درب و پنجره با شیشه های رنگی

درب و پنجره با شیشه های رنگی

درب و پنجره با شیشه های رنگی برای همه ما یادآور معماری اصیل و جذاب ایرانی در دوره های تاریخی گذشته است. پنجره هایی که در مساجد و خانه های کهن ایرانی به فراوانی به چشم می آیند و هنگامی که نور خورشید با آن ها برخورد می کند، نقشی از طرح و رنگ های خیره کننده را بر روی زمین می اندازند.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

در این مقاله با کاربرد شیشه های رنگی در درب و پنجره های امروزی آشنا می شویم.

شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی در طراحی های خاص بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر ویژگی های فیزیکی پنجره دوجداره رنگی همانند شیشه دوجداره معمولی است با این تفاوت که رنگ های آن در طیف متنوعی قرار دارند.

پنجره با شیشه های رنگیساختار درب و پنجره با شیشه های رنگی دوجداره

شیشه های دوجداره رنگی از یک شیشه رنگی 4 میل یا 6 میل رنگی و یک شیشه ساده 4 میل و 6 میل ساخته و تولید می شوند. ما بین این شیشه ها یک میله فلزی به نام اسپیسر وجود دارد، داخل اسپیسر به مقدار لازم مواد ضد رطوبت قرار داده می شود.

در مرحله بعدی هم توسط دستگاهی مخصوص هوای داخل شیشه گرفته شده و در نهایت هم اسپیسر بین دو شیشه قرار داده می شود.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

انواع شیشه دوجداره رنگی

شیشه دوجداره رنگی مانند بسیاری دیگر از شیشه ها دارای انواع مختلف برای کاربرد های متفاوت است. در این با چند نوع از پرکاربرد ترین این شیشه ها آشنا خواهیم شد.

شیشه های رنگی دوجداره ساده

شیشه های دوجداره رنگی ساده از یک شیشه ساده و یک شیشه به شکل رنگی ساده تشکیل می شود. همچنین باید بدانید که شیشه های دوجداره رنگی از هر دو طرف فضای داخلی و خارجی قابل مشاهده هستند. شیشه دوجداره رنگی ساده بیشتر در نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان نمونه، می توان به اجرای پارتیشن های شیشه ای رنگی اشاره کرد که در واقع هم در ساختمان مسکونی و هم در ساختمان اداری مورد استفاده قرار می گیرند.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

شیشه های دوجداره رنگی رفلکس

شیشه دوجداره رنگی رفلکس از یک شیشه ساده و یک شیشه رفلکس رنگی 4 میل یا 6 میل تشکیل می شود. خصوصیت اصلی این نوع شیشه دوجداره این است که از بیرون نمی توان فضای داخلی شیشه دو جداره رنگی ساختمان را مشاهده نمود.

شیشه های رنگی دوجداره سکوریت

در اکثر ساختمان های لوکسی که در حال حاضر ساخته می شود، سازندگان و طراحان برای شیشه نمای ساختمان ازسکوریت دوجداره شده استفاده می کنند.

در این شرایط همان طور که مشخص است، مقاومت شیشه بسیار بیشتر خواهد بود.

همچنین خطرات احتمالی هم به مراتب کمتر می شود، چرا که مقامت شیشه دوجداره رنگی سکوریت شده چیزی حدود 40 درصد بیش تر از شیشه های دوجداره رنگی معمولی است و به همین دلیل هم در ساختمان هایی که پنجره هایی با ابعاد بزرگ دارند از شیشه سکوریت استفاده می گردد.

درب و پنجره با شیشه های رنگی لمینت

در اجرای پروژه هایی همچون نرده شیشه ای و بالکن شیشه ای برای ایجاد نمای زیباتر می توان از شیشه های سکوریت رنگی لمینت شده استفاده نمود. به این صورت که به راحتی می توان رنگ های استفاده شده در طراحی دکوراسیون داخلی را با یکدیگر هماهنگ کرد.

شیشه دوجداره رنگی لمینت برخلاف شیشه های دوجداره ساده که از اتلاف انرژی جلوگیری می کند از شکسته شدن شیشه جلوگیری خواهد کرد.

درب و پنجره با شیشه های رنگی دوجداره استین گلس

استین گلس از به روزترین نوع شیشه های دوجداره رنگی، که تلفیقی از چند فرآیند جداگانه است.

این نوع از شیشه های دوجداره از بخش های سندبلاست کردن، اسیدکاری روی شیشه، حکاکی شده و رنگ آمیزی قسمت های حکاکی شده تشکیل شده است.

شیشه های دوجداره استین گلاس بیشتر در درب های ورودی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

درب و پنجره با شیشه رنگیشیشه دوجداره رنگی مات شونده

ساختار شیشه های هوشمند رنگی به شکلی است که با ریموت می توان شیشه را از شکل مات به شفاف و برعکس تبدیل کرد، این نوع شیشه ها با نام های شیشه اسمارت و اتوماتیک نیز شناخته می شوند.

درب و پنجره با شیشه های رنگی دوجداره دکوراتیو

تولید شیشه های دوجداره رنگی دکوراتیو به دو روش انجام می گیرد. روش اول همان شیشه استین گلاس است، اما در روش دوم از شیشه های چاپی رنگی جهت تولید شیشه دوجداره استفاده می شود.

شیشه دوجداره رنگی دودی

در میان شیشه های دوجداره رنگی شیشه دودی دوجداره از محبوبیت بیشتری در میان مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی برخوردار است.

این نوع شیشه ها به دو صورت دودی تیره و روشن تولید و به بازار عرضه می شوند.

کاربردهای شیشه رنگی

  • استفاده در پنجره های نمای ساختمان
  • استفاده در ساخت آکواریوم های خانگی
  • استفاده در ساخت پارتیشن های شیشه ای
  • استفاده در پنجره های دوجداره نمای ساختمان
  • استفاده در نورگیرهای ساختمان
  • استفاده در آزمایشگاه ها

سخن پایانی

شیشه های مخصوص درب و پنجره انواع مختلفی دارند. یکی از این انواع شیشه که جذابیت فراوانی از نظر ظاهری دارد، شیشه های رنگی هستند. در این مقاله با این شیشه و انواعش آشنا شدیم. امید است این مطالب مورد توجه شما قرار بگیرد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم