آیا تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره امکان پذیر است؟

آیا تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره امکان پذیر است؟

استفاده از پنجره های دو یا سه جداره بسته به شرایط راه حلی مناسب برای از بین بردن مشکل آلودگی صوتی است. در این مقاله به پرسش آیا تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره امکان پذیر است؟ پاسخ خواهیم داد.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

از طرفی  بهینه سازی مصرف انرژی است. با استفاده پنجره های مناسب دو و یا سه جداره می توان از آلودگی، سر و صدا و تغییرات دمایی مصون ماند.
امروزه و با پیشرفت تکنولوژی کمتر ساختمانی را می توان یافت که ساختی جدید داشته باشد ولی در آن از پنجره های دو یا سه جداره استفاده نشده باشد.

پنجره دوجداره و سه جداره چه کمکی به شما می کند؟

پنجره دوجداره و سه جداره به علت ساختار ویژه خود که شامل دو یا سه لایه شیشه با ضخامت‌های متنوع، گاز آرگون تزریق شده بین شیشه‌ها، پروفیل، یراق آلات و لاستیک است می تواند تا حد زیادی در داشتن محیطی آرام و سالم شما را یاری کند.

از کاربرد های پنجره‌های دوجداره و سه جداره جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی‌ها به داخل محیط است.

اگر شما در محدوده‌ای کار یا زندگی می‌کنید که آلودگی هوا و گرد و غبار موجود ممکن است موجب آسیب به سلامت شما شود، استفاده از پنجره چندجداره می‌تواند تاثیر مهمی در جلوگیری از ورود این آلودگی‌ها داشته باشد.

هر چه این آلودگی‌ها بیشتر باشد باید از محصولی تقویت‌شده‌تر با لاستیک‌ها و ساختار قوی‌تری استفاده شود تا میزان نفوذ آلودگی به حداقل برسد.

خوب است بدانید در و پنجره‌ای که از “پروفیل UPVC” با کیفیت و مرغوب تولید شده باشد در برابر این آلودگی‌ها تغییر رنگ نخواهد داد و کیفیت خود را حفظ می‌نماید.

تبدیل پنجره دوجداره به سه جدارهآیا تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره ممکن است؟

شاید این پرسش برای افراد زیادی وجود داشته باشد که آیا می توان برای بالا بردن سطح امنیت و عایق کردن بهتر ساختمان، پنجره های دوجداره را به نسل جدیدتر یعنی پنجره های سه جداره تبدیل کرد؟ متاسفانه پاسخ این پرسش منفی است.
در صورت نیاز به تغییر پنجره های دو جداره به سه جداره، بهترین تصمیم اقدام به تعویض پنجره ها به طور کامل است.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

چرا تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره ممکن نیست؟

پروفیل هایی که برای ساخت هر پنجره مورد استفاده قرار می گیرند با دیگری تفاوت دارند. با توجه به نوع پنجره های استفاده شده، ضخامت شیشه ها، تعداد آن ها و حتی جرم شیشه به کار رفته شده هم تفاوت خواهد داشت. پروفیلی که برای پنجره دو جداره استفاده می شود، ممکن است توانایی تحمل یک جداره شیشه دیگر را نداشته باشد.

از طرفی برش هایی که در پنجره دو جداره اعمال می شود، امکان اضافه کردن یک جداره شیشه دیگر را به وجود نمی آورد. به این دلیل که این پروفیل فقط برای دو لایه شیشه طراحی شده است.

استفاده از یراق آلات پنجره های دو جداره نیز برای پنجره های سه جداره کاربردی نخواهد بود و در کل ارتقاء شیشه دو جداره به سه جداره امکان پذیر نخواهد بود.

در صورتیکه لزوم تغییر کیفیت شیشه دوجداره حس می شود، می توان شیشه های پنجره های دو جداره را با انواع بهتر و با کیفیت تری که در بازار وجود دارند جایگزین نمود.

تبدیل پنجره دوجداره به سه جدارهجلوگیری از هدر رفتن انرژی با تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره

از جهت دیگر در و پنجره دوجداره می‌تواند از نفوذ و خروج سرما و گرما نیز جلوگیری به عمل آورد و در مصرف انرژی و صرفه جویی در آن تاثیر خوبی داشته باشد.

به هر میزان لاستیک‌های به کار رفته در این ساختار جنس خوبی داشته باشند و در و پنجره شما به درستی دو یا سه جداره شده باشد، این محصول می‌تواند وظایف خود را به عنوان یک عایق به بهترین شکل انجام دهد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

یکی از نکات مهم این است که در صورتی که میزان سرما و گرما در محل زندگی یا کار شما بیشتر از حد معمول است و پنجره دوجداره پاسخگوی نیاز شما نیست، یک راه حل دیگر استفاده از پنجره سه جداره است.

در حقیقت با تقویت کردن پنجره دوجداره کاربرد و عملکرد آن افزایش می یابد. از دیگر مشکلاتی که پنجره دوجداره آن را رفع می‌کند، وجود سر و صدای بیش از اندازه معمول است.

در واقع پنجره دوجداره و سه جداره می‌تواند به عنوان عایق صدا نیز به کار برده شود. در حالت معمول یک پنجره دو جداره با کیفیت قابلیت جلوگیری از نفوذ صدا به فضای داخلی محیط و یا خروج صدا از محیط را به خوبی داراست. اما اگر باز هم به دلیل شرایط ویژه محیطی، استفاده از در و پنجره در محیط کارگاهی با صداهایی فراتر از حد معمول و از این قبیل مشکلات، پنجره دوجداره پاسخگوی نیاز شما نبود، باید به دنبال استفاده از پنجره های سه جداره رفت.

پنجره سه جداره به دلیل افزایش شیشه‌های به کار رفته در آن می‌تواند به عنوان یک عایق قوی به خوبی کاربرد داشته باشد.

سخن پایانی

پنجره های دوجداره و سه جداره شکلی متفاوت از عایق صدا و دما بودن را به سازندگان ارائه می دهند. در شرایطی که پنجره دوجداره پاسخگوی میزان نیاز به عایق بودن پنجره نباشد، کاربران ممکن است به فکر تبدیل پنجره دوجداره به سه جداره بیفتند. در این مقاله این امکان را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم این مقاله پاسخگوی سوالات شما بوده باشد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم