حفاظ پنجره از داخل چیست؟

حفاظ پنجره از داخل چیست؟

امنیت مسئله بسیار مهمی در یک ساختمان است. در حال حاضر انواع راهکار ها جهت تامین امنیت در ساختمان­ ها در نظر گرفته می­ شود. در این مقاله با حفاظ پنجره از داخل آشنا می شویم.

برای درخواست نمایندگی پنجره درساوین اینجا کلیک کنید.

یکی از راهکارهای فیزیکی برای ایجاد امنیت ساختمان استفاده از حفاظ پنجره است. حفاظ پنجره­ ها را می ­توان از خارج پنجره و همچنین از داخل پنجره نصب کرد.

حفاظ پنجره از داخل

هنگامی که صحبت از حفاظ پنجره می شود، به یاد نرده ­ها و حفاظ­ های بیرونی پنجره می افتیم. این در حالیست که حفاظ پنجره می­ تواند از سمت داخل هم باشد.

حفاظ از داخل یکی از پیشنهادات موجود و در دسترس برای حفظ امنیت ساختمان های مختلف است.

حفاظ پنجره از داخل چیست؟

حفاظ پنجره از داخل و حفظ زیبایی

ممکن است تصور کنید که حفاظ های پنجره که در داخل نصب شده اند، احساس زندگی در زندان را به شما القا کنند، اما باید بگوییم که اینگونه نخواهد بود.

طراحان این حفاظ ها را بیشتر شبیه کرکره ساخته اند تا حفاظ پنجره ساختمان.

این حفاظ ها در ترکیب با پرده های معمولی به خوبی ادغام می شوند و با نصب در داخل خانه، این حفاظ ها بیشتر شبیه کرکره یا سایبان خواهند بود تا یک حفاظ ضد سرقت.

حفاظ از داخل موانع امنیتی در برابر نیروهای طبیعی است

این حفاظ ها وقتی در داخل خانه نصب ‌شوند، کم تر در معرض عوامل محیطی قرار خواهند گرفت و در برابر خوردگی محافظت می شوند، که به معنی طول عمر طولانی تر حفاظ های امنیتی شما خواهد بود.

کارایی حفاظ پنجره از داخل

مسیر باز شدن حفاظ های موجود باید در نظر گرفته شوند. برای مثال، پنجره دوجداره بیشتر موارد به سمت داخل باز می شود که به این معنی است که حفاظ پنجره دوجداره در بیرون نصب خواهد شد و به بیرون باز می شوند. به طور کلی دروازه های امنیتی ورودی تنها واحدهایی هستند که معتقدیم نصب آنها در بیرون مناسب تر است، در حالی که نصب بقیه حفاظ های پنجره خانه در داخل مناسب تر خواهد بود.

اگر به راهنمایی و پیشنهاد در مورد بهترین موقعیت و پیکره بندی های موجود نیاز دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید. ما می‌توانیم برای ارزیابی نیازمندی های شما قراری برای بازدید از محل ترتیب دهیم.

برای استعلام قیمت در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

مزایای حفاظ پنجره از داخل

استفاده از حفاظ داخل پنجره مزیت­ هایی برای خانه شما خواهد داشت که در ادامه این مزایا را بررسی می کنیم.

ایجاد امنیت در برابر سارق

مهم ترین کارکرد حفاظ پنجره ایجاد امنیت است. با وجود حفاظ پنجره سارقان به راحتی وارد ساختمان نخواهند شد. حفاظ پنجره که از داخل نصب شده باشد، یک مانع دیگر پس از حفاظ بیرونی است که با فرض نبودن حفاظ خارج پنجره سارق را غافلگیر خواهد کرد.

همین طور با وجود حفاظ پنجره داخلی، هیچ سارقی نمی­ تواند با دیدن ساختمان از بیرون برای دزدی ساختمان برنامه ریزی کند.

حفظ زیبایی نمای ساختمان

حفاظ پنجره از داخل راهکاری برای یکدست بودن و زیبایی نمای بیرون ساختمان است.

اکثر ساختمان­ ها برای طبقات اول و یا ساختمان­ هایی که پنجره ­شان به ساختمان­ های کناری چسبیده­ است از حفاظ بیرونی پنجره استفاده می­ نمایند. برای محکم­ کاری حفاظ پنجره به شکل داخلی می­ تواند گزینه مناسبی باشد.

حفاظ پنجره از داخل چیست؟ایجاد امنیت برای کودکان

ممکن است در خانه خود کودک بازیگوشی داشته باشید که علاقه زیادی به رفتن کنار پنجره دارد و این موضوع موجب نگرانی شما باشد.

با استفاده از حفاظ پنجره به شکل داخلی این نگرانی برطرف خواهد شد.

تمیز کردن راحت پنجره

تمیز کردن بخش ­های ثابت پنجره ­هایی که از بیرون حفاظ دارند دشوارتر است.

همواره قسمت­ هایی از آن کاملا تمیز نمی ­شوند.

حفاظ پنجره ای که در داخل نصب شده باشد، قابلیت باز و بسته شدن دارد، در نتیجه برای تمیز کردن پنجره به راحتی می­ توانید حفاظ را باز کرده و با خیال راحت شیشه ­ها را تمیز کنید.

تنظیم نور ورودی به داخل ساختمان

هرچند که کاربرد اصلی حفاظ پنجره، تغییرات نور ساختمان نیست ولی وجود حفاظ پنجره بر روی نور ورودی تاثیرگذار است. اگر حفاظ داخلی پنجره قابل باز و بسته شدن باشد میزان نور هم تغییر می کند.

برای خرید پنجره آکپا، اینجا کلیک کنید.

نصب حفاظ پنجره از داخل

مدل های مختلف حفاظ پنجره آهنی، حفاظ استیل پنجره ، حفاظ پنجره فرفورژه و حفاظ پنجره آهنی ساده را می توان هم در پشت پنجره و هم در داخل نصب نمود. حفاظ پنجره داخل ساختمان به درخواست سازندگان نصب می شود.

انواع حفاظ پنجره مدرن، از جهت ظاهری آسیبی به نمای ساختمان وارد نمی کنند ولی تقاضای زیادی برای نصب حفاظ های داخلی نیز وجود دارد. برای نصب حفاظ در داخل پنجره باید حفاظ پنجره داخلی قوطی پروفیل به اندازه قاب داخلی ساخته شود و از لولا برای نصب حفاظ آهنی استفاده می گردد.

نکات موثر در قیمت حفاظ پنجره از داخل

حفاظ پنجره می­ تواند از جنس­ های مختلفی تولید و ساخته شود، در نتیجه با توجه به جنس و فرم حفاظ قیمت آن تفاوت خواهد داشت. حفاظ پنجره قابل باز و بسته شدن قیمت بالاتری نسبت به حفاظ ثابت دارد.

در کل عوامل موثر بر قیمت حفاظ  از داخل پنجره عبارتند از:

  • سفارشی بودن حفاظ
  • اندازه و ابعاد پنجره
  • ثابت و یا متحرک بودن حفاظ
  • جنس فریم حفاظ

سخن پایانی

نصب حفاظ به شکل های گوناگون برای پنجره در حال حاضر تبدیل به موضوعی مهم و غیر قابل چشم پوشی شده است. در این مقاله به شناخت و بررسی حفاظ هایی پرداختیم که از داخل برای پنجره نصب می شوند و در محیط خارجی قرار ندارند. امیدواریم این مطالب مورد استفاده شما قرار گرفته باشند.

مقالات زیر را از دست ندهید:

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم