تعویض پنجره های قدیمی چگونه انجام می شود؟

تعویض پنجره

یکی از مهم ترین اجزای ساختمان با توجه به معماری آن، در و پنجره است و قسمتی از نمای ساختمان مربوط به در و پنجره است. پنجره تاثیر زیادی در نمای داخل و بیرون ساختمان دارد و موجب روشنایی فضای خانه می شود. درحال حاضر تعویض پنجره های قدیمی به یکی از مشکلات اساسی برای خانواده‌ ها تبدیل شده است.

عموم مردم به علت تصور اشتباهی که از هزینه‌ های زیاد تعویض در و پنجره دارند، از همان در و پنجره‌ های قدیمی نامرغوب خود استفاده می‌کنند، که باعث به هدر رفتن انرژی، افزایش مصرف برق و گاز، آلودگی صوتی و آلودگی هوا، گرد و غبار و در نهایت موجب بالارفتن هزینه های اقتصادی زیادی می‌ شود.

این روزها، بسیاری از ساختمان‌ ها پنجره دو جداره دارند. در عین حال هنوز هم پنجره قدیمی در گوشه و کنار شهر دیده می‌ شود و پنجره‌ های اغلب ساختمان‌ های شهر، دوجداره نیستند. در ساختمان‌ های قدیمی سازتر، پنجره‌ ها عموما استاندارد خاصی نداشتند و در اندازه‌ه ای مختلف و جنس‌ های متنوع ساخته می‌ شدند.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

بنابراین بهترین راهکار، تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره است. بی شک می توان گفت تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره تا ۴۵ درصد باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و اقتصادی  می شود. از مزایای دیگر استفاده از پنجره های دوجداره می توان به زیبایی هرچه بیشتر نمای ساختمان، جلوگیری از سرو صدا و  و کاهش مصرف انرژی و مانع شدن ورود گرد و غبار و هدررفتن دمای منزل اشاره کرد.

معمولا اکثر افراد برای تعویض پنجره، این تصور را دارند، که باید همه خانه را به هم بریزند، اطراف پنجره را تخریب کنند، پنجره قدیمی را با ریخت و پاش‌ های زیاد از جا درآورند، در نهایت پنجره جدید را نصب کنند و بساط گچ و سیمان و رنگ را برای بازسازی اطراف پنجره آماده کنند.

همین تصور باعث می‌ شود که خیلی از این افراد برای تعویض پنجره‌های قدیمی خود اقدام نکنند و با منصرف شدن از این کار، خودشان را از مزایای پنجره‌ دوجداره UPVC محروم کنند.

اقدامات لازم برای تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

تعویض پنجره های قدیمی در کشور ما جایگاه مناسبی پیدا کرده است و با توجه به اهمیت انرژی و اقتصاد خانوارها در عصر امروز این امر روند رو به رشدی را دنبال می کند.

برای تعویض پنجره قدیمی ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع پنجره ای را قرار است جایگزین پنجره های قدیمی خود کنید برای مثال پنجره های یو پی وی سی مد نظر شماست یا پنجره های دوجداره آلومینیومی.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

تعویض پنجره قدیمی با upvc و یا آلومینیوم تفاوت زیادی در روند کار ندارد و این فقط سلیقه شماست که مقدم بر کار است.

قدم بعدی در بحث تعویض پنجره های قدیمی انتخاب پروفیل مورد نظر است.

اندازه گیری ابعاد درب و پنجره تعویضی برای استعلام قیمت حدودی نیاز است. دقت کنید که برای اندازه گیری فریم آهنی دور درب و پنجره را در نظر نگیرید، زیرا قرار نیست این بخش از دیوار جدا شود و پروفیل بازسازی به گونه ای طراحی شده است که در این فریم قاب شده و بعد از پیچ شدن اصولی عایق بندی و درزگیری می شود.

تعویض پنجره قدیمی یک امر حیاتی است و تمامی افراد به اهمیت این موضوع پی برده اند. با توجه به اینکه تعویض پنجره بدون تخریب انجام می شود، برای بهره مندی از مزایای بی نظیر پنجره های دوجداره بهتر است این عملیات را انجام دهید.

تعویض پنجره های قدیمی

نحوه تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

بیشتر مردم فکر می‌ کنند جایگزین کردن پنجره‌ های قدیمی با دوجداره، ناشی از کندن پنجره‌ها از دیوارها است. به این صورت که بخشی از دیوار را خراب می‌ کنند تا پنجره‌ ی قبلی را از دیوار بیرون بکشند و پنجره فعلی را جایگزین آن کنند که این طرز تفکر کاملا اشتباه است.
در زمان انجام پروژه اکثر افرادی که پنجره‌های خود را تعویض می‌کنند در منزل خود ساکن هستند، زیرا جایگزینی پنجره‌ های قدیمی با پنجره های دوجداره به دیوارها صدمه‌ای نمی زند و ایرادی در زندگی ساکنین ایجاد نمی‌ کند.

اکثر مواقع در تعویض پنجره قدیمی، پروفیل لبه دار ال مانند مورد استفاده قرار می‌ گیرد. چرا که کامل فریم پنجره قدیمی را می‌ پوشاند و مانع دید پنجره قبلی می‌ شود و به صورت گسترده‌ای ظاهر و نمای پنجره را پوشش می‌ دهد.

انواع پنجره و تعویض آن ها

 • پنجره های قدیمی آهنی ساده
 • پنجره های قدیمی چوبی
 • پنجره های قدیمی از جنس آهن فرانسوی
 • پنجره های قدیمی از جنس آهن مکزیکی

بهتر است بدانید تعویض پنجره های قدیمی آهنی و آلومینیومی و چوبی با دوجداره حتی کمتر از چند ساعت طول می‌ کشد.
برای انجام این کار فقط باید فریم پنجره‌ های قدیمی در چارچوب باشد و قسمت های داخلی دور افتاده شود تا پنجره های دوجداره upvc، مطابق میل شما ساخته شود و توسط تعمیرکاران شرکت درساوین با سال ها تجربه، پنجره های ‌دوجداره روی فریم های قبلی سوار شوند و نوسازی شود.

هنگامی که پروسه تعویض پنجره های قدیمی شروع می شود، هدف تخلیه کلیه اقلام پنجره آلومینیومی یا آهنی است به غیر از پروفیل که در داخل دیوار قرار گرفته است. پنجره های قدیمی شامل شاخک های فلزی است که تا 15 cm داخل دیوار فرو رفته است.

بعد از جابجایی پنجره های دوجداره به محل نصب، تعویض بدون تخریب پنجره قدیمی شروع می شود. ابتدا لنگه های بازشو، تسمه های فلزی نگهدارنده شیشه و شیشه از چارچوب جدا می گردد. در مرحله بعدی آهن های وسط پنجره برش داده و جدا می شود.

در تعویض پنجره های آلومینیومی قسمت برش حذف می شود. به دلیل آنکه با باز شدن لنگه ها هیچ پروفیل عرضی و افقی مشاهده نمی شود.

پس از اتمام برش، تنها اجزای باقیمانده از پنجره قدیمی آهنی فریم قبلی دور پنجره ست که محل قرارگیری پنجره دوجداره جدید است.

پنجره دوجداره ساخته شده (پنجره وین تک،ویستابست، هافمن) دارای لبه ای هستند که فریم قدیمی پنجره را از داخل منزل پوشش می دهد. قبل از قرار دادن پنجره upvc بر روی فریم قدیمی، زیر پروفیل از فوم پلی یورتان برای عایق بندی بهتر استفاده می شود. سپس با پیچ، پنجره دوجداره را به دیوار متصل می کنیم. ابعاد و نوع پیچ ها طوری در نظر گرفته می شود که از فریم قدیمی رد شود و وارد دیوار گردد. در مرحله بعد از چسب و فوم برای عایق بندی و درزبندی فاصله بین دیوار با پنجره دو جداره استفاده می کنیم.

در آخر شیشه دوجداره را در چارچوب قرار می دهیم و پنجره UPVC را رگلاژ می کنیم.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

تعویض پنجره آهنی

قابلیت تعویض پنجره آهنی یا آلومینیوم قدیمی با پنجره upvc یکی از مهم ترین مزایاست و پنجره دوجداره غیرقابل اشتعال بوده، دارای دوام و استحکام بالایی است.

پنجره آهنی یا آلومینیوم قدیمی بدون تخریب در کمترین زمان، با پنجره دوجداره یو پی وی سی تعویض می شود.

پنجره آهنی ممکن است دارای چارچوب کناره ای سپری، فرانسوی، قوطی دو طرف زهوار، مکزیکی یا ترکیب آنها باشد.

پنجره قدیمی ممکن است بدون چارچوب یا دارای چارچوب آهن یا آلومینیوم باشد که در تمام حالات مورد نظر، امکان بازسازی و پنجره های آهنی یا آلومینیوم قدیمی با جایگزینی پنجره upvc امکان پذیر است.

با استفاده از پروفیل upvc مخصوص بازسازی بین 80 تا 100 درصد چارچوب پنجره های قدیمی پوشانده می شود. استفاده از پروفیل بازسازی علاوه بر مزیت زیبایی، آب بندی وعایق بندی مناسب تری را موجب می شود.

تعویض پنجره های قدیمی

مزایای تعویض پنجره های قدیمی

مزایای تعویض پنجره قدیمی را می توان مواردی از قبیل جلوگیری از هدررفت گرما و سرما و همچنین زیبایی و تنوع در رنگ و طرح آنها دانست.

کاهش هزینه های اقتصادی و صرفه جویی در مصرف انرژی، عایق صوتی، مقاومت در برابر نفوذ آب باران، عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید از مزایای پنجره دوجداره به شمار می روند.

از مزایای پنجره دوجداره مانند افزایش طول عمر پنجره، تنوع در انتخاب پنجره و یراق آلات، وزن کم، قابلیت بازیافت، نگهداری و نظافت آسان و سرعت در نصب استفاده کنید.

به طور کلی مزایای تعویض پنجره های قدیمی عبارتند از:

 • مقاوم در برابر هر شرایط آب و هوایی
 • سرعت بالا در تولید و نصب
 • زیبایی و تنوع در رنگ برای نما
 • عایق صوتی و حرارتی بالا
 • کاهش هزینه های اقتصادی و انرژی
 • افزایش طول عمر درب و پنجره و قابل بازیافت
 • تنوع در انواع بازشو درب و پنجره و یراق آلات
 • مقاومت در برابر نفوذ آب باران و رطوبت
 • عدم تغییر رنگ و حالت در برابر تابش اشعه خورشید
 • غیر قابل اشتعال در آتش سوزی ها و دوام و استحکام بالا
 • وزن کم و سبک بودن پنجره

ویژگی تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره

در ادامه این مقاله ویژگی های تعویض پنجره قدیمی با پنجره UPVC را بررسی خواهیم کرد.

بدون تخریب

یکی از دلایل اصلی تعویض پنجره قدیمی، تعویض بدون تخریب است که با استفاده از نوعی از پروفیل دوجداره از تخریب و در آوردن پنجره قدیمی جلو گیری به عمل می آید.

کوتاه ترین زمان نصب

تعویض و نصب درب و پنجره دوجداره برای یک واحد ساختمانی نرمال با ۶ تا ۸ عدد پنجره بطور تقریبی ۵ ساعت در یک روز زمان می برد. البته تعویض پنجره دوجداره مهم ترین اقدام در آن نصب بدون تخریب و عایق بندی آن می باشد.

قابلیت بازیافت

اگر به دنبال پنجره ای زیبا و قابل بازیافت هستید، یو پی وی سی قابل بازیافت هستند و به محیط زیست آسیب نمیرسانند.

امنیت بیشتر

با استفاده از پنجره UPVC جدید و استاندارد امنیت خانه خود را بیشتر کنید و جلوی ورود غیر مجاز به منزل خود را بگیرید.

عایق صدای بیشتر

یکی از دلایل تعویض پنجره های قدیمی را می توان به دلیل افزایش عایق صدا نام برد و به خوبی این مشکل را با استفاده از پنجره استاندارد برطرف خواهد شد.

نگهداری و نظافت آسان تر

با این نوع پنجره ها نظافت منزل شما آسان تر خواهد بود و نگهداری و طول عمر پنجره ها دوجداره بسیار با دوام تر می باشد.

سوالات متداول برای تعویض پنجره های قدیمی

همواره سوالاتی در زمینه تعویض پنجره های دوجداره مطرح است که در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

آیا تعویض پنجره های قدیمی نیاز به تخریب دارد؟

خیر، به دلیل آنکه فریم داخل دیوار باقی می ماند و پنجره جدید روی آن قرار می گیرد، تعویض پنجره های قدیمی هیچگونه خرابی ندارد.

تعویض پنجره های قدیمی

میزان عایق بندی با تعویض پنجره های قدیمی در برابر صوت چقدر است؟

با توجه به عایق بندی بالای درب و پنجره upvc لولایی، آرکوین حداقل میزان عایق بندی در برابر صوت را 70% در نظر می گیرد، که تا 100 درصد نیز افزایش می یابد اما به میزان فرکانس منبع آلودگی صوتی بستگی دارد.

آیا رنگ شیشه های پنجره جدید را می توان تغییر داد؟

رنگ شیشه ها کاملا مطابق با درخواست شماست. در صورت عدم تغییر نمای ساختمان و یا رضایت دیگر ساکنین، شما می توانید از هر نوع شیشه ساده، رنگی و یا رفلکس استفاده کنید.

تعویض پنجره های قدیمی چقدر زمان می برد؟

تعویض هر پنجره بین 1.5 تا 2.5 ساعت زمان نیاز دارد. متغیر بودن زمان به دلیل تنوع در ابعاد، محل نصب، شکل درب یا پنجره و میزان برش پنجره قبلی می باشد.

تفاوت قیمت فاکتور تعویض پنجره های قدیمی در شرکت ها و برندهای مختلف در چیست؟

پنجره دوجداره در عین یکپارچگی برندی، از بسیاری قطعات تشکیل شده که برند خاصی ندارند اما کیفیت های مختلفی دارند. این قطعاتا بر روی قیمت تاثیرگذار هستند همانند دستگیره، لولا، بست مولیون، پیچ های استفاده شده، چسب و فوم استفاده شده در نصب، زاماک و غیره. در کنار اینها خدمات انجام گرفته نیز موجب اختلاف قیمت زیادی خواهد شد، خدماتی از جمله نحوه تولید، دستگاه های مورد استفاده در تولید، نحوه تولید شیشه دوجداره، نحوه نصب و خدمات پس از فروش.

هزینه و قیمت تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره

عوامل زیادی را باید برای تعیین قیمت پنجره دوجداره در نظر گرفت. مواردی مثل ابعاد و مدل پنجره، تعداد بازشوها، تعداد و سایز کتیبه ها، نوع پروفیل upvc، رنگ شیشه دوجداره یا سه جداره، سکوریت یا لمینت بودن شیشه ها را برای محاسبه قیمت پنجره در نظر بگیرید.

برای استعلام قیمت تعویض پنجره قدیمی با پنجره های دوجداره، کافیست با شرکت درساوین تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم