کارخانه تولید سیم و کابل آلومینیومی

کارخانه تولید سیم و کابل آلومینیومی

همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی طرح مجتمع بزرگ تولیدمفتول ،سیم و کابل آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی کازرون آغاز شد.

برای خرید پنجره آکپا کلیک کنید.

همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی طرح مجتمع بزرگ تولیدمفتول، سیم و کابل آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی کازرون آغاز شد.

در این مراسم که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار فارس، نماینده مردم شهرستان‌های کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، رییس سازمان صمت و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، کلنگ عملیات اجرایی این طرح بزرگ تولیدی و صنعتی به زمین زده شد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح صنعتی گفت: مجتمع تولید مفتول، سیم وکابل آلومینیوم کازرون در فاز نخست در زمینی به مساحت ۱۶۴۵۵ متر مربع و با سرمایه گذاری ۶۵۰۰ میلیارد ریال اجرایی می‌شود.

سید مصطفی هاشمی گفت: با بهره برداری از این طرح تا ۱۸ماه آینده برای بیش از ۸۰ نفر اشتغال مستقیم وپایدار ایجاد می‌شود.

او گفت: در این مجتمع تولیدی بعنوان بزرگ‌ترین و مجهزترین واحد تولید صنایع کابل و سیم ومفتول آلومینیومی جنوب کشور تجهیزات خط تولید بافناوری نوین نصب و راه اندازی خواهد شد.

هاشمی گفت: با بهره برداری از این طرح در فاز نخست ظرفیت تولید سالانه ۲۰هزار تن مفتول آلومینیومی،۱۲هزار تن سیم آلومینیومی و ۸هزارتن نیز انواع کابل هوایی خود نگهدار و کابل زمینی، آلومینیومی ایجاد می‌شود.

او گفت: بخش زیادی از مواد اولیه طرح بعنوان صنعت پایین دستی صنایع آلومینیوم از مجتمع آلومنیوم جنوب در لامرد تامین می‌شود و بخش عمده‌ای از محصولات نیز علاوه برتامین نیاز داخلی، جنبه صادراتی خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به آماده سازی زیر ساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی کازرون برای واگذاری به سرمایه گذاران، گفت: این منطقه ویژه اقتصادی که با اعتبارات شرکت شهرک‌های صنعتی فارس راه اندازی شده، دارای تمام مزایای قانونی مناطق ویژه اقتصادی کشور است که با مجوز دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فعالیت رسمی خود در بخش واگذاری زمین را از نیمه دوم سال گذشته آغاز کرده و ظرفیت مهمی برای استقرار و فعالیت صنایع صادرات محور فراهم شده است.

هاشمی گفت: مساحت اولیه منطقه ویژه اقتصادی کازرون ۷۵ هکتار است که کار‌های الحاق ۱۲۵ هکتار به اراضی آن در قالب طرح توسعه انجام شده که بااتمام کار‌های تملک در مجموع مساحت آن به ۲۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت.

تولید کابلاو با بیان اینکه صنایع صادرات محور مبتنی بر ظرفیت‌های شهرستان کازرون و مناطق اطراف شهرستان در حال استقرار در این منطقه ویژه اقتصادی هستند گفت:تاکنون طرح‌هایی نظیر سردخانه ۵ هزار تنی و بسته بندی میوه‌های صادراتی، طرح تولید دمنوش‌های گیاهی صادراتی، طرح تولید سینک ظرفشویی و این طرحی که امروز عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، مجوز استقرار در یافت کرده اند و برخی طرح‌های دیگر نیزنظیر کالای پزشکی و لوازم خانگی درخواست خود ارائه کرده اندو در مرحله انعقاد قراردادند که با طی مراحل اداری به زودی مستقر می‌شوند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه در منطقه ویژه اقتصادی کازرون زیر ساخت‌های اصلی نظیر آب، گاز و برق تامین شده و تکمیل سایر پروژه‌های زیر ساختی نظیر روشنایی معابر، سر در ورودی، باسکول و ساختمان‌های منطقه ویژه اقتصادی و گمرک نیز در مرحله برآورد است وهمزمان با استقرار واحد‌ها انجام می‌شود، گفت: هم اکنون ساختمان گمرک در ساختمانی موقت راه اندازی و به فعالیت می‌پردازد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه بر اساس قانون دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تمامی مراحل شامل صدور جواز تاسیس، جواز ساخت، پایان کار وپروانه بهره برداری توسط شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و در کوتاهترین زمان و بصورت کاملا رایگان انجام می‌شود گفت: برای حمایت از سرمایه گذاران، شرایط واگذاری اراضی در منطقه ویژه اقتصادی کازرون به صورت نقد و اقساط است.

او گفت: در مجموع و با احتساب اراضی طرح توسعه، منطقه ویژه اقتصادی کازرون ظرفیت استقرار ۵۰۰ واحد تولیدی، صنعتی و تجاری با پیش بینی اشتغال ۱۲۰۰نفر را خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵۰۰میلیارد ریال برای انجام زیرساخت‌ها هزینه شده است، گفت: هم اکنون نیز دو طرح با مبلغ بیش از ۵۰ میلیارد ریال در حال انجام است و به زودی آسفالت خیابان‌های اصلی انجام می‌شود.

هاشمی گفت: امیدوارم با توجه به قابلیت‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی کازرون، این منطقه بتوانند زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار وتوسعه صادرات فراهم کند. در این مراسم وزیر علوم تحقیقات و فناوری در سخنان کوتاهی با قدردانی از سرمایه گذاران این طرح اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از این طرح هر چه سریعتر تولید و اشتغال پایدار در این منطقه منطقه ویژه اقتصادی کازرون شکل گیرد.

دکتر محمدعلی زلفی گل گفت: حرکت در مسیر تولید و اشتغال باعث رشد وشکوفایی جامعه و برکت در کار می‌شود و حمایت‌های لازم از دولت در مسر تولید انجام می‌شود.

استاندار فارس نیز با تاکید بر تسریع در اجرای طرح توسعه این منطقه ویژه اقتصادی بر تخصیص اعتبارات به منظور حمایت از منطقه ویژه اقتصادی تاکید کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های جهادی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی در خصوص تسریع در راه اندازی وتحرک در راه اندازی این ناحیه صنعتی بر حمایت وتخصیص اعتبارات دولتی تاکید و خواستار رفع مشکل طرح توسعه شد.

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در کازرون در سال ۱۳۸۹ به تصویب هیات وزیران رسید و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس به عنوان متولی اجرای آن انتخاب شد.

فرآیند راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی کازرون از سال ۱۳۹۳ در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی فارس قرار گرفت و تاکنون نیز زیرساخت‌هایی برای راه اندازی آن فراهم شده است.

منبع: باشگاه آلومینیوم

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم