پنجره‌ مناسب خانه‌ها و فضاهای کوچک

پنجره‌ مناسب خانه‌ها و فضاهای کوچک

پنجره چشم خانه است. انتخاب پنجره‌ مناسب تاثیر فراوانی در نور و زیبایی فضای خانه دارد.

پنجره درست مانند چشم واقعی، به ظاهر ساختمان زیبایی و نور می‌بخشد. جایگاه و کاربرد پنجره نه تنها برای ساختمان، بلکه از لحاظ فرهنگی هم دارای اهمیت است.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

در طول تاریخ و در سبک های متنوع معماری، پنجره ساختمان ها بازتاب دهنده سبک و شیوه ی آن دوره خاص به طور مشخص بوده است.

هر طراح و سازنده ای می‌تواند برای خانه‌ای که در حال ساخت یا بازسازی است از میان انواع متنوع ساختمان دست به انتخاب بزند و مدل مورد نظر خود را متناسب با طراحی و ویژگی های ساختمان انتخاب کند.

در این مقاله با انتخاب پنجره مناسب برای خانه ها و فضاهای کوچک آشنا خواهیم شد.

پنجره‌ مناسب فضاهای کوچک

برای خانه‌ها و فضاهای کوچک به خصوص در صورتیکه محدودیت فضا در دکوراسیون و چیدمان وسایل نیز وجود داشته باشد، باید به دنبال پنجره‌هایی بود که هنگام باز و بسته شدن پنجره نیاز به فضای زیادی نداشته باشد.

در این شرایط پنجره کشویی می‌تواند یک گزینه‌ی بسیار مناسب محسوب شود.

پنجره‌ مناسب خانه‌ها و فضاهای کوچکپنجره‌ کشویی

پنجره‌های کشویی بر روی محوری موازی پنجره یا دیوار حرکت می‌کنند.

در شرایطی که به دلیل کم بودن فضا مجبور هستید وسایلی را در مقابل پنجره‌ها بگذارید، با استفاده از این نوع پنجره دیگر مشکلی از جهت باز و بسته کردن پنجره نخواهید داشت.

همواره انتخاب ابعاد و اندازه و نوع پنجره به طور کلی بر عهده سازنده است.

هر چند این انتخاب اندازه در ابتدای امر و زمان ساخت خانه است. پس از اتمام ساخت امکان عوض کردن اندازه‌ی پنجره‌ی ساختمان به خصوص، آپارتمان‌های چند واحدی به سادگی وجود ندارد.

پنجره‌های کشویی را می‌توان در تراس و بالکن خانه مورد استفاده قرار داد؛ این محصول می‌تواند هم در تراس باشد و هم به عنوان محافظ تراس استفاده شود.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

پنجره‌ یک تکه

از دیگر انواع پنجره‌هایی که می‌توانند برای فضا های کوچک مناسب باشند، پنجره یک تکه است. این پنجره‌ها دارای بازشو نیستند و نیازی به وجود فضا در مقابل پنجره برای باز و بسته شدن پنجره نخواهد بود.

مشخص است هرچه نور بیشتری وارد فضای داخلی خانه شود کمک می‌کند تا فضا بزرگتر به نظر بیاید. از دلایل مهمی که باید در خرید و انتخابتان دقت کنید این است که تعویض در و پنجره مخصوصا در خانه‌های کوچک دردسرهای بسیار زیادی دارد.

به طور کلی انجام عملیات های ساختمانی در چنین شرایطی، هم نظم و نظافت خانه را به هم می‌ریزد و هم آرامش شما را از بین خواهد برد. بهتر است بدانید که هزینه‌های چنین تعویضی نیز قابل توجه است.

اما در صورتی که محصول انتخابی شما درست و متناسب باشد می‌تواند از بسیاری از این مشکلات تا حد قابل توجهی جلوگیری کند.

پنجره‌ مناسب خانه‌ها و فضاهای کوچک

اهمیت انتخاب پنجره‌ مناسب

تناسب میان کارایی محصول، طول عمر و هزینه‌ای است که پرداخت می‌شود، در حقیقت در و پنجره دو جداره شما به سبب بخش‌های مختلف آن که کیفیت مطلوبی دارند.

همچون پروفیل یو پی وی سی مرغوب، شیشه‌های مناسب و ساخت حرفه‌ای، یراق با کیفیت و سایر موارد کارایی بسیار خوبی خواهد داشت و تناسب بین هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید و کارایی و کیفیتی که دریافت می‌کنید حفظ می‌شود.

توجه کنید در خانه‌های کوچک‌تر که خیلی سریع محیط خانه سرد یا گرم می‌شود وجود در و پنجره‌هایی که بتوانند نقش عایق را به خوبی ایفا می کنند و می‌تواند کمک کند تا هزینه‌های انرژی شما و مصرف انرژی کاهش پیدا کند.

با صرف انرژی کمی محیط گرم یا سرد می‌شود و در صورتی که راه و مسیری برای خروج این هوا وجود نداشته باشد نیازی به صرف انرژی بیشتر نخواهد بود. پروفیل upvc خود از جمله محصولاتی است که عایق دما به حساب می‌آید.

از طرفی دیگر این پروفیل در و پنجره کمک می‌کند تا محصول دو یا سه جداره‌ای داشته باشید که در برابر گرما و سرما، سروصدا، برخی از آلودگی‌ها و ذرات مزاحم، به خوبی مقاومت کند.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

نقش پروفیل در انتخاب پنجره

در و پنجره های دوجداره upvc را می‌توان یکی از انواع در و پنجره‌هایی برشمرد که ساختار مناسب و حرفه‌ای آن‌ها و همینطور طول عمر بالای محصول، متناسب بودن قیمت پنجره دو جداره  آن را به گزینه‌ای مناسب بدل نموده است.

پروفیل در و پنجره‌ استفاده شده در این ساختار به افزایش طول عمر آن کمک ویژه‌ای می‌کند.

این پروفیل ها با مقاومت بسیار خوبی که در برابر تغییرات آب و هوایی، تابش نور خورشید و باد و باران دارد، تا سال‌ها ظاهر و کارایی خود را حفظ می‌نمایند. روشن است در فضاهای کوچکتر خرابی‌های موجود در ظاهر در و پنجره هم بیشتر به نظر می آید.

در نتیجه اگر ظاهر در و پنجره‌ی شما زیبایی و سلامت خود را از دست دهد این امر می‌تواند موجب ایجاد تاثیرات منفی بر زیبایی فضای داخلی ساختمان شود.

پروفیل upvc همان محصولی است که خیال مصرف کننده را تا حد بسیار زیادی از این مشکلات راحت می‌کند.

نکات مهم در انتخاب پنجره‌ مناسب

  • پنجره بخش بسیار مهمی در ساختمان است؛ چرا که راه ارتباطی افراد داخل ساختمان با محیط بیرونی است.
  • انتخاب پنجره‌ای که متناسب با سلیقه، خواسته و توانایی سازنده باشد بسیار اهمیت دارد؛ چون این بخش از ساختمان پس از تکمیل شدن به راحتی قابلیت تعویض و تغییر نخواهد داشت.
  • نوع قاب پنجره در زیبایی، استحکام و طول عمر آن تاثیر گذار است. قاب‌های چوبی پنجره اگر باکیفیت مناسب ساخته شوند کارآیی و زیبایی بسیار مطلوبی را دارا هستند.
  • پنجره باید در کنار کاربردی بودن، زیبایی ظاهری هم داشته باشد.
  • برای زیبا کردن پنجره، انتخاب‌هایی متناسب بودجه‌های کم و زیاد در اختیار سازندگان است. زیبایی پنجره می‌تواند با شکل و اندازه آن یا نوع شیشه‌هایش بروز پیدا کند.
  • محل قرارگرفتن پنجره در دیوار از لحاظ امکان ورود نور طبیعی و گردش هوا اهمیت فراوانی دارد. این مورد هنگام طراحی ساختمان باید مورد نظر قرار داده شود.
  • قاب‌های فلزی دارای نقاط ضعفی مانند، آسیب‌پذیری در برابر ضربه و عایق نبودن در برابر حرارت هستند؛ اما قیمت آن ها پایین تر است.

سخن پایانی

انتخاب پنجره‌ مناسب برای فضاهایی که ابعاد کوچکی دارند بسیار مهم و تاثیر گذار است. به طوری که انتخاب اشتباه می تواند مشکلات فراوانی را به همراه داشته باشد.

در این مقاله نکاتی را برای انتخاب پنجره مناسب فضاهای کوچک بیان کردیم، امیدواریم این نکات برای شما کاربردی باشد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم