بازسازی در و پنجره‌ های قدیمی

بازسازی در و پنجره‌های قدیمی

از ویژگی های مهم درب و پنجره دوجداره، امکان تعویض آن با پنجره های ساختمان هایی با درب و پنجره قدیمی، تک جداره یا دو جداره آهنی و یا آلومینیومی است. در این مقاله به بررسی راهکارهای بازسازی در و پنجره های قدیمی می پردازیم.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

به دلیل تصور اشتباه از عواملی چون  تخریب دیوارهای منازل، بنایی طولانی مدت، گچ بری،رنگ امیزی و هزینه های بسیار زیاد تعویض درب و پنجره است که بسیاری از افراد را مجاب می کند از همان درب و پنجره های قدیمی با کمترین کیفیت و کارایی مطلوب استفاده نمایند.

درب و پنجره های قدیمی و بی کیفیت مضرات فراوانی دارند که مهم ترین آن افزایش هدر رفت انرژی و در ادامه افزایش هزینه اقتصادی است.

اما باید بدانید که این تصور اشتباه بوده و تعویض و بازسازی در و پنجره های قدیمی بسیار ساده است و بدون هیچگونه تخریبی انجام می گیرد.

شیوه بازسازی در و پنجره های قدیمی

به طورکلی تعویض پنجره قدیمی به سادگی انجام پذیر است و از ساده ترین عملیات های ساختمانی محسوب می شود.

برای تعویض درب و پنجره قدیمی با درب و پنجره دوجداره و آلومینیوم نیاز به مصالح ساختمانی نیست و درب و پنجره به وسیله پیچ و فوم های مخصوص روی فریم درب و پنجره قدیمی نصب می شود.

به این شکل که درب و پنجره های قدیمی با فرز بریده شده و درب و پنجره های دوجداره UPVC و آلومینیوم به کمک پيچ های مخصوص بر روی قاب درب و پنجره های قبلی نصب می شود و توسط  فوم و چسب مخصوص درزگیری می شود.

بازسازی در و پنجره‌ های قدیمیدر تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب، لنگه ها و شیشه های پنجره قدیمی برداشته شده و فریم دورتا دور پنجره یا همان فریم محیطی پنجره که در دیوار قرار دارد باقی می ماند و پنجره دوجداره یو پی وی سی یا آلومینیومی به فریم محیطی باقی مانده پیچ می گردد.

به علت استفاده از پروفیل های مخصوص تعویضی یا همان پروفیل بازسازی، به طور معمول قسمت کمتری از فریم محیطی بعد از نصب پنجره دو جداره یو پی وی سی یا آلومینیومی به چشم می خورد.

در صورتیکه سطح مقطع پروفیل محیطی که از پنجره قدیمی باقی می ماند کمتر از میزان مشخص شده باشد باید از پروفیل های بازسازی استفاده نمود.

همچنین می توان با آهنگری سطح مقطع ۶ سانت را به وجود آورد.

البته استفاده از پروفیل های بازسازی در صورت نصب و ساخت صحیح توصیه می شود، چرا که علاوه بر کاربردی بودن موجب زیبایی محیط پنجره نیز می شود.

فاکتورهایی که در قیمت تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب در رده های بالاتری قرار دارند می توان از جنس پروفیل، یراق آلات، ابعاد پنجره آهنی و قدیمی، شیشه دوجداره و انتخاب کارفرما نام برد.

تعویض درب و پنجره آهنی و آلومینیومی با UPVC

در صورتیکه ساختمان در حال نوسازی و ساخت است پیشنهاد بهتر است تعویض درب و پنجره های آهنی و آلومینیومی با UPVC در اولویت قرار بگیرد.

همچنین بهتر است که فریم آهنی قدیمی از داخل دیوار خارج شده و پنجره استاندارد ساختمانی نصب شود تا از فواید بی نظیر درب و پنجره دوجداره برخوردار شوید.

اما اگر منزل شما نیاز به تعمیر ندارد و شرایط انجام عملیات ساختمانی را ندارید، بهتر است کار تعویض که بدون خرابی و بنایی است را انتخاب کنید.

برای تعویض درب و پنجره آهنی و آلومینیومی فقط لازم است فریم های درب و پنجره های قدیمی در چارچوب خود باقی بماند و تمام اجزای داخلی آن ها جدا شود.

در این شرایط درب و پنجره یو پی وی سی بر مبنای سلیقه شما برای پوشاندن فریم قبلی ساخته شده و به وسیله تعمیرکاران متخصص تعویض درب و پنجره قدیمی با درب و پنجره دوجداره بدون تخریب به بهترین شکل انجام شود.

در کل استفاده از پروفیل های بازسازی در پنجره های آهنی و قدیمی نیاز به تخریب ندارد و به راحتی روی فرم پنجره آهنی و یا آلومینیومی سوار می شود و نمای پنجره را تحت پوشش قرار می دهد و از طرفی درب و پنجره یو پی وی سی به راحتی عایق شده و در زمان کوتاه و به سادگی عملیات نصب آن انجام می شود.

در اکثر موارد در تعویض پنجره قدیمی از پروفیل با لبه L شکل استفاده می شود، که خود علاوه بر عایق بودن بیشتر، فریم پنجره قدیمی را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

تمامی این موارد موجب زیبایی و عدم دیده شدن پنجره های قبلی می گردد.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

مزایای تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره UPVC

تعویض و بازسازی در و پنجره های قدیمی به طور قطع با مزایای فراوانی همراه است در ادامه این ویژگی های مثبت و مزایا را مورد بررسی قرار می دهیم.

بازسازی آسان

از مزیت های در و پنجره دوجداره UPVC امکان نصب آن بر روی ساختمان هایی با در و پنجره قدیمی، تک جداره یا دو جداره آهنی و یا آلومینیومی است.

اکثر افراد این تصور را دارند که برای بازسازی پنجره قدیمی خود با پنجره دوجداره یو پی وی سی باید دیوارهای خانه را تخریب کرده و یا بازسازی پنجره قدیمی زمان زیادی را از آن ها می گیرد.

همچنین تصور تحمیل هزینه های فراوان وجود دارد.

در نتیجه ترجیح می دهند همان پنجره های قدیمی بی کیفیت را استفاده کنند در صورتی که این تصور بسیار نادرست است و بازسازی در و پنجره های قدیمی با کم ترین آسیب و تخریب انجام می شود.

بازسازی در و پنجره‌ های قدیمیصرفه‌جویی در مصرف انرژی

هرساله هزینه های انرژی‌ برق و گاز نسبت به گذشته افزایش دارد.

با توجه به افزایش قیمت انرژی، ضرورت حفظ انرژی موجود در فضای خانه یا دفتر کار و جلوگیری از هدر رفتن انرژی بیشتر حس می‌شود.

نصب پنجره‌های دوجداره به جای پنجره های قدیمی، علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کمک به محیط زیست می شود، هزینه‌های مصرف انرژی را نیز کاهش می‌دهد.

وجود پنجره دوجداره یو پی وی سی UPVC باعث می‌شود که در زمستان گرمای داخلی خانه حفظ شده و در تابستان، سرمای ایجاد شده داخل خانه به بیرون منتقل نشود و همچنین این پنجره‌ها در حالت بسته از ورود گرد و غبار به داخل خانه جلوگیری می‌کنند و مانع نفوذ آلودگی‌ هوا به خانه خواهند شد.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

کاهش آلودگی‌های صوتی با بازسازی در و پنجره

علاوه بر اینکه پنجره های دوجداره یو پی وی سی UPVC  در صرفه جویی انرژی و جلوگیری از هدر رفتن آن تاثیر زیادی دارند در حفظ آرامش خانه و جلوگیری از ورود آلودگی های صوتی به داخل خانه مخصوصا در شهر ها و مناطق شلوغ نیز تاثیر بسیار زیادی دارند.

در خانه هایی که پنجره های معمولی و قدیمی دارند.

آلودگی های صوتی به راحتی وارد خانه می شوند و بر سلامت انسان تاثیر نامطلوب می گذارند.

و علاوه بر اینکه در طولانی مدت باعث کاهش قدرت شنوایی انسان می‌شود، به سلامت جسمی، روانی و وضعیت خواب انسان نیز آسیب می‌رساند.

این آسیب‌ها باعث کاهش کیفیت زندگی انسان می‌شود و ممکن است، حتی باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند اختلالات گفتاری ،رفتاری و روحی بشود.

پس بازسازی پنجره‌ قدیمی و جایگزین کردن آن‌ها با پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی UPVC ، نقش بسیار مهمی در حفظ سلامتی و آرامش انسان دارد.

کمک به حفظ  محیط زیست

پنجره‌های دوجداره UPVC از پنجره های دوستدار محیط زیست به حساب می آیند. موادی که در تولید این پنجره‌ها به کار رفته است، شامل هیچ‌گونه مواد زاید و سمی نیست.

در نتیجه باید گفت میزان آلودگی‌های صنعتی ناشی از تولید این پنجره‌ها برای محیط زیست، بسیار کمتر است. این موضوع یکی از برتری‌های مهم پنجره‌های یو پی وی سی محسوب می شود.

مقاومت در برابر زلزله

ساختمان‌هایی که دارای پنجره‌های دوجداره هستند، در مقابل زلزله مقاوم تر خواهند بود. هر زمان که زلزله اتفاق می‌افتد، آسیب‌پذیرترین قسمت خانه و اولین قسمتی که امکان تخریب دارد، شیشه‌های پنجره هستند.

در صورتیکه به جای پنجره قدیمی، پنجره دوجداره با شیشه‌های مخصوص نصب شده باشد، شیشه‌ها در برابر حرکات ناشی از زمین لرزه مقاومت خواهند داشت و خرد نخواهند شد. شیشه‌های پنجره‌های دوجداره بسیار مقاومند و به دلیل ساختار ویژه‌ای که دارند، در زلزله مقاومت زیادی از خود نشان خواهند داد.

سخن پایانی

بازسازی در و پنجره های قدیمی در کارکرد کلی ساختمان بسیار تاثیر گذار است. در این مقاله این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم و مزایای آن را برشمردیم.

امیدواریم از این مطالب استفاده لازم را برده باشید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم