پنجره هلالی دوجداره

پنجره هلالی

پنجره های یکی از قسمت های مهم و اصلی هر ساختمان می باشد. پنجره هلالی در نمای ساختمان های جدید یا مساجد که به صورت گنبدی ساخته می شوند‌ مورد استفاده قرار می گیرد و مزیت استفاده از این نوع پنجره زیبایی دو چندان آن ها نسبت به پنجره های معمولی است.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع پنجره دوجداره هلالی و مزایا و معایب آن بپردازیم. با مطالعه این مقاله که به بررسی تخصصی پنجره هلالی پرداخته است، قادر به تصمیم گیری در زمینه خرید این نوع پنجره ها خواهید بود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پنجره هلالی

پنجره های هلالی یا خم تاثیر بی نظیری بر زیبایی خانه های مدرن و سنتی دارند. این مدل از درب و پنجره ها را می توانید در کنار دیگر انواع درب و پنجره ها به کار ببرید تا بتوانید ترکیب زیبایی برای ظاهر ساختمان خود ایجاد کنید. همچنین می توانید در ساخت درب های بالکنی نیز از این مدل از پنجره ها استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی، نور بیشتری را وارد منزل خود کنید. پنجره های خم می توانند به بلندی پنجره های لولایی و به پهنی پنجره های سایبانی ساخته شوند.

پنجره هلالی در سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته و نزد مردم به محبوبیت بالایی رسیده است. زیبایی پنجره دوجداره هلالی که در نمای ساختمان های جدید و یا مساجد که به صورت گنبدی به کار برده می شود، نسبت به پنجره های معمولی بسیار بیشتر است. در گروه صنعتی درساوین تولید درب و پنجره های هلالی و خم توسط ماشین آلات مخصوص و پرسنل آموزش دیده و مجرب انجام می گیرد.

دستگاه ساخت هلال به صورت آبی یا آب و گلیسیرین است که با بالا بردن درجه حرارت و قرار گیری پروفیل داخل آن باعث منعطف شدن پروفیل و با قرار گیری در شابلون های مخصوص، پروفیل شکل هلالی یا خم خواهد گرفت. پس از آنکه پروفیل خنک شد، سپس با استفاده از شابلون اقدام به تهیه شکل شیشه می کنند.

پنجره هلالی دوجدارهانواع پنجره هلالی یا خم

پس از بررسی پنجره دوجداره هلالی نوبت به بررسی انواع آنها رسیده است. پنجره های هلالی یا خم خود به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. خم هندسی، خم گنبدی، خم ابرویی، خم خورشیدی، خم دایره، خام تلویزیونی، هندسی سه اتصال، هندسی دو تصال و هندسی نامتعارف از انواع پنحره های هلالی یا خم بازار می باشند.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

پنجره هلالی مسجدی

قیمت پنجره هلالی مسجدی نسبت به پنجره های لولایی و ثابت بالاتر است و دلیل آن هم مراحل ساخت پیچیده و سخت آن می باشد. ساخت درب و پنجره های مسجدی نیاز به ماشین آلات صنعتی پیشرفته و نیروی آموزش دیده دارد و همین عامل باعث شده قیمت تمام شده آن نسبت به باقی پنجره های لولایی بالاتر محاسبه شود.

معمولا در هنگام ارائه پیش فاکتور به مشتری قیمت هلال مسجدی بر اساس تعداد هلال می باشد. بابت هر هلال یک قیمت معین به مبلغ کلی پنجره افزوده خواهد شد. توجه داشته باشید که هلال های ویترینی و کرو نسبت به هلال و خم های معمولی قیمت بالاتری دارد. این نکته را مد نظر داشته باشید که هزینه خم شیشه نیز به هزینه های پیش فاکتور شما افزوده خواهد شد.

پنجره هلالی لمینت

یو پی وی سی یا پلی وینیل کلرید که از آن برای ساخت درب و پنجره استفاده می کنند و به سبب مزایای فراوانی که دارا می باشد توانسته به محبوبیت بالایی برسد. یو پی وی سی به صورت ذاتی سفید رنگ می باشد ولی اگر بخواهید می توانید آن را در طرح و رنگ های دیگر داشته باشید. ساخت پنجره پس از بررسی و ابعاد برداری دقیق پروژه شروع می شود.

در صورتی که مشتری نیاز به رنگ دیگری به جز سفید داشته باشد، می توانید از رنگ لمینت طرح چوب استفاده کنید. در پنجره های قوس دار علاوه بر زیبایی که به خانه شما اضافه می شود، نور بیشتری در اتاق و ساختمان می تابد و از این نوع درب و پنجره ها می توان برای ساخت و طراحی درب بالکنی و درب ورودی استفاده نمایید. این نوع از درب و پنجره ها تغییر رنگ نداده و بسیار مقاوم بوده و در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاوم می باشند. توجه داشته باشید که درب و پنجره های یو پی وی سی عایق های بسیار قوی هستند.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

مزایای پنجره هلالی دوجداره

 • صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از انتقال حراراتی و عایق حرارتی قوی
 • زیبایی منحصر به فرد
 • بدون نیاز به رنگ آمیز ی و موارد نگهدارنده و براق کننده
 • عدم تغییر رنگ در مقابل نور خورشید و شرایط سخت آب و هوایی
 • عایق صوتی بسیار قوی و آرامش در برابر آلودگی صوتی
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت
 • عدم زنگ زدگی
 • عایق قوی در برابر گرد و غبار
 • عایق در برابر نفوذ باران
 • قابل اجرا در طرح های مختلف و اختصاصی

نحوه ساخت پنجره های هلالی

پنجره هلالیاز شاخص ترین خصوصیات پروفیل یو پی وی سی قابلیت شکل پذیری آن می باشد. پروفیل یو پی وی سی امکان ساخت پنجره در نواع اشکال هندسی را امکان پذیر می سازد. مکانیزم و روش انجام تغییر شکل و منعطف شدن پروفیل به وسیله ماشین آلات مخصوص در دمایی حدود 150 درجه سانتی گراد در مدت زمان های مختلف نگهداری می شوند تا آمادگی لازم جهت شکل دهی و خم پذیری پروفیل فراهم آید.

پس از منعطف شدن یو پی وی سی آن را از دستگاه خارج کرده و بروی میز شابلون قرار می دهند تا دقیقا شکل و فرمی که مد نظر شماست، بدست آید. توجه داشته باشید که گروه صنعتی درساوین با استفاده از ماشین آلات صنعتی مدرن و نیروی انسانی مجهز و آموزش دیده تولید پنجره های خم را انجام می دهد. این نوع از درب یا پنجره ها نیازمند امکانات و ماشین آلات مخصوص و دانش فنی بالا می باشد. مراحل تولید پنجره دوجداره هلالی به این شرح می باشد.

ابتدا ابعاد برداری استاندارد فریم را انجام می دهیم.

سپس با استفاده از الگوی مناسب نمونه خم را بروی الگو کپی می کنیم. در مرحله بعد با استفاده از الگوی مناسبی که برداشته ایم، شابلون را بر روی میز کار می بندیم. توجه داشته باشید که این مراحل تنها توسط نیروی متخصص و با تجربه انجام گیرد. در مرحله بعد پروفیل را در دستگاه کوره قرار می دهیم. پس از آنکه پروفیل به اندازه کافی منعطف شد، آن را از کوره خارج کرده و بروی میز درون شابلون قرار می دهیم. پس از آن قسمت زاویه دار نقشه را طبق ابعاد گرفته شده ساخته شده و با استفاده از کمان یا آرک زاویه های مربوطه را به همدیگر متصل می کنیم.

به دلیل اینکه گالوانیزه قابلیت ارتجاعی یا خم پذیری را ندارد، درون قسمت های خم پروفیل بجای گالوانیزه از پروفیل های سی آر پی که قابلیت خم شدن دارد، استفاده می کنیم. این عمل باعث می شود که قسمت خم دفرمه نشود و از حالت خود خارج نشود.

تغییر شکل و هلالی پروفیل های UPVC

پروفیل های دوجداره یو پی وی سی برای آماده شدن جهت تغییر شکل و هلالی شدن در دستگاه های مخصوص قرار داده می شوند و بسته به نوع پروفیل با هوای گرم مشخص و در مدت زمان معینی حرارت داده می شود. بعد از زمان مشخص شده پروفیل از دشتگاه خارج شده و روی شابلون قرار داده می شود تا دقیقا شکل و فرم مورد نظر بدست آید.

جهت تولید پنجره با اشکال هندسی باید مراحل ذیل مورد توجه قرار گیرند تا پنجره ای زیبا داشته باشیم:
• الگوبرداری دقیق
• تولید آرک و زاویه مناسب
• نصب دقیق
• آب بندی استاندارد

جهت خم های هلالی نباید قطر خم کمتر از ۹۰ سانت باشد، چون در این حالت خم پروفیل خوب در نمی آید، و یا در خم های خیلی بزرگ ویترینی باید محدودیت های موجود در تولید شیشه های خم ویترینی را در نظر گرفت.

نصب پنجره هلالی

پس از بررسی نحوه ساخت پنجره هلالی نوبت به نصب این مدل از پنجره رسیده است. نصب این مدل از پنجره ها همانند درب و پنجره های معمولی می باشد. با این تفاوت که در این نوع از در و پنجره ها باید سعی کنیم قسمت خم را بسیار محکم تر و با تعداد پیچ های بیشتر عملیات نصب را انجام می دهیم. پس از آن تزریق فوم انجام می گیرد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم