انواع درب تراس و پاسیو

انواع درب تراس و پاسیو

انتخاب شکل و نوع درب برای فضا های مختلف بر روی میزان کاربرد آن ها تاثیر گذار بوده و اساسا از لحاظ ظاهری مهم است. در این مقاله با انواع درب تراس و پاسیو آشنا می شویم.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

شکل و نوع درب انتخاب شده تاثیر فراوانی در نوع کارکرد فضا و ظاهر آن می گذارد. البته این نکته نیز مهم است که باید در انتخاب نوع درب به محدودیت های فضایی و طراحی توجه ویژه کرد.

اهمیت انواع درب تراس و پاسیو

نوع و ویژگی های درب پاسیو و تراس اهمیت بسیار زیادی دارد. این درب ها در مقابل یکی از اصلی ترین منظره های یک ساختمان قرار می گیرند و هم از بیرون و نما و هم از داخل بسیار در دید قرار دارند. این درب ها باید با توجه به ویژگی های ساختاری و اندازه فضایی که در اختیار است، انتخاب شوند.

درب تراسعملکرد انواع درب تراس و پاسیو

درب پاسیو وتراس که ارتباط بسیار نزدیگی با فضای خارجی ساختمان دارند و مرز بسیار جدی بین این دو فضا را تشکیل می دهد باید در وهله اول عایق مناسبی باشد تا از ورود هوای سرد و گرم و همچنین آلودگی های صوتی به فضای داخلی جلوگیری کند. پس بهتر است در مرحله نخست، به جنس پروفیل و نوع شیشه آن توجه شود.

موضوع بعدی کاربرد این درب ها و به درستی قابل استفاده بودن آن هاست. دربی که برای تراس و یا پاسیو انتخاب می شود باید منظره مقابل را مخدوش نکرده و ه راحتی باز و بسته شود.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

درب کشویی تراس و پاسیو

درب کشویی تراس و پاسیو یکی از محبوب ترین انتخاب ها است. این نوع درب که به صورت کشویی بر روی یک ریل حرکت می کند، این نوع درب برای فضایی که کوچک بوده و از جهت بازشو دچار محدودیت هستند بسیار مناسب و کاربردی است. این درب ها به گونه ای ساخته می شوند که تمام عرض پنل را باز می کنند. این نوع درب با باز شدن آسان و همچنین منظره کاملی که به نمایش می گذارد، یک انتخاب بسیار مناسب برای پاسیو و تراس خواهد بود.

انواع درب تراسدرب لیفت اند اسلاید برای پاسیو و تراس

درب های لیفت اند اسلاید شباهت فراوانی به درب های کشویی دارند. در صورتی که تراس و یا فضای پاسیو شما، پنل هایی در ابعاد بزرگ داشته باشد این نوع درب بسیار مناسب است. در صورت انتخاب درب لیفت اند اسلاید برای پاسیو و تراس خود، از امنیت، عایق مناسب و همچنین دید مناسبی بهره خواهید برد.

درب محوری برای تراس و پاسیو

درب های محوری یکی از انواع بسیار جذاب، مدرن و زیبای درب هستند که به جای اینکه بر روی قاب و لولا حرکت کرده و باز و بسته شوند، بر روی یک محور جدا از کناره ها حرکت می کنند. این نوع درب قیمت بالاتری از سایر انواع درب دارد. از طرفی ویژگی مهم آن زیبایی، خاص بودن و جذابیت های بصری است که آن را به یکی از گزینه های پرطرفدار برای طراحان به عنوان درب پاسیو و تراس، تبدیل می کند.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

درب کنجی برای پاسیو

درب کنجی یا کنج بازشو هم یکی دیگر از انواع درب تراس و پاسیو است که می تواند انتخاب مناسب و جالب توجهی باشد. همان طور که از نام این درب پیداست، درب کنج بازشو با جمع شدن در یک گوشه باز می شود. این درب در انواع شکل های مختلف در بازار عرضه می شود.

درب دوجداره UPVC برای تراس و پاسیو

با توجه به اهمیت عایق بودن و همچنین امنیت درب های تراس و پاسیو، می توان نتیجه گرفت که درب دوجداره UPVC بهترین انتخاب برای این کار است. در درب های UPVC از یراق آلات و متریال بسیار باک یفیتی استفاده می شود که این موضوع خیال ما را از جهت کیفیت، آسوده می کند.

از طرفی درب های دوجداره در انواع گوناگونی تولید می شوند و هیچ گونه محدودیتی در انتخاب نوع این درب ها برای فضای مورد نظر، وجود ندارد.

در پایان

انواع درب تراس و پاسیو وجود دارد که هر کدام پاسخگوی نوع خاصی از نیاز و سلیقه است. بهتر است با در نظر قرار دادن تمام جوانب و تحقیق و بررسی های لازم دست به انتخاب درب مورد نظر خود بزنید تا عملکردی بی نقص را از طرف آن شاهد باشید.

در این مقاله با انواع پرطرفدار درب تراس آشنا شدیم. امیدواریم این مطالب شما را در انتخاب مناسب یاری کنند.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم