نحوه شستشو و تمیز کردن توری پنجره

نحوه شستشوی توری پنجره

توری پنجره امروزه عضوی جدانشدنی از پنجره های ساختمان های مختلف مخصوصا در فضاهای مسکونی است. چرا که استفاده از توری راهی آسان و به صرفه برای جلوگیری از نفوذ حشرات و گرد و غبار به داخل ساختمان می باشد. نصب و استفاده از آن بسیار ساده است و دردسر چندانی ندارد. در این میان یکی از نکات مهم در رابطه با توری پنجره نگهداری و شستشوی مناسب آن خواهد بود. در این مقاله راهکارهایی برای تمیز کردن توری پنجره ارائه می دهیم.

نحوه تمیز کردن توری پنجره

توری های پنجره را می توان با استفاده از بخارشو و یا در صورت در دسترس نبودن بخارشو با استفاده از جاروبرقی به راحتی تمیز کرد و گرد و غبار را از آن جدا نمود و یا حتی با استفاده از یک دستمال می توان این توری ها را تمیز کرد. اما به هر حال توری ها انواع متفاوتی دارند و به همین علت روش تمیز کردن توری‌ها نیز با یکدیگر تفاوت هایی جزئی دارد.

به طور مثال برای شستشو و تمیز کردن توری‌های پلیسه از یک شیوه می‌توان استفاده کرد و برای تمیز کردن سایر توری‌ها از روش‌های دیگری نیز استفاده می‌شود.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

تمیز کردن توری پنجره ثابت

فرایند تمیز کردن این توری مشابه توری جداشدنی است، تنها امکان این که آن را جا به جا کنید وجود ندارد و در همان فضای داخلی باید به نظافت آن بپردازید.

  • در ابتدا نیاز است که اطراف پنجره را آماده کنید. بهتر است در اطراف پنجره چند دستمال و پارچه قرار دهید تا فرش تمیز بماند.
  • بهتر است با استفاده از یک دستمال مناسب، گرد و غبار موجود بر روی توری را به آرامی پاک کنید. سعی کنید هر دو طرف توری به خوبی تمیز شود. توجه داشته باشید که پیش از آغاز نظافت قاب و اطراف پنجره را نیز گردگیری کنید.
  • برای شروع نظافت یک پیمانه آمونیاک را با سه پیمانه آب در مخلوط کرده و یک سطل دیگر را از آب پر کرده و برای آبکشی از آن استفاده نمایید.
  • با استفاده از یک اسفنج، دستمال مناسب و یا برس نرم و محلول آمونیاک سطح توری پنجره را تمیز کنید. هنگامی که توری به خوبی تمیز شد، دستمال پارچه ای را در آب فرو برده و توری و چارچوب آن را تمیز کنید.
  • در پایان برای خشک کردن توری از یک حوله قدیمی استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن توری پنجره پلیسه‌ ای

استفاده از توری های پلیسه ای در مقابل توری های فلزی بسیار بهتر است. این توری ها گرد و غبار را به خود جذب نمی‌کنند و در برابر آلودگی ها مقاومت بهتری دارند، ولی در نهایت برای حفظ کیفیت اولیه این توری ها بهتر است در سال یک بار شستشو انجام شود. تمیز کردن توری پنجره نیازمند جدا شدن کامل قاب از پنجره است. بنابراین با توجه به اینکه توری های پلیسه از لحاظ فریم، در دو نوع تولید می شوند در ابتدا باید نوع فریم مشخص شود.

شستشوی توری پنجره

تمیز کردن توری پنجره پلیسه‌ای تک فریم

توری‌های پلیسه‌ای تک فریم اکثرا امکان جداشدن نداشته و به قاب خود پیچ شده اند. برای جلوگیری از کثیفی دیوار و پرده ها در هنگام شستشوی توری، می توانید پیچ ها را باز کرده و توری را از قاب خارج نمایید.

  • برای تمیز کردن این نوع توری باید با پارچه و یا یک جاروی نرم به توری ضربه هایی وارد کنید تا بخش زیادی از گرد و غباری که به آن چسبیده است جدا شده و شستشو آسان تر گردد.
  • در قدم بعدی با استفاده از یک پارچه مرطوب به آرامی بر روی توری بکشید تا گرد و غبار ها و آلودگی های چسبیده به آن جدا شود. سپس بهتر است از اسپری چند منظوره و آب برای تمیزکاری استفاده شود. فشار ناشی از اسپری مواد شوینده باعث می‌شود که ذرات دوده یا چربی چسبیده به توری از آن جدا شوند.
  • برای شست‌وشوی نهایی باید از آب گرم با فشار استفاده شود. جریان پرفشار آب را روبه روی توری گرفته و توری را بشویید.
برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

تمیز کردن توری پنجره پلیسه‌ای دبل فریم

ویژگی اصلی توری‌های پلیسه‌ای دبل فریم امکان جداسازی آسان آن‌ها است. در نتیجه شست‌وشوی توری‌ های دبل فریم از توری‌ های تک فریم آسان‌تر است. برای جداسازی این توری‌ها لازم است توری تا شده و فریم دوم که به چهارچوب در یا پنجره پیچ نشده است را خارج کنید. مراحل تمیزکاری این توری‌ها مشابه همان توری های تک فریم است.

  • شیوه درست تمیز کردن توری‌های پلیسه‌ای دبل فریم، استفاده از مواد شوینده مناسب و آب پرفشار است. در این روش بدون آسیب رسیدن به توری در مدت زمان کوتاهی به شرایط مطلوب دست می یابیم. برای خشک شدن توری نیز می توان  آن را نصب کرده و به طور کامل باز کنید تا خشک شود.
  • در صورتی که پس از استفاده از روش بالا، همچنان آلودگی و گرد و غبار توری بر جای خود باقی بود با استفاده از مسواک و براش های تمیز کننده اقدام به شستشوی توری کنید.

تمیزکردن توری پنجره

تمیز کردن توری پنجره ظریف و نازک

شیوه شستشو این نوع توری‌ها کمی متفاوت با سایر توری‌های ضخیم‌تر می‌باشد. برای تمیز کاری یا شستشو توری آنها حتما باید این کار را به افراد متخصص در این امر و با استفاده از ابزار‌هایی تخصصی‌تر بسپارید. چرا که توری‌های ظریف‌تر را اگر شخصاً بخواهید تمیز کنید ممکن است دچار آسیب شوند.

این آسیب دیدگی‌ها می‌تواند به صورت آسیب به بافت توری یا پارگی آنها باشد. برای این امر باید نهایت دقت را داشته باشید تا هزینه اضافی را متحمل نشوید و مجبور به بازسازی یا تعویض آن نشوید.

نصب توری پس از تمیز کردن توری پنجره

 توری ها به راحتی تمیز می شوند و از بین بردن آلودگی آن ها کار دشواری نیست. مرحله بعد از تمیزکاری نصب دوباره این اجزاست، که آن نیز به آسانی انجام می پذیرد. برای نصب توری پلیسه دبل فریم، کافیست فریم دوم را روی فریم اول قرار دهید.

با کمی فشار فریم دوم در سر جای اولیه خود مستقر می شود. توری پلیسه تک فریم را هم با بستن پیچ‌ها می توان در محل مناسب نصب نمود. با بستن پیچ ها فریم به طور کامل ثابت می شود. ممکن است این پروسه کمی خسته کننده باشد و زمان زیادی را از شما بگیرد، اما باید به این موضوع توجه داشت که این روند تنها دفعات کمی در طول سال انجام می شود و در جهت حفظ و نگهداری درست از توری پنجره لازم است.

جهت دریافت نمایندگی گروه صنعتی درساوین اینجا کلیک کنید.

جمع بندی

توری پنجره تقریبا در تمام ساختمان ها دیده می شود، در نتیجه با توجه به استفاده بسیار زیاد آن در ساختمان و کاربردی بودن این عضو پنجره بهتر است با روش های درست نگهداری از آن آشنا شویم. در این مقاله روش هایی برای شستشوی درست انواع توری های پنجره را ارائه نمودیم، امیدواریم از این مطالب استفاده لازم را ببرید.

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم