نحوه خواندن برچسب پنجره

نحوه خواندن برچسب پنجره

هر محصولی همراه با توضیحاتی به بازار و خریداران ارائه می شود. در صورت توجه به توضیحات و آگاهی از آن ها می توان درک بهتر و آگاهی درست تری از ویژگی ها و قابلیت های یک محصول به دست آورد. در این مقاله با نحوه خواندن برچسب پنجره آشنا خواهیم شد.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

برچسب پنجره اطلاعات بسیار زیاد و مهمی را درباره عملکرد، ویژگی ها و بازده پنجره در اختیار شما قرار می دهد، بنابراین باید توجه ویژه ای به این بخش از پنجره داشته باشید تا بتوانید انواع برند ها و مدل های پنجره را با هم مقایسه کرده و به انتخاب درستی دست بزنید.

مطالب موجود بر روی برچسب پنجره

برچسب های نصب شده بر روی پنجره شامل اطلاعاتی هستند که به وسیله NFRC یا همان شورای ملی رتبه بندی تدوین و مکتوب شده اند. این سازمان یک مجموعه غیر دولتی و مستقل به حساب می آید که با شرایط ویژه و سختگیرانه ای به بررسی و رتبه بندی انواع پنجره ها می پردازد. هدف این رتبه بندی معرفی و یا توصیه نوع خاصی از پنجره نیست و تنها اطلاعات را منتقل می کند.

برچسب پنجرهمهمترین کاری که این برچسب ها انجام می دهند این است که اطلاعات و مشخصاتی کاربردی از پنجره های مختلف جمع آوری کرده و به مصرف کننده ارائه می دهد تا فرد شناخت و اطلاعات دقیقی را از محصول مورد نظر در اختیار داشته باشد.

برای درک بهتر محتوای درج شده بر روی این برچسب ها چهار فاکتوری که بر روی آن توضیح داده شده است را مرور کرده و با آن ها آشنا می شویم.

U در برچسب پنجره

فاکتور یو شامل اطلاعات عایق بندی پنجره است. سرعت انتقال حرارت از طریق پنجره به وسیله ی این پارامتر مشخص می شود. درجه بندی فاکتور U عددی بین صفر تا 20 را نشان می دهد که این عدد برخی اوقات نیز بین 1 تا 20 است.

هر چه این عدد نشان داده شده پاییت تر باشد، پنجره مورد نظر عایق بندی بهتری را دارا است. در نتیجه باید توجه داشته باشید که اگر عایق بندی برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است به دنبال عدد پایینی در پارامتر U روی برچسب پنجره باشید.

خواندن برچسب پنجرهضریب حرارت خورشیدی

ضریب حرارت خورشیدی میزان کارکرد پنجره در جلوگیری از گرمای خورشید را اندازه گیری می کند. شیوه این محاسبه اینگونه است که میزان تابش خورشید به سمت پنجره و میزان گرمای جذب شده توسط پنجره را اندازه گیری می کند. روی این برچسب عددی بین ۰ تا یک ثبت شده است.

به هر اندازه که ضریب افزایش حرارت خورشیدی برای یک پنجره کمتر باشد، میزان گرمای کمتری توسط پنجره جذب و به فضای داخلی منتقل خواهد شد.

محصولی که این عدد برای آن کمتر باشد در هوای گرم و فصل تابستان گرمای کمتری را از طریق تابش نور خورشید به خود جذب می کند و از طرفی پنجره با شاخص بالاتر گرمای بیشتری را جذب کرده و فضای داخلی را گرم تر می کند. در اینجا مهم این است که شرایط جوی محلی که پنجره در آن نصب خواهد شد را مدنظر قرار داده و متناسب با نیازهای حرارتی آن اقدام به انتخاب گزینه مناسب نمایید.

انتقال هوا

پارامتر انتقال هوا میزان هوای ورودی به داخل ساختمان را از طریق پنجره مشخص می کند. این عدد چیزی بین ۰.۱ تا ۰.۳ را شامل می شود. کمتر بودن این ضریب نشان دهنده میزان کمتر نفوذ هوا به داخل از طریق پنجره خواهد بود.

البته باید بدانید که فاکتور بسیار مهم که در این مورد ممکن است تاثیر زیادی داشته باشد، شیوه صحیح نصب پنجره است.

ضریب انتقال نور

ضریب انتقال نور با VT نشان داده می شود. این پارامتر مربوط به میزان نور ورودی به پنجره است.

ضریب انتقال نور با عددی بین ۰ تا یک نشان داده می شود. در این میان نکاتی هستند که روی این عدد اثرگذار خواهند بود، این نکات شامل تعداد و اندازه شیشه های پنجره و همین طور پوششی که روی آن قرار می گیرد است. هر چه عدد VT بیشتر باشد، نور طبیعی بیشتری به داخل فضا وارد خواهد شد.

در پایان

برچسب پنجره بر روی تمامی پنجره های استاندارد نصب می شود. این برچسب ها شامل اطلاعات و مطالب فراوانی در رابطه با ویژگی ها و کیفیت پنجره شما هستند. در این مقاله با نحوه خواندن برچسب پنجره دوجداره آشنا شدیم.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم