هزینه تعویض دروپنجره‌ قدیمی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تعویض دروپنجره‌

در پروسه بازسازی منازل تعویض دروپنجره‌ از نخستین اقدامات محسوب می شود، چرا که با صرف هزینه‌ای مناسب و در کم‌ترین زمان ممکن می‌توان در و پنجره‌های قدیمی را با انواع در و پنجره یو پی وی سی تعویض نمود و از مزایای فوق العاده آن‌ها استفاده کرد. در این مقاله عوامل موثر بر هزینه تعویض دروپنجره قدیمی را بررسی خواهیم کرد.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

هزینه تعویض پنجره‌ های قدیمی با پنجره‌ یو پی وی سی در مقایسه با هزینه نصب پنجره‌ یو پی وی سی در خانه‌های نوساز تفاوت دارد.

نوع پروفیل برای تعویض در و پنجره‌

قیمت تمام شده انواع پروفیل برای پروژه‌های تعویض و بازسازی بیشتر از هزینه پروفیل‌های نوساز است، به این دلیل که در فرآیند تعویض پنجره‌های قدیمی بدون تخریب با پروفیل‌های یو پی وی سی از پروفیل‌های خاصی به نام بازسازی استفاده می‌گردد.

در طول این عملیات قاب پنجره قدیمی سر جای خود باقی مانده و پروفیل UPVC بازسازی باید به آن قاب پیچ شده و فریم زیرین را پوشش دهد.

برای این استفاده پروفیل‌های مخصوص بازسازی طراحی و ساخته شده‌اند که کارایی آن ها در عایق‌بندی، حتی از پروفیل‌های معمولی نیز بیشتر بوده و همچنین قیمت پروفیل‌های بازسازی تفاوت قابل ملاحظه‌ای با قیمت پروفیل‌های نوسازی دارد که در ساختمان‌های تازه ساخته شده، مورد استفاده قرار می گیرند.

هزینه تعویض در و پنجره‌ قدیمیابعاد در و پنجره

عرض، ارتفاع، نوع بازشوی پنجره و تعداد آن‌‌ها، کتیبه بودن یا نبودن کار در میزان پروفیل مصرفی تاثیر فراوانی دارد. برای فهمیدن هزینه‌ای که باید برای در و پنجره خانه خود در نظر بگیرید، ابتدا پیشنهاد می‌کنیم با مشاورها و کارشناسان شرکتی که انتخاب نموده اید، مشاوره داشته باشید.

آن ها از خانه شما و محل نصب پنجره‌ها بازدید کرده و انواع پنجره‌های پیشنهادی با مزایای نصبشان را به شما معرفی خواهند کرد. در صورتی که پیش از دریافت مشاوره می‌خواهید به‌صورت حدودی از هزینه تعویض پنجره‌های خانه‌تان اطلاع داشته باشید، طبق این روند عمل نمایید:

ابتدا با دانستن نوع و قیمت پروفیل مد نظر خود، ابعاد را به میلی‌متر و از قسمت گچ‌بری و چهارچوب پنجره اندازه گیری کنید.

پس از این مرحله، مشخص کنید که چه تعداد بازشو برای پنجره‌های خود می‌خواهید و به همان نسبت تعداد یراق‌آلات و لولاهای مورد استفاده را نیز در نظر داشته باشید.

در پایان بخشی از کل هزینه محاسبه شده را برای نصب، در نظر بگیرید.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

نوع شیشه هنگام تعویض در و پنجره‌

نوع شیشه مصرفی (دوجداره بودن یا سه جداره بودن) بر قیمت نهایی تمام شده، تاثیر گذار خواهد بود. با دریافت مشاوره از کاربرد انواع شیشه‌‌ها آگاه شده و مناسبت‌ترین شیشه را برای پنجره خانه خود انتخاب نمایید.

یراق‌آلات به‌کار رفته در در و پنجره

یراق‌آلات در پنجره، در قسمت لولا، دستگیره و دور تا دور قاب مورد استفاده قرار می گیرند. یراق‌آلات با کیفیت پایین و کارایی کمتر عملکرد کل پنجره را با مشکل مواجه خواهد کرد؛ پس در انتخاب یراق‌آلات با کیفیت از برندی معتبر نهایت دقت را داشته باشید.

ممکن است تصور کنید وجود یراق‌آلات با کیفیت تاثیری در عملکرد و کیفیت نهایی پنجره نخواهد داشت و برای کم کردن هزینه‌ها ترجیح بدهید یراق آلات متفرقه و ارزان‌تری را برای در و پنجره در نظر بگیرید، اما باید بدانید که با خرید یراق‌آلات بی کیفیت امکان دارد پنجره شما خوب بسته نشده و همچنان انرژی از طریق پنجره‌ها هدر برود.

استفاده از یراق‌آلات باکیفیت در درزبندی کامل پنجره بسیار اهمیت دارد و با نادیده گرفتن این موضوع، آن نتیجه‌ای که از پنجره‌های دوجداره برای خانه خود انتظار دارید، حاصل نخواهد شد.

هزینه تعویض در و پنجره‌ قدیمیگالوانیزه

پروفیل گالوانیزه یک پروفیل به شکل U است که به شکل سرتاسری در داخل پروفیل UPVC  قرار می‌گیرد.

این پروفیل موجب افزایش مقاومت، استحکام و عدم تغییر شکل پروفیل یو پی وی سی می‌گردد و همین طور باعث می‌شود پروفیل، نیروهایی که بر آن وارد می‌شود را تحمل کند.

این پروفیل برای پیچ کردن لولا و یراق‌آلات پنجره به پروفیل UPVC نیز استفاده می گردد.

جنس پروفیل گالوانیزه و کیفیت آن نیز در تعیین قیمت نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

لاستیک درزگیر

لاستیک درزگیر یا آب‌بندی نقش تاثیرگذاری در عایق‌بندی صوت، حرارت و رطوبت دارد. این لاستیک روی پروفیل نصب شده و تا ١۵ درصد به عایق‌بندی پنجره کمک می‌کند.

لاستیک‌های درزبندی انواع متفاوتی دارند و بر حسب دوام، تنوع رنگ، قابلیت بازیافت و جوش‌­پذیری دسته‌بندی می‌شوند. یک لاستیک درزبندی مناسب، لازم است که در مقابل نور و حرارت، خشک و جمع نشود و انعطاف داشته باشد، در قسمت‌های جوش پروفیل نصب شود و آب‌بندی مطلوبی داشته باشد.

لاستیک‌های Epdm یکی از انواع لاستیک‌های درزگیر هستند که دوام بالایی داشته و عملکرد مناسبی را دارا هستند. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که به تناسب کیفیت، قیمتشان هم بیشتر خواهد بود.

نصب استاندارد در تعویض در و پنجره‌

هنگامی که با آگاهی کامل، بهترین مواد اولیه، پروفیل مناسب و با کیفیت و یراق‌آلات و شیشه را انتخاب نمودید و سفارش ساخت در و پنجره را دادید، نوبت به نصب خواهد رسید.

این مرحله نیز یکی از مراحل بسیار مهم است.

به دلیل اینکه اگر در و پنجره با کیفیتی که سفارش داده‌اید با همان کیفیت نصب نشود و مراحل نصب با بی دقتی و همراه با خطا باشد تمام تلاش و هزینه‌ای که کرده‌اید به هدر خواهد رفت و باز هم امکان دارد با مشکلات آلودگی صوتی، ورود آلاینده‌ها و هدر رفت انرژی مواجه شوید.

قیمت و هزینه نصب در و پنجره UPVC با توجه به قیمت کل پروژه تعیین می‌گردد و درصدی از آن است؛ هزینه نصب به طور معمول ١٢ تا ١٧ درصد از قیمت کل پروژه را به خود اختصاص می دهد.

موضوع دیگری که در تعویض پنجره‌های قدیمی اهمیت دارد میزان خرابی و نیاز به بنایی در این روند است. بسیاری از افراد نگران این هستند که در ابتدا تعویض در و پنجره قدیمی با در و پنجره UPVC چقدر زمان می‌برد و سپس این عملیات تا چه حد در ساختمان خرابی به وجود می آورد.

تعویض در و پنجره‌های قدیمی توسط یک فرد ماهر

دقت کنید که تعویض در و پنجره‌های قدیمی توسط یک نصاب ماهر در کمترین زمان ممکن انجام می‌گیرد. از آنجا که در و پنجره‌های جدید روی فریم در و پنجره قبلی نصب می‌شوند نیاز به هیچ‌گونه خرابی یا عملیات بنایی در ساختمان نخواهد بود.
در و پنجره های قدیمی از محل لولا جدا شده و قسمت‌های اضافی برش داده می‌شوند.

در و پنجره‌های جدید نیز به راحتی روی فریم قبلی سوار شده و با پیچ در جای مناسب خود محکم می‌شوند و روی فریم را به طور کامل می‌پوشانند.
قیمت عملیات تعویض در و پنجره یو پی وی سی با در نظر گرفتن عوامل ریز و درشت بسیاری تعیین می‌شود اما آنچه مهم است، انجام این عملیات به بهترین شکل و با همکاری برندی معتبر است.

وقتی این کار را انجام دادید و از مزایای پنجره‌های یو پی وی سی بهره‌مند شدید، دیگر به هزینه‌ای که صرف این کار کرده‌اید توجه نخواهید کرد. چرا که شما در مقابل هزینه‌ای که پرداخته‌اید، امنیت و آسایش را به خانه خود برگردانده‌اید و تا سال‌ها از هدر رفتن انرژی بیش از حد از طریق در و پنجره خانه‌تان جلوگیری نموده اید.

سخن پایانی

تعویض در و پنجره‌ های قدیمی با نوع جدید پنجره ها مسئله ای است که به فکر هر کسی که ساکن ساختمان های قدیمی است می رسد.

در این مقاله  پرسش، هزینه تعویض در و پنجره‌ قدیمی به چه عواملی بستگی دارد؟ را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم از این مطالب استفاده لازم را برده باشید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم