علت عبور صدا از پنجره دوجداره چیست؟

علت عبور صدا از پنجره دوجداره چیست؟

در طول استفاده از پنجره دوجداره ممکن است همچون هر محصول دیگری شما با مشکلات، نکات و ابهاماتی مواجه شوید. در این مقاله به بررسی علت عبور صدا از پنجره دوجداره می پردازیم.

عایق صدا بودن در و پنجره‌ های دوجداره با پروفیل UPVC

به‌طور کلی عایق صدا بودن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های در و پنجره های دوجداره است.

بیشتر افراد نیز در هنگام خرید و نصب در و پنجره‌های دو‌ جداره در ساختمان محل زندگی یا کار خود، توقع دارند تا آلودگی‌های صوتی خارجی تا حد زیادی کاهش یابند.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

در این شرایط بهتر است بدانید که معمولا 30 تا 40 درصد خریداران این نوع در و پنجره‌ها، از عملکرد آن‌ها رضایت ندارند. عبور صدا از در و پنجره‌ های دوجداره UPVC می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

علت عبور صدا از پنجره دوجداره آیا بکارگیری پنجره دو جداره در کنار بزرگراه‌ها و معابر شلوغ شهری نیز کارایی دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که استفاده صحیح این محصول در تمامی موارد و مناطق کاملاً کاربردی است و قسمت اعظم آلودگی های صوتی و محیطی را کاهش می دهد.

البته جهت مهار بیشتر مناطقی که دارای آلودگی‌های محیطی و صوتی شدید هستند و همچنین فضاهای صنعتی می‌توان از پنجره های سه جداره استفاده نمود. به این دلیل که این نوع پنجره ها دارای قابلیت چند برابر بوده و در این گونه فضاها کارکرد بهتری را دارا هستند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

راه های پیدا کردن علت عبور صدا از پنجره دوجداره

عبور صدا از پنجره های دوجداره می تواند علل مختلفی داشته باشد، در ادامه راهکار هایی برای تشخیص دلیل بروز این مشکل را به شما ارائه می کنیم.

مشکل لولاها و عبور صدا از پنجره دوجداره

در ابتدا گوش خود را در کنار لولا ها قرار دهید، اگر صدا از سمت لولا در بیشترین حد خود بود، بدانید که مشکل از عدم رگلاژ لنگه بازشو است.

در صورتیکه در پنجره UPVC شما از لولاهای معمولی استفاده شده باشد هیچ راه حلی به غیر از تعویض مجدد پنجره وجود ندارد. به دلیل اینکه لولاهای معمولی قابل رگلاژ نیستند. اما اگر از لولاهای قابل رگلاژ در پنجره دوجداره شما استفاده شده باشد می توانید با استفاده از ابزار ساده اقدام به تنظیم لنگه بازشو نمایید.

در قسمت پایین لولای سمت پایین پنجره یک کاور دارد که با برداشتن کاور روی لولا شما می توانید پنجره خود را به سادگی رگلاژ کنید و یا می توانید با واحد خدمات پس از فروش شرکت تولید کننده پنجره تماس گرفته و این مشکل را رفع نمایید. در بسیاری از مواقع مشکل ورود صدا با یک رگلاژ ساده قابل حل است.

علت عبور صدا از پنجره دوجدارهمشکل شیشه دوجداره در عبور صدا از پنجره دوجداره

ممکن است محل نفوذ صدا از سمت شیشه دوجداره باشد، در چنین شرایطی به طور قطع، متاسفانه در پنجره دوجداره شما از شیشه دوجداره غیر استاندارد و کارگاهی و فاقد گاز آرگون استفاده شده است.

در چنین وضعیتی باید اقدام به تعویض شیشه دوجداره خود نموده و از شیشه دوجداره استانداردی استفاده کنید که یک جدار آن ۶ میل و جدار دیگر آن ۴ میل است.

فاصله بین این 2 شیشه نیز 12 میلی متر خواهد بود. استفاده از شیشه دوجداره غیر استاندارد باعث بخار گرفتگی در بین دوجدار ما بین شیشه نیز می شود.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

نصب و اندازه گیری غیر اصولی و عدم تزریق فوم پلی ارتان

اگر متوجه شدید که منبع ورود صدا در اطراف و کناره های فریم پنجره و یا پشت فریم پنجره upvc می باشد و سرما هم از آنجا وارد می شود، دلیل آن نصب غیر اصولی و عدم استفاده از فوم پلی ارتان در هنگام نصب است.

در زمان تولید پنجره از عرض و ارتفاع ۸ میل بادخور برای پنجره در نظر گرفته می شود که این فضای ۴ میل طرفین پنجره باید توسط فوم پلی ارتان پر شود تا پنجره کاملا خاصیت عایق بودن داشته باشد.

عدم مشاوره درست

مهم ترین و اساسی ترین عامل از دلایل عبور صدا از پنجره دوجداره می تواند عدم مشاوره درست در حین خرید توسط شرکت عرضه کننده پنجره دوجداره باشد.

یک مشاوره دقیق در این است که با رفتن به محل و بررسی نیاز ها و درخواست های مشتری و بررسی میزان آلودگی صوتی در محل، بهترین پیشنهاد را به مشتری ارائه دهد.

احتمال دارد در محیط شما میزان آلودگی صوتی بالا بوده و یا اینکه حساسیت مشتری نسبت به صدا بسیار بالا باشد، در این حالت یک پنجره دوجداره معمولی با شیشه ۶-۴ میلیمتری اصلا پاسخگوی مشتری که منزلش در کنار اتوبان و یا مدرسه می باشد، نخواهد بود و باید یک پنجره خاص با یک شیشه سه جداره و آن هم با ترکیب خاص به مشتری پیشنهاد داد.

تمام این مسائل به میران شناختی که از مشتری بدست می آوریم بازمی گردد، تا محصول نهایی محصولی باشد که پاسخگوی نیاز مشتری بوده و برای او مفید باشد.

در پایان

متاسفانه مشکل نفوذ صدا از پنجره دوجداره برای بسیاری از این پنجره ها پیش می آید. بررسی و شناخت علت این مشکل مرحله بسیار مهمی در راستای حل این معضل خواهد بود. در این مقاله با علل عبور صدا از پنجره دوجدار آشنا شدیم. امیدواریم از این مطالب استفاده لازم را برده باشید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم