پنجره کلنگی چیست؟

پنجره کلنگی

اگر به دنبال خرید پنجره هستید و اطلاعات کافی از انواع مدل های آن ندارید، گروه صنعتی درساوین آماده انجام مشاوره و دادن اطلاعات کافی به شما می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی تخصصی پنجره کلنگی بپردازیم. ابتدا پنجره دوجداره کلنگی را تعریف می کنیم، کاربرد آن را به شما خواهیم گفت، انواع آن را بررسی خواهیم کرد، در مورد قیمت پنجره کلنگی صحبت خواهیم کرد و در آخر به بررسی مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید. پنجره کلنگی یا پنجره بالا بازشو یکی از انواع پنجره های لولایی می باشد. عملکرد و نوع بازشو این مدل پنجره ها به صورت باز شدن از سمت بالا و یا پایین و همچنین رو به داخل و یا خارج محل است. نکته مهم که باید توجه ویژه ای به آن داشت، جهت نصب پنجره می باشد که بر اساس جهت نصب بازشو شما تغییر می کند. دلیل آن هم محدود بودن جهت بازشو به سمتی است که آن را نصب می کنید. یکی از کاربردها و مکان هایی که از این نوع از پنجره ها بسیار استفاده می شود، در سرویس های بهداشتی و راه پله می باشد، دلیل آن هم بر می گردد به ورود نور و جا به جایی هوا. اگر نیاز به تهویه دارید می توانید از پنجره های کلنگی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که گروه صنعتی درساوین تولید کننده با کیفیت ترین و استاندارد ترین نوع پنجره کلنگی در سطح کشور می باشد. از پشت پنجره های ما همه چیز آرام است.

پنجره کلنگی

مدل بازشو پنجره ها به دو دسته کلی لولایی و کشویی تقسیم می شود. پنجره های لولایی خود به زیر مجموعه پنجره تک حالته و دو حالته تقسیم می شود. نحوه عملکرد پنجره هایی که با یراق آلات تک حالته بالا بازشو ساخته شده اند، به صورت حرکت ضلع افقی از بالا در یک محور به صورت زاویه دار از سمت فوقانی می باشد.

پنجره دوجداره کلنگی و پنجره سایبانی، دارای بازشوی لولایی بر روی محور عمودی است که می تواند از پایین به بالا و یا بالا به پایین باشد. پنجره های کلنگی و سایبانی در کشور های غربی رایج ترند، اما در سال های اخیر در بسیاری از ساختمان ها در کشور ما نیز استفاده می شوند.

قیمت این نوع یراق آلات نسبت به انواع یراق آلات دو حالته یا کشویی بالاتر است. این نوع پنجره ها برای مکان هایی که نیاز به تهویه طبیعی و گردش هوا دارند، نظیر حمام یا سرویس بهداشتی و پارکینگ مناسب می باشد. نحوه عملکرد پنجره های دو حالته به گونه ای است که یراق به صورت حرکت ضلع افقی بالا در یک محور به صورت زاویه دار باز می شود. قیمت یراق آلات استفاده شده در مدل دو حالته بالاتر از تک حالته می باشد و قیمت تمام شده پنجره شما گران تر می باشد.

پنجره کلنگیاین نوع پنجره ها هم مناسب مکان هایی است که نیاز به تهویه طبیعی دارند. توجه داشته باشید که پنجره کلنگی قابلیت این را دارد که هر سمتی که می خواهید پنجره باز شود، بازشو را طراحی کنید باید در انتخاب سمت بازشو پنجره توجه ویژه ای داشته باشید که در آینده به مشکل خاصی نخورید. توجه داشته باشید که اگر مشکل خاصی در انتخاب نحوه بازشو پنجره کلنگی دارید، می توانید از مشاوره کارشناسان گروه صنعتی درساوین استفاده کنید و از راهنمایی آنها بهره مند شوید.

برای این منظور کافی است که با دفتر مرکزی درساوین در تماس باشید. یراق آلات استفاده شده و سش بازشوی این پنجره ها بسیار قدرتمند بوده و می تواند به خوبی وزن پنجره را تحمل کند و در بلند مدت دچار دفرمگی نخواهد  شد. توجه داشته باشید که اگر نیاز به دو حالت بازشو دارید، که هم از بالا و هم از بغل بتوانید از پنجره خود استفاده کنید، کمی بیشتر باید هزینه کنید و یراق آلات دو حالته را تهیه کنید.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

کاربرد پنجره های کلنگی

پس از بررسی پنجره کلنگی upvc نوبت به شرح کاربرد آن رسیده است. در این قسمت از مقاله قصد داریم به کاربرد این نوع پنجره ها بپردازیم. پنجره های یو پی وی سی که با سیستم کلنگی ساخته شده اند، معمولا برای مناطقی استفاده می شود و کاربرد دارد که تنها نیاز به تهویه طبیعی و رد و بدل کردن هوا خواهد داشت.

به همین منظور از این پنجره ها در قسمت هایی نظیر راه پله، سرویس های بهداشتی و حمام و آشپزخانه کاربرد دارد. توجه داشته باشید که این پنجره ها تنها محدود به قسمت های فوق نمی شود، بلکه در هر مکانی که نیاز به تهویه طبیعی هوا دارید می توانید از این نوع پنجره ها استفاده کنید.

انواع پنجره های کلنگی

پس از بررسی پنجره کلنگی و کاربرد های آن نوبت به معرفی انواع مدل این نوع پنجره ها رسیده است. پنجره های کلنگی در انواع مختلفی به بازار ارائه می شوند که در ادامه به بررسی این مدل ها خواهیم پرداخت.

پنجره کلنگی تک حالته تقریبا رایج ترین مدل می باشد. قیمت پنجره کلنگی تک حالته نسبت به دو حالته پایین تر است. این پنجره ها تنها از بالا قابلیت باز و بسته شدن دارند. پس از بررسی پنجره کلنگی تک حالته نوبت به معرفی پنجره کلنگی دو حالته است.

قیمت تمام شده یراق آلات پنجره کلنگی دوحالته نسبت به تک حالته بالاتر است. از دو جهت بالا و بغل قابلیت بازشو را دارد. در مکان هایی استفاده می شود که علاوه بر بالا بازشو و تهویه نیاز دارید که از بغل پنجره را باز کنید. البته هنگامی که از بغل می خواهید بازشو را باز کنید، ممکن است با مانع یا پرده برخورد کند.

پس هنگام خرید پنجره هایی که از سمت چپ یا راست باز می شوند توجه ویژه داشته باشید که به مشکل نخورید. پنجره های کلنگی کشویی نوع سوم می باشند. در این مدل از پنجره ها قابلیت باز شدن در هر دو حالت لولایی و کشویی را دارا می باشند. قیمت یراق آلات این مدل از دو مدل فوق بالاتر می باشد.

پنجره دوجداره کلنگیدستگیره پنجره کلنگی

دستگیره پنجره‌ های کلنگی در دو حالت قرار می‌ گیرند. به این صورت که در این حالت پنجره شما قفل بوده و درحالت دیگر می‌ توانید آن را باز کنید. البته این موضوع تنها برای نوع تک حالته می‌باشد و ممکن است بر اساس نوع پنجره کلنگی این موضوع متفاوت باشد. جنس مواد بکار رفته در دستگیره بسیار مهم می‌باشد، زیرا در اثر تماس مستقیم و همیشگی با شما بوده و باید بتواند فشار وارد شده از سوی دست را به خوبی تحمل کند.

برای دستگیره این پنجره و سایبانی می توان از چفت های انگشتی فنری استفاده کرد. هم چنین دستگیره های موشکی هم استفاده زیادی در این نوع پنجره ها دارند، که باعث می شوند بتوان درب پنجره را تنها با فشار دادن لنگه بست.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

قفل پنجره کلنگی

معمولا برای این نوع پنجره، از قفل کلنگی و یا انگشتی استفاده می شود که یک قسمت آن روی لنگه و قسمت دیگر روی فرم است.

توجه داشته باشید که قفل پنجره کلنگی امنیت چندان بالایی ندارد و صرفا برای بسته نگه داشتن پنجره است، در صورت تلاش برای بازکردن و نفوذ به راحتی قابل باز کردن است.

بازویی کلنگی که بر روی فریم سوار است نیز زمانی که لنگه باز باشد، آن را در زاویه ای خاص نگه می دارد.

مزایای پنجره کلنگی

از جمله مزایای این پنجره ها عبارتند از:

  • تهویه هوا
  • نور گیری این نوع پنجره ها
  • عایق قوی صوتی و حرارتی
  • نصب آسان و سریع پنجره
  • مونتاژ استاندارد
  • قابلیت تعریف جهت بازشو

معایب پنجره کلنگی

پنجره های کلنگی با توجه به نحوه ساخت و کاربرد های آن کمی محدود باز می شود. محدودیت با توجه به کاربرد آن بسیار طبیعی می باشد. اگر نیاز به تهویه بیشتر دارید، می توانید از سیستم کشویی نظیر پنجره های کشویی، فولکس واگنی و لیفت اند اسلاید استفاده کنید.

قیمت پنجره دوجداره کلنگی

گروه صنعتی درساوین ارائه دهنده بهترین قیمت پنجره دوجداره کلنگی در سطح کشور است. جهت دریافت مشاوره و پیش فاکتور می توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

قیمت پنجره های کلنگی با توجه به نوع پروفیل و برند یراق آلات متغییر می باشد. هر چه پروفیل بهتری استفاده کنید، قیمت تمام شده شما پایین تر است. همچنین یراق آلات استفاده شده در گروه صنعتی درساوین برای کشور های آلمان و ترکیه می باشد. عایق بندی پنجره های تولید شده توسط مجموعه ما در بالاترین سطح استاندارد قرار دارد. توجه داشته باشید که گروه صنعتی درساوین تولیدات خود را بر اساس الزامات فنی و استاندارد های سطح کشور انجام می دهد. پس از پایان پروژه و تحویل آن به مشتری می توانید ضمانت نامه کتبی دریافت کنید. با این ضمانت نامه خیالتان بابت پروفیل و یراق آلات و حتی نصب مطمئن باشد و با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید.

اگر در این زمینه پرسشی دارید می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید و یا با گروه صنعتی درساوین و کارشناسان آن در ارتباط باشید.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم