پنجره در اشکال هندسی متفاوت

پنجره در اشکال هندسی متفاوت

درب و پنجره  UPVC با مزایایی که دارا می باشند، توانسته اند محبوبیت بالایی کسب کنند و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مزایای مثبت این پنجره ها تولید آنها در اشکال هندسی متفاوت است. پنجره های یو پی وی سی در اشکال هلالی و انواع فرم ها و اشکال مختلف از جمله خم ویترینی، خم مسجدی، خم سینوسی، خم ابرویی، خم بیضی، خم خورشیدی و یا ترکیبی از خم های فوق تولید می شوند. البته این کار امری آسان نیست و نیازمند ماشین آلات مخصوص و دانش فنی بالای تیم است. در این مقاله به موضوع تولید پنجره در اشکال شکسته و هلالی می پردازیم.

برای کسب اطلاع از قیمت در و پنجره هافمن کلیک کنید.

اساسا پنجره از عناصری است که در طراحی تاثیر زیادی دارد، در نتیجه این عضو از ساختار معماری می تواند بسیار متنوع طراحی شود و در شکل های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد.

پنجره دوجداره با اشکال متفاوت

تولید پنجره های دوجداره با اشکال خاص از قبیل هلالی، ذوزنقه، مثلثی، دایره و … علاوه بر احتیاج به امکانات و ماشین آلات مخصوص نیاز به داشتن دانش کافی و مهارت بالا در این زمینه دارد.
تولید پنجره های هلالی احتیاج به تجربه و مهارت زیادی دارد، زیرا زیبایی این پنجره ها بستگی به زیبایی هلال آنها دارد.

یکی از مواردی که در تولید و ساخت پنجره های دوجداره در اشکال شکسته و هندسی از اهمیت بالایی برخوردار است نحوه الگوبرداری و زاویه مناسب و در نهایت نصب دقیق و آب بندی استاندارد پنجره های فوق می باشد. نکته مهم و حائز اهمیت در تولید و نصب پنجره دوجداره در اشکال شکسته و هلال این است که فریم آهنی که در زیر پنجره نصب می گردد کاملا دقیق و هندسی ساخته شود.

پنجره دوجداره با اشکال متفاوتمراحل ساخت پنجره در اشکال متفاوت

مراحل زیر باید با دقت انجام شود تا بتوان پنجره ای زیبا با هلالی ویژه تولید کرد:

 • آب بندی استاندارد
 • الگوبرداری صحیح
 • تولید و اسمبل پنجره با کمان یا زاویه مربوطه
 • تولید آرک و زاویه مناسب
 • نصب دقیق در محل

ویژگی های پنجره در اشکال هندسی متفاوت

این پنجره ها را می توان در رنگهای سفید و لمینیت طرح چوب ساخت.
همچنین این پنجره ها در صرفه جویی انرژی نقش موثری دارند. همچنین در مقابل نور خورشید و شرایط مختلف آب و هوایی دچار تغییرات نخواهند شد.

 • عایق صوتی تا ۷۵% با استفاده از شیشه های دوجداره
 • مقاوم و عدم زنگ زدگی در مقابل رطوبت
 • مصونیت از آلودگی های صوتی
 • عایق در برابر گرد و غبار
 • عایق در برابر نفوذ باد و باران
 • قابل اجرا در طرحهای مختلف اعم از پنجره های هلالی, قوس دار و اشکال غیر منظم

تنوع اشکال هندسی پنجره و طراحی

اشکال هندسی متفاوت در ساخت و شکل پنجره برای ساختمان های متفاوت و کاربری های گوناگون امکان های متنوعی را ایجاد می کند. با تغییر شکل ظاهری پنجره های استفاده شده می توان حس های متنوعی را در فضای داخلی ایجاد کند. پنجره ها می توانند به شکل دایره، مثلث، مستطیل و یا اشکال ترکیبی باشند.

در پایان

پنجره های ساخته شده در اشکال هندسی متفاوت جذابیت های فراوانی از نظر ظاهری دارند. در این مقاله با این پنجره ها که در شکل های متفاوت وجود دارند آشنا شدیم. امید است این مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشند.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم