مشکلات متداول در استفاده از پنجره دوجداره

مشکلات متداول در استفاده از پنجره دوجداره

استفاده از درب و پنجره دوجداره بسیار مفید بوده و مزایای فراوانی دارد. با این وجود مشکلاتی نیز در طول استفاده از این پنجره ها به وجود می آید. در این مقاله مشکلات متداول در استفاده از پنجره دوجداره را بررسی می کنیم.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

این موضوع که در طول استفاده از پنجره و یا درب های دوجداره مشکلاتی ایجاد شود طبیعی بوده و مسئله ای جدی محسوب نمی شود. همچنین راهکارهایی برای مقابله با این اشکالات وجود دارد.

مشکلات متداول در استفاده از پنجره

با شناخت مشکلات موجود در زمینه استفاده از پنجره دوجداره می توانید در مواردی مانع از بروز آن شده و یا اقدام به رفع مشکل نمایید. در ادامه برخی از متداول ترین مشکلات را بررسی کرده و با آن ها آشنا می شویم.

مشکلات متداول در استفاده از پنجرهتغییرات رنگ پروفیل

تغییرات رنگ پروفیل یکی از مواردی است که بر اثر مرور زمان برای بسیاری از پنجره ها پیش می آید و ظاهر نامناسبی را برای ساختمان و محیط ایجاد می کند. این تغییرات رنگ می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. تابش نور خورشید و کیفیت پایین پروفیل مصرفی از عوامل اصلی این اتفاق است. می توان گفت در استفاده از پنجره دوجداره این موضوع یکی از متداول ترین اشکالات است.

عدم کارکرد به عنوان عایق صوت

دلیل اصلی استفاده از پنجره دوجداره خاصیت عایق صوت بودن آن است. حال مواقعی پیش می آید که شاهد بروز مشکل عدم کارکرد پنجره دوجداره به عنوان عایق صوت هستیم. این ایراد می تواند مشکلات فراوانی را برای ساکنین ایجاد کند. بروز این مشکل می تواند به دلیل کیفیت پایین ساخت باشد. دلیل دیگر این موضوع می تواند از رگلاژ خارج شدن پنجره شما باشد که این مشکل با رگلاژ مجدد برطرف خواهد شد.

استفاده از پنجره دوجداره و مشکلات آنمشکل در باز و بسته شدن در استفاده از پنجره دوجداره

مورد آخری که در میان مشکلات استفاده از پنجره دوجداره قصد بررسی آن را داریم، مشکل در باز و بسته شدن  پنجره و در مورد نظر است. این ایراد نیز ممکن است به میزان زیادی پیش بیاید. بروز مشکل در باز و بسته شدن پنجره به کلی کارایی آن را مختل می کند و باید به سررعت به فکر رفع آن باشید. یکی از علل اصلی این مشکل تغییرات ساختمان و نشست آن است. از طرف دیگر این ایراد ممکن است با از رگلاژ خارج شدن پنجره شما پیش بیاید. در هر دو این موارد مهم ترین راهکار رگلاژ مجدد پنجره به کمک افراد متخصص خواهد بود.

آیا امکان تعویض پروفیل های بی کیفیت وجود دارد؟

بخش بسیار زیادی از پنجره ی دوجداره را پروفیل آن تشکیل می دهد و در صورت بی کیفیت بودن، اشکالات فراوانی را شاهد خواهیم بود. باید گفت که در صورتی که پروفیل شما مرغوب نباشد و قصد تعویض آن را داشته باشید مجبور خواهید شد که پنجره را به طور کلی تعویض نموده و هزینه بسیار زیادی را صرف آن نمایید. در نتیجه بهتر است که در هنگام انتخاب پروفیل مورد نظرتان توجه و دقت لازم را داشته باشید و از برند ها و شرکت های معتبر استفاده کنید.

آیا می توان مشکل تغییر رنگ پروفیل را حل نمود؟

بیشترین مشکلی که برای پنجره های دوجداره ممکن است که ایجاد شود تغییر رنگ پروفیل آن است. این مشکل نیز به راحتی قابل رفع نیست و بهتر است که پیش از این اتفاق مراقبت های لازم انجام شده و از همچنین از پروفیل های با کیفیت مناسب استفاده نمایید.

سخن پایانی

مشکلات در استفاده از پنجره دوجداره می توانند در مواقع بسیاری دردسرساز و یا موجب نگرانی شوند. بروز برخی از این مشکلات می تواند به کلی عملکرد مفید پنجره را دچار مشکل کند و کارایی آن را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورد. در این مقاله این مشکلات را بیان کرده با علل آن ها بیشتر آشنا شدیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشند.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم