آشنایی با پنجره جورجین بار

پنجره جورجین بار

شیشه های تزئینی نقش زیادی در زیبایی ساختمان های ویلایی، ساختمان های بلند مرتبه و معماری های خاص دارند که شامل تنوع متریالی و ظاهری است که با قرار دادن شبکه های تزئینی مابین دو شیشه ساخته می شود. یکی از انواع شیشه های دکوراتیو، شیشه های پنجره جورجین بار و ویکتورین بار می باشد. با استفاده از پروفیل های تزئینی و به اصطلاح Georgian Bar روی شیشه ها شبکه بندی صورت می گیرد و این نوع شیشه تنها در حالت شیشه دوجداره ساخته می شود.

برای استعلام قیمت پنجره ویستابست، اینجا کلیک کنید.

استفاده مناسب از شیشه دوجداره دکوراتیو یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید. شیشه جورجین بار یکی از مهم ترین انواع شیشه دکوراتیو شناخته می شود که امروزه در بازار عرضه می شود و شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. در این سری از محصولات میله های جورجین بار نیز به صورت پروفیل های آلومینیومی در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در میان جداره های پنجره قرار داده می شود. این سری از پنجره ها در مدل های متنوع و با میله هایی با رنگ مختلف در بازار عرضه می شود و شما می توانید از آن استفاده کنید.

شیشه جورجین بار چیست؟

شیشه جورجین بار یا شیشه دکوراتیو از شیشه دوجداره ای تشکیل شده است که پروفیل آلومینیومی باریکی بین دو شیشه قرار می گیرد. این پروفیل های آلومینیومی در رنگ های طلایی، سفید، نقره ای یا طرح چوب و با ابعاد 8*18 در بازار موجود است. همچنین از گل های تزیینی بین شیشه دوجداره و در فواصل میله های آلومینیومی نیز می توان استفاده کرد. نامگذاری جورجین بار یا ویکتورین بار براساس پنجره های قدیمی مورد استفاده در معماری قدیم انگلیستان بوده است و منظور از بار همان میله یا پروفیل بین دو شیشه است. میله های جورجین بار معمولا نوار افقی و یا عمودی از آلومینیوم یا چوب ساخته می شود که در بین شیشه به کار می روند و کاربرد جورجین میله ای است که منطقه شیشه را به مربع های کوچک یا متوسط تقسیم می کند که این سبک و طراحی معماری از انگلستان و گرجستان سرچشمه گرفت که از قرن هجدهم تا نوزدهم ادامه داشت. قابل ذکر است

یکی از مهم ترین مسائلی که در خصوص تولید شیشه جورجین بار باید رعایت کرد، فیکس کردن میله ها بر روی اسپیسر می باشد و از این روی توصیه می شود که حتما شیشه های استاندارد تولید شده توسط شرکت معتبر را خریداری کرده و از آن استفاده داشته باشید. شرکت درساوین یکی از شرکت های معتبر برای خرید انواع دروپنجره است.

پنجره جورجین بار

انواع شیشه دکوراتیو جورجین بار

شیشه جورجین بار امروزه در مدل های مختلفی تولید می شود و در تولید آن از طرح های سنتی و کلاسیک یا باستانی استفاده می کنند.

این شیشه ها تنها به صورت دوجداره قابل استفاده می باشند. در این نوع شیشه دو جداره، پروفیل های باریک آلومینیومی به اشکال مختلف گل و لوزی در رنگ های نقره ای، طلایی، سفید و یا طرح چوب به هم اتصال می یابند. پس از اتصال به یکدیگر مابین دو شیشه بر روی اسپیسر فیکس می شود که تمیزی و نوع نحوه اتصال پروفیل و فیکس آن در اسپیسر نقش به سزایی در کیفیت شیشه دکوراتیو دارد و در درب و پنجره های upvc، پنجره های آلومینیومی ترمال بریک،درهای ورودی ساختمان و هم چنین شیشه های کابینت کاربرد دارد. به علت هزینه بالای تولید شیشه دکوراتیو ،بهتر است از شیشه های سکوریت استفاده کرد.

این سبک تلفیقی از معماری سنتی، کلاسیک و باستانی می باشد که از انگلستان سرچشمه گرفت و در زیبایی ساختمان ها یی با معماری خاص تاثیر بسزایی دارد. امروزه پنجره جورجین بار از کلاسیک ترین سبک های در و پنجره می باشند که از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند. میله های جورجین را می توان از جنس های پروفیل و یا سطح مقاطع دیگری تولید کرد.

پروفیل های شیشه های جورجین بار کارایی بالایی دارند که زیبایی خاصی به نمای ساختمان درب ها و پنجره های پاسیو گلخانه می دهند. همچنین میله های پروفیل های جورجین بار در شکل های دکوراتیو و خواص طراحی می شوند.

برای آگاهی از قیمت انواع در و پنجره هافمن، اینجا کلیک کنید.

تولید شیشه پنجره جورجین بار

تولید شیشه جورجین بار و دکوراتیو نیازمند مهارت در محاسبات و جایگذاری قطعات بین چارچوب اسپیسر می باشد. در ابتدا طرح مورد نظر خود را مشخص کنید. سپس با توجه به ابعاد، به داخل اسپیسر شیشه، طرح جورجین بار مدنظر را با استفاده از برش میله دکوراتیو و اتصال با چهارشاخ می چینیم. سپس طرح و ساختار ایجاد شده را به وسیله رابط اسپیسر به اسپیسر می چسبانیم. اتصال به اسپیسر باید دقیق و مقاوم باشد که به مرور زمان جابجایی نداشته باشد.

میله پنجره جورجین بار چه ویژگی هایی دارد؟

میله هایی که در شیشه جورجین بار مورد استفاده قرار می گیرند باید پهنای 9، 16 یا 25 میلیمتری داشته باشند و همچنین باید به صورت کاملا دقیق طراحی شده باشند. در نظر داشته باشید که این میله ها با استفاده از آلومینیوم تولید می شوند و می توان گفت که دارای کارایی زیبایی در محصول هستند.

میله شیشه جورجین بار باید به گونه ای دقیق نصب شده و مورد استفاده قرار گیرد که بیشترین عملکرد را داشته باشد و شما بتوانید از آن ها استفاده کنید.

مزایای پنجره جورجین بار

شیشه جورجین باراز جمله مزایای این نوع شیشه ها، می توان تنوع رنگ و شکل، عمر طولانی و عدم نیاز به نظافت را بیان کرد. از این مدل از شیشه دوجداره می توان برای پنجره ها، درهای ورودی و شیشه های کابینت نیز استفاده نمود. با توجه به اینکه هزینه تولید این شیشه ها بالا می باشد، بهتر است جهت مقاوم سازی شیشه دوجداره، هر یک از جداره های مختلف شیشه، سکوریت شوند تا مقاومت آنها در برابر ضربه ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد. به طور عمده جورجین بار در رنگ های طلایی، نقره ای و سفید و اشکال هندسی متنوع مانند لوزی، لاله و گل چهارپر تولید می شود.

پس از اتصال پروفیل های آلومینیومی به یکدیگر، ساختار بوجود آمده را در بین دو شیشه دوجداره بر روی اسپیسر بکار رفته ثابت می کنیم و روند دوجداره کردن شیشه را ادامه می دهیم. نکته حائز اهمیت در روند تولید این نوع شیشه های دکوراتیو نحوه فیکس کردن بر روی اسپیسر و چگونگی اتصال پروفیل های آلومینیومی به یکدیگر است که در کیفیت شیشه جورجین بار موثر است. مزایای شیشه جورجین بار عبارتند از:

  • تنوع و زیبایی رنگ در پروفیل آلومینیومی دکوراتیو جورجین بار
  • عدم نیاز به نظافت و جذب آلودگی بدلیل ایزوله بودن بین دو شیشه
  • تنوع در گل های تزیینی بین شیشه دوجداره
  • عدم ایجاد برجستگی بر روی سطح شیشه
  • عدم کاهش دید نسبت به فضای بیرون
  • قابلیت اجرا کردن طرح های دلخواه و مورد نظر شما بر روی شیشه با چند رنگ مختلف
برای استعلام قیمت انواع در و پنجره وین تک، اینجا کلیک کنید.

معایب پنجره جورجین بار

در ابعاد بزرگ پنجره ها هنگام باز و بسته شدن لنگه میله های جورجین دچار لرزش می شوند. هر چند امروزه در شرکت درساوین با استفاده از تکنولوژی های بست مقاومتی این ارتعاشات و لرزش ها را به حداقل رسانده ایم اما همچنان استفاده از میله های جورجین در میان شیشه ها با ابعاد بزرگ که در لنگه پنجره ها قرار می گیرند، هنگام باز و بسته شدن دچار تکان و لرزش می شوند.

از معایب پنجره های جورجین بار می توان به تولید زمانبر و حساس آن اشاره کرد. از آنجایی که پروفیل های دکوراتیو جورجین می بایست در میان شیشه ها قرار بگیرند، تولید و چیدمان این میله ها مابین شیشه برای تولید کنندگان با چالشی فراوان همراه است. از این رو می توان شیشه های جورجین را به عنوان کالایی تجملاتی با تولید زمانبر و حساس نام برد.

مقالات زیر را از دست ندهید:

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

جهت تماس کارشناسان فروش

مشاوره رایگان

پس از ثبت شماره خود نهایتا تا 24 ساعت آینده کاری با شما تماس میگیرم

Call Now Button