پنجره های کشویی شما به سادگی بروی ریل حرکت کند.

همچنین به دلیل مزایای فراوان آلومینیوم نیز می تواند به صورت تک جداره، دوجداره، سه جداره و چهارجداره تولید شود.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

ترمال بریک چیست ؟

با توجه به اینکه فلز آلومینیوم، یک فلزی هادی برق و حرارت محسوب می‌ شود، بنابراین در پروفیل‌های اختصاصی، با وجود اینکه سه نقطه هوابندی وجود دارد اما به دلیل خواص ذاتی آلومینیوم حرارت می تواند از طریق بدنه پروفیل منتقل شود. با اینکه این حرارت تبادل شده بسیار ناچیز است ولی بهینه بودن در دنیای امروز حرف اول را می‌ زند. اما راه حل این مشکل چیست؟ می‌توان با جدا کردن قسمت داخلی پروفیل و قسمت خارجی پروفیل به وسیله یک ماده عایق مشکل را برطرف نمود. می‌ توان گفت پروفیل‌ های حرارت شکن یا ترمال بریک یکسری پروفیل‌ هایی هستند که با استفاده از نوارهای پلی آمید و یا PVC قسمت داخلی پروفیل را از قسمت خارجی آن جدا می‌ کنند.

البته نکته قابل توجه این است که نوارهای پلی آمید به دلیل ماندگاری و مقاومت بالاتر از نوارهای PVC بسیار بهتر و مناسب تر می‌ باشند. پروفیل‌ های ترمال بریک گران‌ تر از پروفیل‌ های اختصاصی هستند، اما بر اساس محاسباتی که انجام شده این پروفیل ‌ها حداکثر بعد از مدت زمانی 5 سال می‌توانند هزینه خود را برگردانند.

مزیت های پنجره آلومینیومی ترمال بریک

  • عایق حرارتی و صوتی
  • عایق رطوبتی
  • غیر قابل اشتعال
  • قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست
  • سرسختی بالا در مقابل آلودگی هوا و گرد و غبار
  • سبک و در عین حال مقاوم در برابر فشار زیاد باد
  • زیبایی ظاهری و تنوع در رنگ
  • ایمنی بالا در برابر سرقت و زلزله
  • مقاومت بالا در مقابل عوامل محیطی از قبیل تابش آفتاب و باران

ماندگاری

درب و پنجره های آلومینیومی از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار هستند. همچنین این نوع از پنجره ها تاب برنمیدارند و دچار دفرمگی نخواهند شد. این عنصر ضد آب بود و بسیار در برابر خوردگی مقاوم می باشد. این متریال باعث شده درب و پنجره های شما طول عمر بسیار بالایی داشته باشند. استحکام پنجره آلومینیومی نسبت به یو پی وی سی کمتر است.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

رنگ آمیزی

پنجره های آلومینیومی در رنگ های بسیار زیادی به بازار عرضه شده است. پنجره های آلومینیومی به دو مدل پودری و انادایز رنگ آمیزی می شود که می توانید بر اساس نمای ساختمان خود و علم رنگ شناسی بهترین انتخاب رنگ را داشته باشید. رنگ آمیز پودری نیز با دستگاه بر روی آلومینیوم اسپری می شود.

بهینه سازی انرژی

از آنجا که فلز آلومینیوم به صورت ذاتی سبک می باشد، قابل انعطاف بالایی داشته و کار کردن با آن آسان است. پنجره آلومینیومی نرمال نیز از عایق خوبی برخوردار نیست، اما پنجره آلومینیومی ترمال بریک نیز با استفاده از تیغه پلی آمیدی که به پنجره اضافه می شود باعث شده فلز آلومینیوم از حالت رسانا خارج شود و عایق مطلوبی داشته باشد.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

صرفه جویی در هزینه

با توجه به قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک و مزایایی که این متریال خواهد داشت، باعث شده این نوع از پنجره های قیمت به صرفه ای داشته باشد. همچنین نسبت به طول عمر طولانی که این متریال دارا می باشد و عایق حرارتی بسیار قوی که باعث می شود مبلغ قبوض انرژی شما کاهش داشته باشید، در هزینه های شما صرفه جویی انجام می گیرد.

تعمیر و نگهداری اندک

این متریال همانند پنجره های یو پی وی سی نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند. پنجره آلومینیومی ترمال بریک به دلیل ظرافت و استحکام بالا توانایی تحمل بالا رفته و عملا بدون نیاز به تعمیر و نگهداری خواهید داشت.

دوام و طول عمر بالا

فریم های آلومینیومی بسیار سبک وزن و مستحکم هستند. همچنین عنصر آلومینیوم به شدت بادوام است و با گذاشت زمان شکل خود را از دست نخواهد داد. انعطاف پذیری این متریال بسیار بالا می باشد. درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک نیز سال ها عمر خواهد کرد و با گذشت زمان ساختار و حالت خود را از دست نخواهد داد.

همچنین این متریال پس از گذشت عمر خود به چرخه طبیعی بازگشته و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

عایق صدا

توجه داشته باشید که پنجره های یو پی وی سی از عایق بسیار قوی برخوردار هستند. در مقابل یو پی وی سی پنجره های الومینیومی نرمال نیز به دلیل رسانا بودن این فلز از عایق خوبی برخوردار نیستند. اما با اضافه کردن تیغه پلی آمید و از بین رفتن رسانایی این عنصر عایق صوتی این پنجره های بسیار قوی شده و با یو پی وی سی رقابت می کند.

استفاده از شیشه های بزرگتر

قاب های آلومینیومی به طور کلی نسبت به پروفیل یو پی وی سی از ظرافت، براقیت و زیبایی بیشتری برخوردار می باشد. پروفیل آلومینیوم بسیار قوی و در عین حال سبک وزن می باشد. این سبک بودن آن باعث نشده استحکام آن کاهش پیدا کند. این ویژگی منحصر به فرد آلومینیوم باعث شده استفاده از آن افزایش و محبوبیت آن به مراتب بالاتر برود.

کاهش انتشار گازهای گل خانه ای

در طول عمر ساختمان نیز به لحاظ انرژی در مقایسه با انرژی ورودی اولیه، تا بیش از 100 برابر بیشتر صرفه جویی می شود.
برای خانه هایی که گرمایش به صورت الکتریکی در آنها انجام می شود، یا خانه هایی که در اقلیم های گرم، سرمایش آنها به صورت الکتریکی صورت می گیرد، قریب به 300 برابر صرفه جویی انجام می شود.
برای نمونه در مورد میزان میانگین گاز برای گرم شدن خانه ای در ملبورن، استفاده از پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک باعث می شود تا تنها در سال اول استفاده از این پنجره ها، میزان معادل CO2 تا سه برابر در مقایسه با تولید قاب های آلومینومی نرمال بیشتر صرفه جویی شود.

معایب در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

قیمت در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک بر اساس مقدار وزن پروفیل آلومینیوم به کار رفته در ساخت آن محاسبه می شود. این امر باعث شده که قیمت این نوع پنجره نسبت به سایر پنجره ها گران تر باشد. علاوه بر آن قیمت یراق آلاتی که در پنجره آلومینیومی ترمال بریک استفاده می شود بالاست.

پنجره ترمال بریک قابلیت اصلاح و تغییر شکل را نداند و بعد از تولید نمیتوان فریم پنجره را تغییر داد.

این نوع در و پنجره از آلومینیوم تشکیل شده و تا حدی سرما و گرما را به داخل ساختمان انتقال می دهد.

چرا از آلومینیوم در پنجره آلومینیومی ترمال بریک استفاده می شود؟

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

آلومینیوم در بسیاری از موارد مصالح مناسبی برای ساخت در و پنجره محسوب می شود. آلومینیوم فوق العاده قوی، سبک، مقاوم در برابر آب و هوا است و در طول حیات قابل قبول خود، نسبت به مصالح دیگر نیاز کمتری به حفظ و نگهداری دارد.

با این حال، آلومینیوم رسانای بسیار خوب گرما است، بدان معنی که عایق بسیار ضعیفی در برابر شرایط آب و هوایی زمستان و حفاظت کمی در برابر خورشید تابستان فراهم می کند و در واقع مقدار زیادی گرما و سرما از طریق قاب در و پنجره از دست می رود یا کسب می شود. این امر در نهایت می تواند سبب تضعیف عملکرد شود.

با وجود نقص ساختاری که در درها و پنجره های آلومینیومی وجود داشت، این نقص به سرعت با بکارگیری مواد و مصالح ترمال بریک یا گرمابند حل شده است. همانظور که گفته شد تکنولوژی ترمال بریک دارای یک نوار پلی آمید تقویت شده بین پروفیل های آلومینیومی داخل و خارج است که سدی عایق در قاب پنجره ایجاد می کند.

سیستم پنجره آلومنیومی ترمال بریک مزایای بسیاری را ارائه می دهد، از همه مهم تر عملکرد حرارتی را بهبود می بخشد. مزایای استفاده از آلومینیوم مانند مقاومت، دوام و استقامت حفظ می شوند، در عین حال نقطه ضعف هدایت حرارتی رفع می شود.

یو پی وی سی یا ترمال بریک؟

زمانی که قصد خرید پنجره برای ساختمان خود را دارید با دو متریال پر کاربرد یو پی وی سی و آلومینیوم  مواجه خواهید شد. کدام برای ساختمان شما مناسب تر است؟ برای پاسخ دادن به این پرسش باید بدانید که رقابت بین این دو متریال بسیار حساس می باشد. معمولا تولید کنندگان درب و پنجره معمولا بر اساس متریالی که بروی آن تمرکز دارند شما را راهنمایی می کنند. اما تفاوت و برتری هرکدام را تنها مالک و صاحب خانه می تواند تشخیص دهد. همچنین می توانید با گروه صنعتی درساوین تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند.

توجه داشته باشید که گروه صنعتی درساوین توانایی انجام پروژه های با سیستم یو پی وی سی و آلومینیوم ترمال بریک را دارا می باشد.

قیمت پنجره ترمال بریک آلومینیومی

عوامل متعددی در قیمت پنجره ترمال بریک آلومینیومی مؤثر هستند. استفاده از انواع پنجره های چوبی و upvc جهت جلوگیری از نفوذ سرما از دیرباز تاکنون رواج داشته است. اما دوام، زیبایی و استحکام پنجره آلومينيومي دو جداره همچنان علاقمندانی را به سوی خود جذب می کند.

استفاده از قطعه پلی آمید و یا پلی اورتان جهت جلوگیری از عبور حرارت می تواند فرایندی زمان بر و هزینه بر باشد. بنابراین طبیعی است که قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک نسبت به انواع پنجره های نرمال و یا پنجره های upvc و پنجره های چوبی بیشتر باشد. با این حال پنجره های آلومینیومی مزایایی دارند که می تواند قیمت آلومینیوم ترمال بریک را جبران سازد.

 
 

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم