پروفیل بازسازی چیست؟

امروزه در اکثر ساختمان ها از پنجره های دوجداره استفاده می شود. در این شرایط علاوه بر ساختمان های در حال ساخت که انتخاب اولشان برای پنجره، پنجره های دوجداره است، مالکان ساختمان های قدیمی نیز تمایل به استفاده از پنجره دوجداره دارند. با وجود پروفیل بازسازی امکان تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره و نصب پنجره جدید وجود دارد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

پروفیل بازسازی پنجره دوجداره، یکی از انواع پروفیل است که هنگام نیاز به تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره مورد استفاده قرار می گیرد. شناخت پروفیل بازسازی درب و پنجره دوجداره مشکلات موجود برای تخریب و تعویض درب و پنجره های قدیمی را به مقدار زیادی از بین می برد. با توجه به نیازهای زندگی شهری، مشکلات تبادل دما و همین طور آلودگی های صوتی استفاده از پنجره دوجداره در هر ساختمان لازم و ضروری است.

پروفیل بازسازی درب و پنجره

برای نصب پنجره دوجداره در مکانی که از قبل در آن پنجره نصب بوده است، راه های مختلفی وجود دارد. یکی از راه ها این است که پنجره قدیمی را کاملا جدا کرده و تخریب صورت بگیرد. در مرحله بعد، پنجره دوجداره جدید با استفاده از فریم مخصوص پنجره دوجداره نصب شود. اما در بیشتر زمان ها، امکان تخریب کامل وجود ندارد. از جهت هزینه و زمان نیز مناسب تر است که پروفیل بازسازی مورد استفاده قرار بگیرد. در صورت استفاده از پروفیل بازسازی به این منظور، بدون هیچگونه تخریب و یا آسیب به محیط ساختمان، می توان تعویض پنجره از معمولی به دوجداره را انجام داد.

پروفیل بازسازی

زمان نصب پروفیل بازسازی، این پروفیل به شکلی قرار می گیرد که چهارچوب باقی مانده از پنجره را به طور کامل پوشش می دهد و شرایط نصب پنجره را ممکن می کند. مزیت دیگر قاب بازسازی این است که عایق بندی مناسب تری نیز دارد. برای فضاهایی که نیاز به عایق بندی حرارتی و صوتی باشد، می توان به جای پروفیل های معمولی از این نوع پروفیل استفاده کرد. این مورد در ساختمان های نوساز نیز مورد استفاده است.

بهبود عایق بندی با پروفیل بازسازی

پروفیل بازسازی درب و پنجره دوجداره و امکانی که فراهم کرده است، نگرانی های احتمالی برای تخریب و تعویض درب و پنجره های قدیمی را به مقدار زیادی از بین می برد.

از طرف دیگر زندگی شهری با مشکلات آلودگی صوتی فراوانی همراه است که مسئله ای جدی می باشد. برای دوری از سر و صدای شهر و داشتن محیطی آرام در خانه به طور حتم داشتن در و پنجره دوجداره کمک مهمی خواهد کرد. در صورت وجود پنجره های قدیمی و نامناسب و همچنین وجود پنجره های دوجداره بی کیفیت با استفاده از پروفیل بازسازی می توان عایق مناسبی برای صدا ایجاد کرد و از مشکلات احتمالی رهایی یافت.

باید توجه داشت که این نوع پروفیل امکان نصب بدون تخریب ساختمان را دارد که ویژگی و شرایط منحصر به فردی است.

جهت دریافت نمایندگی گروه صنعتی درساوین اینجا کلیک کنید.

نصب پنجره با پروفیل بازسازی

در ساختمانی که نیاز به استفاده از پروفیل بازسازی باشد، اولین فعالیت لازم برای نصب اندازه گیری های دقیق توسط تیم فنی و کارشناس است. اگر اندازه گیری به دقت انجام نشود و ابعاد به درستی ثبت نشوند، پروفیل به درستی در جای خود قرار نمی گیرد. در این شرایط نه تنها عایق مناسبی نخواهد بود، مشکلات بسیار دیگری را نیز ایجاد می کند.

نصب پنجره و پروفیل جدید باید به دقت توسط افراد ماهر انجام شود. پس از اندازه گیری و انتخاب پروفیل با ابعاد و ضخامت متناسب با فضای موجود، یراق آلات پنجره نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند و به دقت انتخاب شوند. قسمت هایی از پنجره باید برای آماده سازی و نصب روی پروفیل بازسازی برش داده شوند. پس از خارج کردن پنجره قدیمی از چارچوب که البته این چارچوب باقی می ماند. پروفیل بازسازی روی فریم قبلی نصب می شود و آن را به طور کامل فرا میگیرد. با نصب این پروفیل مقاومت و عایق بندی مناسبی ایجاد شده و اتصال پنجره دوجداره امکان پذیر می شود.

پروفیل بازسازی چیستتخریب یا استفاده از پروفیل بازسازی؟

هنگام تخریب برای نصب پنجره دوجداره، وقت و انرژی بسیار زیادی صرف می شود. از طرفی در این روش امکان بالارفتن هزینه ها برای تخریب و نصب دوباره پنجره وجود دارد. بنابراین استفاده از پروفیل بازسازی ضمن داشتن صرفه از نظر اقتصادی، راحت تر بوده و مقاومت و عایق بندی بالاتری هم در اختیار ما قرار می دهد.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

کدام پروفیل بازسازی خوب است؟

جهت نصب کردن پنجره دوجداره باید از برند پروفیلی استفاده کرد که متناسب با برند پنجره باشد. کیفیت ساخت، ابعاد و ضخامت پروفیل بازسازی و برند آن در قیمت این پروفیل پنجره تاثیر می گذارند. باید این نکته را مدنظر داشت که با توجه به نقش زیرساختی و مهم پروفیل بازسازی در مقاومت و کارایی و عایق بندی، بهتر است از پروفیل با کیفیت بالا استفاده شود.

سخن پایانی

نصب پنجره دوجداره دغدغه اکثر مالکان و سازندگان ساختمان های گوناگون است. حال شرایطی پیش می آید که مجبور به تعویض پنجره های موجود برای نصب پنجره جدید دوجداره می شویم. در این شرایط بهتر است که از پروفیل بازسازی استفاده شود که بدون ایجاد خرابی و هزینه مازاد ما را به مقصود خود می رساند. در این مقاله از این پروفیل و ویژگی های آن گفتیم، امیدواریم از این مقاله استفاده برده باشید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم